<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkiye Geçilmez Öykü Kompozisyon Ve Şiir

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkiye Geçilmez Öykü Kompozisyon Ve Şiir

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkiye Geçilmez Öykü Kompozisyon Ve Şiir Yarışması

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkiye Geçilmez Öykü Kompozisyon Ve Şiir Yarışması düzenliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri “Türkiye Geçilmez” Temalı Öykü, Kompozisyon Ve Şiir Yarışmaları

Yarışma Konusu: “Türkiye Geçilmez”
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Öykü, Kompozisyon ve Şiir olmak üzere üç kategoride düzenlenecek yarışmaların konusu, 2021 yılı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerinin teması olan “Türkiye Geçilmez”dir.

Yarışmanın Amacı:
Türkiye’nin gücünü ve potansiyelini anlatmak, Milli birlik ve beraberlik duygusunu canlı tutmak, şehit ve gazilerimizi hatırlamak, demokrasi zaferine vurgu yapmaktır.

Katılım Koşulları:
1. 18 yaşını doldurmuş olmak koşuluyla herkes yarışmaya katılabilir.

Ads

2. Bir kişi yalnızca 1 (bir) öykü ya da 1 (bir) kompozisyon ya da 1 (bir) şiir ile yarışmaya katılabilir.

3. Birden fazla kişi tarafından ortaklaşa yazılmış öykü/kompozisyon/şiir yarışmaya kabul edilmez.

4. Yarışmanın dili Türkçe’dir.

Format ile İlgili Koşullar:
1. Yarışmaya gönderilecek öykü/kompozisyon/şiir kendi türüne uygun olarak yazılmalıdır.

2. Öykü/kompozisyon/şiir Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun olarak yazılmalıdır.

3. A4 boyutunda, 12 punto “Times New Roman” yazı karakteriyle yazılmalıdır.

4. Sayfa düzeni, 1,5 satır aralığı ve sayfa kenar boşlukları her iki yandan 2,5 cm olarak ayarlanmalıdır.

5. Kompozisyon ve şiir için sayfa sayısında bir sınırlama yoktur. Öykünün uzunluğu en az 2 (iki), en fazla 10 (on) sayfa olmalıdır.

6. Biçimsel ve teknik şartları taşımayan öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.

7. Eseri yazan kişinin adı sadece başvuru formunda yer almalıdır. Eser içinde kullanılması gerektiğinde yazarın kişisel bilgileri yerine rumuz kullanılmalı ve rumuz bilgisi eserin ilk sayfasında sol üst köşeye yazılmalıdır.

Gönderim Koşulları:
1. Ekteki başvuru formu hem Word hem de PDF formatında ıslak imzalı olarak taranmalı ve 15temmuzyarisma@deu.edu.tr adresine eser ile birlikte gönderilmeli, e-postanın konu kısmında başvurulan yarışma kategorisi (öykü, kompozisyon, şiir) belirtilmelidir.

2. Eserin her sayfası yazarı tarafından paraflanmalı, hem Word hem de PDF formatında başvuru formu ile birlikte 15temmuzyarisma@deu.edu.tr adresine e-posta ile gönderilmelidir.

3. Gönderilen e-postaların tarafımıza ulaştığına dair teyit e-postası gönderilecektir. Teyit e-postası almamış olan yarışmacıların başvurularının ulaşıp ulaşmadığından Dokuz Eylül Üniversitesi sorumlu olmayıp teyit e-postasını almamış olan yarışmacıların başvurularının ulaşıp ulaşmadığına dair tekrar e-posta atması gerekmektedir.

4. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışma Şartnamesi:
1. Yarışmanın ön inceleme kurulu, başvuruların şartnameye uygunluğunu inceleyecektir.

2. Ön inceleme kurulu tarafından yarışmaya uygun bulunmayan eserler seçici kurul değerlendirmesine alınmayacaktır.

3. Seçici kurul, öyküleri değerlendirirken yarışma konusuna bağlılık, Türkçe’yi kullanma gücü, kurgu becerisi, yaratıcılık, özgünlük, anlatımda akıcılık, noktalama ve yazım kurallarına uygunluk gibi özellikleri dikkate alacaklardır.

4. Eserleri rumuzları ile okuyacak olan seçici kurulun yaptığı değerlendirmenin ardından birincilik, ikincilik ve üçüncülüğe değer görülen yarışmacılar belirlenecektir.

5. Yarışmaya katılan herkese katılım belgesi verilecektir. Yarışmanın birincisine 5.000 TL para ödülü verilecektir. Pandemi koşulları elverirse yarışma birincisine ödülü, bir törenle takdim edilecektir.

6. Yarışmacıların kişisel verileri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda belirtilen kişisel veri şartları dahilinde işlenecek ve üçüncü kişi ve kurumlar ile bilgi paylaşımına ilişkin kısıtlılıklar dikkate alınacaktır.

7. Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri eserlerinin telif haklarının süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak yarışmayı düzenleyen Dokuz Eylül Üniversitesi’ne geçmiş olduğunu kabul etmiş sayılır. Bu durumda Dokuz Eylül Üniversitesi, yarışmaya katılan eserler üzerinde süresiz tasarruf yetkisine sahiptir. Ayrıca yarışmaya katılan eserlerin muhafazası da süresiz ve koşulsuz olarak Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ait olup; yarışmaya katılanlar tarafından geri istenemeyecektir.

8. Yarışmaya gönderilen eserlerin daha önce basılmamış, benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafından yazılmamış ve kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş olması gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişi, eserin tümüyle kendisine ait, özgün ve başka bir yarışmada ödül alınmadığını kabul ve taahhüt eder. Bu taahhütleri dışında hareket ettiği anlaşılan ödül alan katılımcılardan kazandıkları ödül ve unvan geri alınır. Eserlerin alıntı ve/ya çalıntı olmasından doğabilecek her türlü yasal sorumluluk eser sahibine aittir.

9. Son başvuru tarihinden sonra ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Yarışma seçici kurulu kararı kesindir, itiraz edilemez.

11. Yarışmayı düzenleyen Dokuz Eylül Üniversitesi, yarışma şartnamesinde değişiklik yapma, düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

Yarışma Sonuçlarının Açıklanması:
Değerlendirme sonucunda dereceye giren makaleler 11 Temmuz 2021 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi’nin www.deu.edu.tr adresli web sayfasından ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

İletişim:
Başvuru işlemleri ya da süreci ile ilgili sorular için 15temmuzyarisma@deu.edu.tr e-posta adresinden iletişim kurulabilir.

Son Teslim Tarihi: 2 Temmuz 2021
Yarışma Sonucunun Açıklanması: 11 Temmuz 2021
Ödül Töreni: 14 Temmuz 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ