<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Dörtmevsim Başiskele Fotoğraf Yarışması

Dörtmevsim Başiskele Fotoğraf Yarışması

Dörtmevsim Başiskele Fotoğraf Yarışması

Başiskele Belediyesi Geleneksel Mavi Yeşil Dörtmevsim Başiskele Fotoğraf Yarışması Başvuruları. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Sergi Ödülü 5 Bin Türk Lirası (Seçilecek 50 Esere, Eser Başına 100 Türk Lirası Ödül Verilecek)

Başiskele Belediyesi Mavi Yeşil Başiskele Fotoğraf Yarışması Konusu Serbest (4 Mevsim).

Yarışma Konusu Ve Amacı
“Mavi Yeşil Başiskele” 2020-2021 yılı fotoğraf yarışmasının konusu serbest olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı, Başiskele’nin tanıtımına katkıda bulunmak ve amatör veya profesyonel fotoğrafçıların; kendi pencerelerinden Başiskele’ye bakışlarını yansıtan, kurumumuzun turizm, tanıtımına fayda sağlayacak eserlerini toplumla paylaşmaya aracı olmak, onların motive olmasına katkıda bulunmaktır.

Fotoğrafçıların eserleri jüri tarafından değerlendirilecektir.

Ads

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Daha önce Başiskele Belediyesi Fotoğraf Yarışmalarına başvurmuş ve başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. Fotoğraflar 1 yıldan daha eski olduğu takdirde kabul edilmeyecektir. Daha eski tarihlerde çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Fotoğraflar Başiskele bölge sınırları içinde çekilmiş olmalıdır, jüri tarafından ilçe dışı bir fotoğrafın başvurusu değerlendirme esnasında iptal edilir. Başiskele Belediyesi katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar; HDR (High Dynamic Range) ve insanlı veya drone vb insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb insanız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir.
Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya aittir
Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Eserlerin Gönderilmesi

a. Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e-posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.
b. Ödül alan fotoğraflardan daha sonra RAW formatları istenecektir
c. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
d. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
e. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmelidir.
f. Dosyaların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
g. İsimlendirme;
1. adım: Eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır. Toplam karakter 30 olmalıdır.
(Örneğin Ahmet Mirza Altıntaş isimli katılımcı için ahmet veya amira veya Ahmza gibi).
2. adım: Fotoğrafın sıra no’su rakamla yazılmalı (1’den 5’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ ).
3. adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır.
Örneğin “TRomery1_cinar_alti” veya “TRomery2_meydan” gibi…
h. internet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde basin@basiskele.bel.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.
ı. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Başiskele Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 29 Ocak 2021. Yarışma Sonuçları 26 Şubat 2021 Tarihinde Açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ