06.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Dursunbey Belediyesi Ramazan Dikmen Öykü Yarışması

Dursunbey Belediyesi Ramazan Dikmen Öykü Yarışması

Dursunbey Belediyesi Ramazan Dikmen Öykü Yarışması

Dursunbey Belediyesi Ramazan Dikmen Öykü Yarışması Düzenliyor. İkincisi Düzenlenen Yarışmaya Türkiye’de İkamet Eden 16 Yaşından Gün Almış Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası

Ramazan Dikmen’in anısını sıcak tutarak öyküsünün ve isminin gelecek nesillere taşınması, gençlerin edebiyata olan ilgilerinin arttırılması, yeni öyküler meydana getirerek edebiyat alanında yeteneklerin ortaya çıkarılması amacıyla düzenlenen “serbest” konulu bir öykü yarışmasıdır.

Yarışmanın Konusu
Yarışmanın konusu serbest olarak belirlenmiştir. Yarışmacılar genel ahlaki ve yasal sınırlar çerçevesinde istedikleri konuda yazdıkları öyküler ile yarışmaya katılabilirler.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Katılım Koşulları

1- Dursunbeyli merhum yazar Ramazan Dikmen’in ve öykücülüğünün tanıtılması, gençlerimizin edebiyata olan ilgilerinin arttırılması, yeni öyküler ile yazarların keşfedilmesi, atölyeler kurularak öykü hakkında tartışmalar ve seminerler yapılması, ödül alan veya yayımlamaya uygun bulunan eserlerin kitaplaştırılarak Türk edebiyatına katkıda bulunulması amacıyla öykü yarışması düzenlenmiştir.

2- Yarışmanın konusu serbest olarak belirlenmiştir. Yarışmacılar genel ahlaki ve yasal sınırlar çerçevesinde istedikleri konuda yazdıkları öyküler ile yarışmaya katılabilirler.

3- Ödüller:
Birinci : 5.000,00-TL
İkinci : 4.000,00-TL
Üçüncü : 3.000,00-TL
Mansiyon : 1.000,00-TL (Üç adet)

4- Yarışmaya Türkiye’de ikamet eden 16 yaşından gün almış herkes katılabilir. Yarışmaya düzenleme kurulu üyeleri, jüri üyeleri ile bu üyelerin yakınları katılamazlar.

5- Öyküler 23.06.2022 saat 17:30’a kadar yarışmaya ait yarisma.dursunbey.bel.tr internet sitesi üzerinden gönderilecek ve 08.07.2022 tarihinde sonuçlar ilan edilecektir. Belediyemizce ayrıca duyurulacak bir tarihte ödül töreni yapılacaktır.

6- Yarışmaya gönderilecek eserler Cemal Şakar (Hikayeci/Yazar), Necip Tosun (Hikayeci/Yazar), Güray Süngü (Hikayeci/Yazar), Prof.Dr.Ertan Örgen (Akademisyen/Yazar) ve Handan Acar Yıldız (Hikayeci/Yazar) tarafından değerlendirilecektir.

7- Yarışmaya katılacak öykünün daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde (basılı olarak) yayımlanmamış olması gerekmektedir.

8- Daha önce Dursunbey Belediyesinin açmış olduğu öykü yarışmasında birincilik alan kişiler katılamazlar.

9- Her yazar yarışmaya sadece bir öykü ile katılabilir.

10- Yarışmacının kimliği ile ilgili bilgiler öykü metninde kesinlikle yer almayacak olup, bu bilgiler sadece başvuru kısmında yer alacaktır.

11- Öykü Türkçe’nin dil ve yazı kurallarına uygun olmalıdır. Gönderilen öykünün uzunluğu 5000 kelimeyi aşmamalıdır.

12- Başvurular yalnızca yarisma.dursunbey.bel.tr isimli internet adresi üzerinden yapılacaktır.

13- Yarışmaya gönderilen öykülerin her türlü hakları Dursunbey Belediyesi’ne aittir. Belediyenin uygun görmesi halinde dereceye giren öyküler ve düzenleme kurulu tarafından seçilen diğer öyküler ek bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın kitap haline getirebilecektir.

14- Ödüle layık görülen eser sahiplerinin ödül törenine katılması durumunda ulaşım (yurtdışı hariç) ve konaklama giderleri Dursunbey Belediyesince karşılanacaktır.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ