<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Dünya Tütünsüzlük Günü Afiş Yarışması

Dünya Tütünsüzlük Günü Afiş Yarışması

Dünya Tütünsüzlük Günü Afiş Yarışması

Dünya Tütünsüzlük Günü Afiş Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Tüm Üniversitelerde Eğitim Ve Öğretime Devam Eden Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora/Sanatta Yeterlilik Düzeyindeki Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 750 Türk Lirası
6 Adet Mansiyon Ödülü Plaket

Yarışmanın Konusu ve Amacı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından geleneksel olarak her yıl 31 Mayıs’ da “Dünya Tütünsüzlük Günü” (World No Tobacco Day )kutlanmaktadır. Bu çerçevede Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi/Ankara Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile “tütün ve akciğer sağlığı” (Tobacco and lung health) konulu afiş yarışması düzenlenmiştir.

Bu yılın temel konusu, bir sağlık sorununa işaret etmek amacıyla “tütün ve akciğer sağlığı” (Tobacco and lung health) olarak açıklanmaktadır.
– Yarışmanın amacı; sigara ve diğer tütün ürünlerinden arınmış bir çevre yaratmak ve bunların zararları konusunda toplumsal bir duyarlılık geliştirmek.
– Tütün kullanımının ve ikinci el sigaraya maruz kalmanın zararlı ve ölümcül etkileri hakkında farkındalık yaratmak ve tütün kullanımına karşı küresel mücadeleyi güçlendirmek.
– Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde sigarasız bir çevre yaratmak ve üniversite gençliğinde sigaranın zararları konusunda toplumsal bir duyarlılık kazandırmaktır.

Ads

Yarışmaya Katılım Koşulları ve Teknik Gereklilikler

• Yarışmaya, tüm üniversitelerin şu an eğitim ve öğretime devam eden Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora/Sanatta Yeterlik düzeyindeki öğrenciler katılabilir.

• Yarışmaya bireysel (kişi olarak) ya da grup olarak katılmak mümkündür. Ancak grup olarak katılımda grup adına yetkili sadece bir sorumlu/temsilci belirtilmesi gerekmektedir.

• Katılımcılar yarışmaya koşullara uygun en fazla üç adet afiş tasarımıyla katılabilir.

• Afiş çalışmaları için teknik serbesttir. Ancak basım, çoğaltım ve dijital ortamda yayımlamaya uygun olmalıdır.

• Afiş tasarımları 50×70 cm ölçülerinde hazırlanmalıdır.

• Afişler için bu yılın temasına uygun bir slogan ve tematik plastik imgelem kullanılmalıdır.

• Slogan ve plastik imgelem katılımcıların yaratıcılığına bağlıdır. Afişin tasarımının alt kısmında 2019 yılının 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü teması olan “tütün ve akciğer sağlığı” ibaresi yer almalıdır.

• Seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yarışmaya yakınları katılamaz.

• Afiş tasarımları dijital ortamda, 300 dpi çözünürlükte, TIFF ya da JPG uzantılı belgeye dönüştürülecek ve CD ortamında gönderilecekler kargo ile aşağıdaki belirtilen adrese ; digital ortamda gönderilecek tasarımlar ise We Transfer ile www.aybu.edu.tr dumansizkampus@ybu.edu.tr adresine mail olarak son katılım tarihi dikkate alınarak ulaştırılacaktır.

• Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımların kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Tasarımların daha önce bir başka yarışmada ödül almamış, yayımlanmamış veya mali haklarının devredilmemiş olması gerekmektedir.
Bir katılımcı en fazla bir ödül alabilir. Bir katılımcının jüri tarafından birden fazla ödüle layık görülmesi halinde sadece (miktar açısından) en yüksek ödüle hak kazanılmış sayılır.

Ödüle layık görülen tasarımlar Jüri Değerlendirmesi sonrasında 27 Mayıs 2019 tarihinden itibaren www.aybu.edu.tr kurumsal ağ sitesinden kamuoyuna duyurulur. Ödül alan ve ilk 50 ‘ye giren tasarımların AYBÜ fuayasinde sergilenmesi için tasarımların yüksek çözünürlüklü 50 x 70 cm ebatlarında fotoblok üzerine yapıştırılmış olarak sergilenmeye hazır konumda aşağıdaki adrese 30 Mayıs 2019 tarihine kadar gönderilmelidir.

Tasarımların Teslim Şekli ve İşaretlenmesi:

Katılımcılar başvuru yaparken:
• Her bir tasarımın CD ya da DVD kopyası ayrı zarf içinde teslim edilmelidir.
• CD ya da DVD üzerine beş harf ya da rakamdan oluşan ayrı bir rumuz yazılmalıdır. (Afiş tasarımı veya tasarımlarının bulunduğu JPG belgeye rumuz yazılacak ve birden fazla tasarımla katılanlar her tasarım için rumuza 1,2,3 sıra numarası ekleyeceklerdir. Örnek: ABCDE-1, ABCDE-2, ABCDE-3 ). CD üzerinde rumuz dışında herhangi bir işaret, yazı, kimlik bilgisi, vb. ibare olmayacaktır.
• Yarışmaya katılanlar şartname ekinde verilen Katılım Formunu ve Taahhütnameyi eksiksiz dolduracak, imzalayacak ve bir zarfın içine koyacaklardır. CD bir zarfa konmalı, zarf kapatılarak üzerine sadece rumuz yazılmalıdır. Katılım Formu ve Taahhütname başka bir zarfa konmalı, zarf kapatılmalı ve üzerine yine yalnızca rumuz yazılmalıdır. Her iki zarf, ayrıca hazırlanan teslim ambalajına konarak teslim edilmeli.
• Kargo yoluyla teslim için adres aşağıdadır. Ancak kargodan kaynaklanan gecikme, kaybolma veya herhangi bir bozulmadan dolayı sorumluluk kabul edilmeyecektir.
• Yarışmaya katılmak isteyenler, Katılım Formunu ve bu şartnameyi , www.aybu.edu.tr web sitesinden edinebilirler.

Adres :
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Etlik Yerleşkesi Milli İrade Binası Ayvalı Mahallesi Gazze Caddesi No: 7 Etlik-Keçiören / Ankara
Posta Kodu: 06010
Telefon : 0 312 906 20 00
E-posta: dumansizkampus@ybu.edu.tr

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 20 Mayıs 2019. Yarışma Sonuçları 27 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ