19.05.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

DSİ Dünya Su Günü Resim Ve Kompozisyon Yarışması

DSİ Dünya Su Günü Resim Ve Kompozisyon Yarışması

DSİ Dünya Su Günü Resim Ve Kompozisyon Yarışması

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü DSİ Dünya Su Günü Resim Ve Kompozisyon Yarışması Başvuruları 12 Şubat 2019 Tarihine Kadar Yapılabilecek. Devlet Su İşleri Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Ödüllü Resim Ve Kompozisyon Yarışmasına Ortaokulların 7 Ve 8 Sınıf Öğrencileri Katılabilir. Ödül Töreni 22 Mart 2019 Tarihinde Yapılacak.

Yarışma Konusu: Kimseyi Geride Bırakmamak

DSİ Dünya Su Günü Resim Ve Kompozisyon Yarışması Katılım Şartları

DSİ Dünya Su Günü Resim Yarışması Başvuru Koşulları

Yarışmaya Ortaokulların 7 Ve 8. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.
Resimler, A3 (29,5cm X 42cm) Resim Kağıdına Pastel Boya, Sulu Boya Ve Guaj Boya Tekniği İle Yapılacak. Bunların Haricindeki Ölçü Ve Tekniklerle Yapılan Çalışmalar Değerlendirilmeye Alınmaz.
Resimlerin Arka Yüzüne Öğrenci Ve Resim Öğretmeninin Adı Ve Soyadı, Okulu, Sınıfı, Numarası, Okul Adresi Ve Telefonu, Velinin Veya Danışman Öğretmenin (Kişinin Kendi Açık Rızasıyla) Cep Telefonu Yazılacak.
Katılımcı, Daha Önce Her Hangi Bir Yarışmada Ödül Almamış Yada Sergilenmemiş, Resimlerin Tamamı Yada Bir Bölümü Kopya Edilmemiş, Yardım Alınmamış Eserler İle Katılabilir.
İlgili Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerine 12 Şubat 2019 Tarihine Kadar Gönderilmeyen Yada Bölge Müdürlüklerince Değerlendirmeye Alınmayan Resimler, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Tarafından Kabul Edilmeyecektir.
Resim, Paspartu Ve Çerçeve Yapılmadan, Sertleştirilmiş Ambalajlarda Paketlenerek Gönderilmeli, Ücretleri Yarışmacılar Tarafından Ödenecek Olan Posta Yada Kargo İle Gönderim Esnasında Doğabilecek Zararlardan Gecikmelerden Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sorumlu Olmayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Değerlendirme (Üç Aşamada Yapılacak)
Okul İdaresi Öğrenciler Tarafından Hazırlanan Resimleri Değerlendirerek Sadece Birinci Seçtiklerini En Geç 15 Şubat 2019 Tarihine Kadar İlgili Devlet Su İşleri Müdürlüklerine Gönderecektir.
Okul İdarelerince Birinci Seçilen Resimler, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinde Oluşturulacak Seçici Kurul Tarafından Değerlendirilerek Ve Bölge Müdürlüğü Düzeyinde Birinci, İkinci, Üçüncü Olarak Belirlenerek Bölge Müdürlüklerince Ödüllendirilecektir. Bölge Müdürlükleri Sadece Birinci Seçilen Resmi En Geç 22 Şubat 2019 Tarihine Kadar Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Gönderecek.
Bölge Müdürlüklerince Birinci Seçilen Resimler, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Oluşturulacak Seçici Kurul Tarafından Değerlendirilerek Türkiye Genelindeki Yarışma Sonucunda Birinci, İkinci Ve Üçüncü Olanlar Seçilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası Artı Plaket
Dereceye Girenlerin Dışında Uygun Görülen Eser Sahiplerine Teşvik İçin Mansiyon Plaketi İle Ödüllendirilebilecektir.

DSİ Dünya Su Günü Kompozisyon Yarışması Başvuru Koşulları

Yarışmaya Ortaokulların 7 Ve 8. Sınıf Öğrencileri Katılabilir.
Kompozisyonlar A4 (21cm X 29,7cm) Boyutundaki Düz Beyaz Kağıda, Yazım Kurallarına Uygun, Okunaklı Bir El Yazısıyla Yada Bilgisayarla Times New Roman Yazı Karakterinde, 12 Punto Büyüklüğünde Ve Bir Sayfayı Geçmeyecek Şekilde Yazılmış Olacaktır.
Sayfanın Sol Alt Köşesine Öğrencinin Adı Soyadı, Okulu, Sınıfı, Numarası, Ulaşılabilecek Okul Telefonu Ve Adresi, Velinin Veya Danışman Öğretmenin (Kendi Açık Rızasıyla) Cep Telefonu Yazılacak.

Değerlendirme (Üç Aşamada Yapılacak)
Okul İdaresi Öğrenciler Tarafından Hazırlanan Kompozisyonları Değerlendirerek Sadece Birinci Seçtiklerini En Geç 15 Şubat 2019 Tarihine Kadar İlgili Devlet Su İşleri Müdürlüklerine Gönderecektir.
Okul İdarelerince Birinci Seçilen Kompozisyonlar, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüklerinde Oluşturulacak Seçici Kurul Tarafından Değerlendirilerek Ve Bölge Müdürlüğü Düzeyinde Birinci, İkinci, Üçüncü Olarak Belirlenerek Bölge Müdürlüklerince Ödüllendirilecektir. Bölge Müdürlükleri Sadece Birinci Seçilen Kompozisyonu En Geç 22 Şubat 2019 Tarihine Kadar Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Gönderecek. Burs Başvurusu.
Bölge Müdürlüklerince Birinci Seçilen Kompozisyonlar, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Oluşturulacak Seçici Kurul Tarafından Değerlendirilerek Türkiye Genelindeki Yarışma Sonucunda Birinci, İkinci Ve Üçüncü Olanlar Seçilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası Artı Plaket
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Plaket
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası Artı Plaket
Dereceye Girenlerin Dışında Uygun Görülen Eser Sahiplerine Teşvik İçin Mansiyon Plaketi İle Ödüllendirilebilecektir.

DSİ Bölge Müdürlükleri İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

2019 Yarışma Sonuçları
Afiş Yarışması
1.Hatice Eslem ELÇİOĞLU
2.Ahmet Emin BEDİZ
3.Bilal Uğur LİMAN

Fotoğraf Yarışması
1.Serkan ÖZKAN
2.Mehmet ASLAN
3.Ahmet Sami ACAR

Resim Yarışması
1.Elif İkra BOY
2.Alara ÇALIŞKAN
3.Melike Nur KAYMAK

Kompozisyon Yarışması
1.Emine DELİBALTA
2.Rüya KAYACAN
3.Hakkı OZAN

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Efsun sahra dedi ki:

    Çok güzel bir şeymiş

BİR YORUM YAZ