<style>.lazy{display:none}</style>EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması Başvurusu
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması

EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması

EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması

2. EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması Başvuruları. Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzerinin Katılımına Açıktır.

Konu
Yarışmanın konusu “Serbest” olup, herhangi bir konu sınırlaması getirilmemekle birlikte;
estetik ve yaratıcılık sergileyen fotoğraflar beklenmektedir. Herhangi bir teknik sınırlamanın olmadığı yarışmaya 6 fotoğraflık bir portfolyo ile başvurulabilir. Portfolyolar kendi içinde bir bütünlük teşkil etmelidir. Bu bütünlük içerik açıdan olduğu gibi teknik açıdan da olabilir.

Kategori ve Bölümler
Yarışma, sayısal(dijital) kategoride renkli veya siyah-beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölümdür. Renkli veya siyah-beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Genel Katılım Koşulları:
a) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b) Yarışmaya katılım bireyseldir.

Ads

c) 18 yaş üstü herkesin katılımına açıktır ancak TFSF temsilcisi ve seçici kurul üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

d) Yarışmaya 6(Altı) adet sayısal renkli veya siyah-beyaz fotoğrafla katılınacaktır. Fotoğraflar arasında teknik ve konu açısından bir bütünlük ve tutarlılık beklenir.

e) Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar. Düzenleyici kurum ve TFSF temsilcisi; jüri değerlendirilmesinden önce TFSF kısıtlamalılar listesinde olup bu yarışmaya katılan kişileri tespit ederek eleme yoluna gidecektir.

f) TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir.

g) Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması zorunludur. Düzenleyen Kurum ve TFSF, gerek görmesi halinde asıl /ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

h) Yarışmaya gönderilen fotoğrafların daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece ve mansiyon) almamış olması gerekmektedir. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada sergileme veya satın alınan fotoğrafların katılımında bir kısıtlama yoktur.

i) Yarışmaya gönderilen fotoğrafların yarışma organizasyonları dışında sergilenmiş veya yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez.

j) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, telif hakkının başka kurum, kuruluş veya kişiye verilmediğini, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

k) Yarışmaya gönderilen fotoğraf ve üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

l) Kural ihlali yaptığı belirlenen katılımcıya “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi” 13. maddedeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının kazandığı ödül, unvan ve tüm kazanımları geri alınır; ödülü iptal edilir, yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Yarışma sonuçları
Efod’un www.efod.org.tr ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu TFSF’nin https://tfsfonayliyarismalar.org/ web sitesinde ilan edilecektir.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi
a) Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (eposta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

b) TFSF’nin http://tfsfonayliyarismalar.org/ sayfasına fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır.

c) Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

d) Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih; katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb bilgiler bulunmamalıdır.

e) TFSF sistemine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden TFSF ve EFOD sorumlu değildir.

f) Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 150-300dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb (Siyah-Beyaz için 1 Mb)’den küçük olmamalı, 4
Mb’yi de geçmemelidir. Fotoğrafçı bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

g) Her bir fotoğraf dosyasının ve metnin ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. Ülke kodu ve bölüm tanımlaması yapan karakter dışındaki tüm harfler küçük olmalıdır. Fotoğrafın ve metnin isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü harfleri ve noktalama işaretleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.

h) Sadece fotoğrafınıza isim vermelisiniz. Fotoğrafa ilk kez isim veriyorsanız FIAP 4 kuralları gereği bu fotoğrafı artık başka bir isimle kullanmamanız gerekmektedir. Eğer fotoğrafınıza başka bir yarışmada isim vermişseniz aynı ismi kullanmalısınız. Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmemelidir.

i) Ödül alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğraflar yarışma sonrası eser sahiplerinden orijinal boyutlarında ve yüksek çözünürlüklü haliyle istenecektir.

j) İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması durumunda onlineyarismalar@tfsf.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres fotoğraf yüklemesi için kullanılamaz. Bu adrese fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılım sağlamaz.

k) Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için EFOD sorumlu değildir.

Yarışma Takvimi
Son Katılım Tarihi : 15.12.2020
Seçici Kurul Toplanma Tarihi : 18.12.2020
Sonuç Bildirim Tarihi : 21.12.2020

Ödül: Yarışmada parasal ödül bulunmamaktadır. Üç turu başarıyla geçen yarışmacıya Mimar
Sinan Kupası verilecektir.

Yarışma Sekretaryası-İletişim
Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği
Adres: Kocasinan Mah. EFOD sok. 3-5 Merkez /Edirne
Fatma Bayko
Tel:0 546 265 20 87
E-mail:efodkupa@gmail.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ