<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Konulu Resim Yarışması

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Konulu Resim Yarışması

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Konulu Resim Yarışması

Elazığ Karakoçan Bulgurcuk İlkokulu Türkiye Geneli Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir Konulu Resim Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 12’li Pastel Boyu Takımı, 12’li Kurum Boya Takımı, Satranç Takımı Başarı Belgesi
İkincilik Ödülü 12’li Pastel Boya Takımı, Mangala Takımı, Başarı Belgesi
Üçüncülük Ödülü 12’li Pastel Boya Takımı, Başarı Belgesi
Komisyon Mansiyon Ödülü 12’li Pastel Boya Takımı, Başarı Belgesi

Yarışmanın Genel Hedefleri: Yarışma cumhuriyetin bizim için taşıdığı büyük önemi ve Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük mirası olduğu bilincini oluşturmayı, cumhuriyetin halkın kendi kendisini yönetmesi olduğunu ifade etmeyi ve gelecek nesillerin temel taşını oluşturduğunu fark etmesini hedeflemektedir.

Yarışmanın Özel Amacı

-Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir’ isimli resim yarışması ile
-Cumhuriyetin halkın kendi kendisini yönettiği bir yönetim biçimi olduğunu
-Türk Milleti için en uygun yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunu
-Cumhuriyetin sahip olduğu değerleri resim ile ifade edilmesi amaçlanmaktadır.

Ads

Başvuru Şartları
Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına, Türk Milli Eğitiminin genel ve özel amaçlarına, uluslararası sözleşmelere, politika belgelerine, 24.3.2016 tarihi ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 20.6.2012 tarihli ve 633I sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği başta olmak üzere yürürlükte olan mevzuata uygun olarak yapılacaktır.

l- Öğrenciler yarışmaya bir (1) eserle ve yarışmayla ilgili muvafakat belgelerini velilerine imzalatarak yarışmaya katılabilirler.

2- Etkinlik ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden sadece sosyal etkinlik amacıyla düzenlenecektir.

3- Katılım, gönüllülük esasına göre yapılacaktır.

4- Resimler 35x50cm ölçülerindeki resim kâğıdına yapılacaktır.

5- Her türlü resim tekniği ve boya malzemesi kullanmak serbesttir. (Sulu boya, pastel boya, yağlıboya, kuru boya, guaj vb.)

6- Yarışmada 1, 2. ve 3. olan öğrencilerimize ödül verilecektir. Ayrıca komisyon tarafından 4. öğrenciye mansiyon ödülü verilecektir. Belgeler, ödüllerle birlikte adreslere gönderilecektir.

7- Eserin ön yüzüne eser sahibiyle ilgili hiçbir bilgi yazılmayacak; arka yüzüne sırasıyla öğrencinin AD, SOYAD, OKUL, SINIF, NUMARA, OKUL ADRES bilgileri yazılacaktır.

8- Öğrenciler yarışmaya sadece bir resim ile başvuru yapacaktır.

9- Katılımcı velileri, öğrencinin yarışmaya katılmasında ve eserinin farklı etkinlik, video vb. ortamlarda kullanılmasında onayının olduğuna dair ekte belirtilen formu elle doldurup başvuru esnasında eserin arka kısmına yapıştıracaklardır. Veli izin yazısı gönderilmeyen başvurular geçersiz sayılacaktır.

10- Yarışmaya katılım aşamasında başvuru yapan engelli yarışmacıların başvuru formunda durumlarını beyan etmeleri durumunda kayıt veya ödül töreni sürecinde ihtiyaç duyulması halinde muhtemel yardım imkânları sağlanacaktır.

11- Katılımcı, başvuru için gönderdiği resmin, başvuruyu yaptığı andan itibaren eserin tüm hakkını Bulgurcuk İlkokuluna devretmiş sayılır, hiçbir hak talebinde bulunamaz.

12- Katılımcı, yarışmaya başvurduğu andan itibaren eserin kendisine ait olduğunu kabul etmiş sayılır. Kendisine ait olmadığı ve başka yerde kullanıldığı anlaşılan eserler yarışmaya katılma hakkını kaybedecektir.

13- Bilgileri eksik veya yanlış gönderilmiş eserler komisyon tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır.

14- Ödül almaya hak kazanan resimlerin değerlendirmesinde; yarışmanın konusuna uygun, özgün, 35*50 cm boyutunda, serbest boyama tekniği kullanılacak resim kâğıdına çizilmiş olmasına dikkat edilecektir.

15- Eserler, eser sahipleri tarafından siyah fon kartona paspartulu biçimde hazırlanarak teslim edilecektir. Paspartusuz eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

16- Yırtık, katlanmış, buruşuk eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

17- Gönderilen resimler oluşturulacak komisyon vasıtasıyla Bulgurcuk İlkokulunda değerlendirilecek, 1. 2. ve 3. olan eserler ile mansiyon ödülü alan 4.eser Bulgurcuk İlkokulu tarafından 21/11/2022-24/11/2022 tarihleri arasında okul web sitesinde ilan edilecektir.

18- Kazanan öğrencilerin ödülleri Bulgurcuk İlkokulu Müdürlüğü tarafından kendilerine kargo yoluyla ulaştırılacaktır.

19- Derece ilanından itibaren 1 hafta (7 Gün) süre ile yarışma sonuçlarına itiraz hakkı vardır.

20- Öğrencilerden yarışmaya katılımlarında, velisinin yazılı ve imzalı olarak doldurduğu EK- 1, Ek-2 ve Ek-3 formu ile katılımcı tarafından gönderilen eserin aslı alınacaktır.

21- Eserler, Bulgurcuk İlkokuluna Ek-l, Ek-2, Ek-3 ve Ek-4 eserle birlikte aynı zarfın içinde Bulgurcuk İlkokuluna kargo yoluyla ya da elden teslim edilecektir. Kargo ücreti gönderici tarafından karşılanacaktır.
Bulgurcuk köyü No:286 Karakocan Elazığ

-Yarışmaya başvuran yarışmacılar yarışma hakkındaki bilgilendirmeleri Bulgurcuk İlkokulu web sitesinden takip edebilirler.
https://buleurcukortaokulu.meb.k12.tr/
Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.
Bulgurcuk köyü No:286 Karakocan /E1azig

Telefon: Fethi Burak YILMAZ — Okul Müdürü – (505 550 14 28)
Yusuf KARUL — Müdür Yardımcısı – (538 700 20 11)
https://bulgurcukortaokuIu.meb.I‹12.tr/

Yarışmanın Kapsamı Ve Katılımcılar
Resim yarışmasına Türkiye genelindeki resmi ilkokullarda öğrenim gören 4. sınıf öğrencileri katılabilecektir.

Yarışmanın Sürdürülebilirliği
Yarışmayla ilgili beklenen sonuçlar gerçekleştiğinde 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminde ilkokullardaki bütün öğrencilerin katilini sağlanacaktır.
Yarışma tamamlandıktan sonra ilgili etkinlik raporu hazırlanarak http://meb.ai/rıq56 bağlantısında yer alan formata uygun olarak doldurulduktan sonra temin kultureletkinlikler@ıneb.Roy.tr mail adresine gönderilecektir.

Yarışma Uygulama Takvimi

20 Ekim – 07 Kasım 2022 tarihleri arasında yarışmanın duyurulması ve Başvuru formunun doldurulup öğretmenleri rehberliğinde öğrencilerin yaptığı ‘Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir’ konulu resimlerle birlikte Bulgurcuk ilkokulu Bulgurcuk Köyü No:286 Karakoçan/ ELAZIĞ adresine gönderilmesi.
12/11/2022 tarihinde yarışmaya katılan eserlerin fotoğraflarının etkinlik sorumlusu okul tarafından https://bulgurcukortaokuIu.meb.k12.tr/ adresinde yayınlanması.

08 —24/11/2022 tarihlerinde yarışmaya katılan eserlerin ilgili komisyonca değerlendirilmesi ve dereceye giren eserlerin https://bulgurcukortaokulu.meb.k12.tr/ web sitesinde ilan edilmesi.

25/11/2022 tarihinde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin gönderilmesi.
Proje Sorumlusu: Fethi Burak YILMAZ — Okul Müdürü
Proje Danışmanı: Fethi Burak YILMAZ — Okul Müdürü (fburaky@hotmail.com)

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Duyurulması 20 Ekim 2022
Başvuru Tarihleri 21 Ekim 2022 – 7 Kasım 2022
Dereceye Giren Öğrencilerin Sonuçlarının Açıklanması 21 Kasım – 24 Kasım 2022
Ödüllerin Gönderilmesi 25 Kasım 2022

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ