<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Doğu Pediatri Derneği Kadrajımdan Çocuk Kısa Film Yarışması

Doğu Pediatri Derneği Kadrajımdan Çocuk Kısa Film Yarışması

Doğu Pediatri Derneği Kadrajımdan Çocuk Kısa Film Yarışması

Doğu Pediatri Derneği Kadrajımdan Çocuk Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı 18 Yaşını Doldurmuş Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
En İyi Film Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Doğu Pediatri Derneği olarak çocuklarımızın sağlığına dikkat çekmek ve Önlenebilir hastalıkları en aza indirmek, Çocuk hastaların kaliteli hizmet alabilmesi için gereken politikalara ve faaliyetlere destek olmak, hakkettikleri çocukluğu yaşamaları için toplumda farkındalık yaratarak çocukluklarını görünür kılmayı hedeflemektedir.

Genel Şartlar

1. Yarışma, sözleşme şartlarını taşıyan tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının katılımına açıktır. Ancak katılımcıların, yarışmaya başvurduğu tarih itibariyle 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur.

Ads

2. Yarışmaya birden fazla filmle başvuru yapılabilir. Birden fazla filmle başvuru yapılması halinde her film için ayrı başvuru formunun doldurulması gerekir.

3. Yarışmaya dolaylı ya da doğrudan Çocuk temasını işleyen dijital formatta kurmaca, animasyon, belgesel ya da deneysel filmler katılabilir. Çocuk teması dışında farklı temalara yer veren filmler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Kısa filmler 1 Ocak 2019 ve sonrasında tamamlanmış olmalıdır.

5. Kısa filmlerin süresi 20 dakikayı (jenerik dahil) aşmamalıdır.

6. Yarışmaya katılan filmlerin daha önce ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmış olması ya da bu yarışmalardan ödül almış olması yarışmaya katılmaya engel değildir.

7. Yarışmaya gönderilen film, bir ekip tarafından yapılmışsa başvuru filminde tek bir yönetmeninin adı yer almalıdır. Bir film için birden fazla yönetmen adıyla başvuruda bulunulamaz. Bu durumda film yarışma dışı bırakılır.

8. Türkçe dışında bir dil ile çekilmiş filmlerde, Türkçe altyazı bulunması zorunludur. Farklı bir dilde çekilip Türkçe altyazısı bulunmayan filmler değerlendirme dışında yer alacaktır.

9. Filmlerin gösterime uygun görüntü ve ses kalitesini taşıması gereklidir. İnternet linki paylaşılan ancak açılamayan ya da internet üzerinden gönderilen ancak herhangi bir sebeple oynatılamayan yapımlar, katılımcının uyarılmasına gerek kalmaksızın yarışma dışı bırakılır.

10. Yarışmacılar, yarışacak filmin yapımı için gerekli her türlü gideri karşılamayı ve Filmle ilgili olarak işbu şartnamede öngörülen Ödül yükümlülüğü haricinde, tüm harcamalar, doğabilecek talepler ve üçüncü şahıslarla doğabilecek ihtilaflardan Doğu Pediatri Derneği’ni ve Diyarbakır Sinema Ofisini muaf tutmayı kabul, beyan ve taahhüt eder.

11. Yarışmacılar, bu yarışmaya başvurdukların eser ya da eserlerin kendilerine ait olduklarını beyan etmiş sayılırlar. Ayrıca gönderilen eserlerin Doğu Pediatri Derneği tarafından yarışmanın tanıtımı amacıyla kullanımına ve halka açık yerlerde ücretsiz gösterimine izin verdiğini kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

12. Eser sahiplerinin www.dogupediatri.org adlı web sitesinde yer alan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları ve ıslak imzalı halini (taratılmış biçimde) e-posta ( diyarbakirsinemaofisi@gmail.com ) yoluyla paylaşmaları gereklidir. Formda ıslak imzası bulunmayan katılımcıların başvurusu kabul edilmeyecektir.

13. Yarışmaya katılan filmlerin en az HD kalitede (1920 x 1080) olması gereklidir. Vimeo veya Youtube linkiyle birlikte şifreli veya çevrim dışı olarak yollanmalıdır.

14. Film düzenleme komitesi gerekli gördüğü halde finale kalan yarışmacılardan kendi filmleriyle ilgili set arkası fotoğraf, afiş ve fragman gibi materyallerin de gönderilmesini isteme hakkına sahiptir.

15. Yarışmacılar tüm duyuru araçlarında (afiş, poster, billboard, internet, web sitesi, broşür, kartonet, vb.) Tertip heyeti tarafından uygun görülecek boyutta kullanılacağını kabul ve taahhüt eder. Tertip heyeti, tanıtım amacıyla filmden yeteri kadar kesitler kullanarak dilediği mecrada yayımlama hakkına sahiptir.

Başvuru
1. Başvuru formu, yarışma web sitesinde yer almaktadır. Başvuru formunda yer alan bilgiler eksiksiz doldurulmalıdır.

2. Kargo yoluyla ya da şahsen başvuru kabul edilmeyecektir. Yarışmaya katılacak tüm filmler, video paylaşım sitelerinde yer alıyorsa link ve (varsa) şifreleriyle gönderilmelidir. Sözü edilen bu yöntemler haricinde (kargo ile gönderim, şahsen belge teslimi) kabul edilmeyecektir. Katılımcılar bu hususa önemle dikkat etmelidirler.

3. Yarışmacılar, aynı anda hem filmlerini, filmle ilgili varsa diğer materyalleri (afiş, fragman vs.) hem de ıslak imzalı başvuru formunun taratılmış (PDF ya da JPEG) halini 1 Kasım 2021 günü saat 23.59’a kadar diyarbakirsinemaofisi@gmail.comadresine göndermelidirler. Bu tarihten sonra gelen başvurular dikkate alınmayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ