<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Diyarbakır Sur Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Diyarbakır Sur Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Diyarbakır Sur Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Diyarbakır Sur Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Tüm Katılımcılara Açıktır. Yarışmaya Her Katılımcı 3 Adet Tasarım İle Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Yarışmaya Katılım
Eser ya da eserler (en fazla üç farklı tasarım) en geç 31/07/2019 günü saat 17.00’ye kadar ozelkalem@sur.bel.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 31 Temmuz 2019. Yarışma Sonuçları 9 Ağustos 2019 Tarihinde İlan Edilecek.

Yarışmanın Amacı ve Konusu

Ads

Diyarbakır Sur İlçe Belediyesi’nin; Sur ilçesinin tarihi, kültürel mirası, çok kimlikli, çok inançlı yapısı ve binlerce yıllık geçmişinin yanı sıra doğal ve coğrafi değerleri de göz önüne alındığında Mezopotamya’nın en kadim kentinin belediyesi olduğu görülür. Aynı zamanda Diyarbakır’ın surları ve tarihsel varlıkları UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir. Bu kadim kentte yaşamış ve halen yaşayan halkların ve inançların tarihsel, toplumsal ve kültürel değerlerini (surlar, hanlar, hamamlar, köprüler, camiler, kiliseler ve diğer ibadethanelerin yanı sıra yaşam kültürü, sanatı, folklor vb. tüm değerler )korumaya ve yaşatmaya yönelik belediyemize önemli bir görev düşmektedir.

Yarışma Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen, geçmişten bugüne bir tarih ve kültür merkezi olma özelliğini her zaman koruyan Diyarbakır Surları, çevrelediği Suriçi ve neredeyse kent kadar eski olan Hevsel Bahçeleri gibi kentin en önemli tarihi bölgesini sınırları içerisinde barındıran Sur Belediyesi’ni temsil edecek logoyu belirleme amacı taşımaktadır.

Katılım Koşulları ve Şartname:

1. Yarışma tüm katılımcılara açıktır.

2. Her katılımcı en fazla 3 adet tasarımla yarışmaya katılabilir.

3. Birden fazla tasarımla yarışmaya katılacak olan katılımcılar eserlerini, isim ve soy isimlerinin yanına 1, 2, 3 gibi rakamlar ekleyerek adlandırmalıdır.

4. Logo tasarımında “ Sur Belediyesi” ibaresi de yer almalıdır.

5. Eserler 300 dpi, RGB formatında olmalıdır. Eserin bilgisayar ortamındaki çalışma dosyası vektörel olmalıdır ve çalışma dosyası olarak Corel Draw, Illustrator v.b. programlar kullanılmalıdır. Çalışmaların aslı ve JPEG formatlı hali birlikte sunulmalıdır.

6. Eserle birlikte eseri anlatan 400 kelimeyi geçmeyecek Microsoft Word ortamında açıklama raporu hazırlanıp teslim edilecektir.

7. Eserler istenilen formatta açıklama raporu ve katılım formu ile birlikte ozelkalem@sur.bel.tr mail adresine gönderilecektir.

8. Yarışmaya sunulan eserlerin özgün ve başka bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Seçici Kurul tarafından kopya olduğuna kanaat getirilen logolar değerlendirmeye alınmayacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun ödül verildikten sonra anlaşılması halinde, yarışmacıdan ödülün iadesi talep edilecek ve hukuki süreçler işletilecektir.

9. Yarışmayı kazanan eser sahipleri eserlerinin kullanım hakkını belediyeye verir. Sur Belediyesi gerekli gördüğü durumlarda Seçici Kurul’un görüşü doğrultusunda eser sahiplerinden eserler üzerinde değişiklik talep etme hakkına sahiptir.

10. Sur Belediyesi ödül alan logo tasarımlarının belediye web sitesi, sosyal medya hesapları, antetli kağıt, evraklar ve kartvizit vb. gibi kullanım alanları için, eser sahibinden uygulama talep edebilir. Logonun bu gibi alanlarda kullanımı için katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep etmeyecektir.

11. Eserlerin Sur Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamaması veya Jüri Üyelerinin yarışmaya katılan eserlerin Sur Belediyesini temsil edecek yeterliliğe sahip olmadığına kanaat getirmesi durumunda eserlere ödül verilmeme hakkı saklıdır. Bu durumda eserler kullanılmayacak, telif hakkı eser sahibinde kalacak ve seçilen ilk üç esere 1.000,00’er TL mansiyon ödülü verilecektir.

12. Sur Belediyesi yarışmanın herhangi bir aşamasında yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

13. Şartname hükümlerine uymayan eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

Yarışma Takvimi
• Yarışma Tarihleri: 01/07/2019 – 31/07/2019
• Seçici Kurul Değerlendirme Tarihleri: 01/08/2019 – 07/08/2019
• Yarışma Sonucunun İlan Tarihi:09/08/2019
• Sur İlçe Belediyesi isterse seçilen 3 eseri halkoyuna sunar veya seçici kurul resmen belirler.

Seçici Kurul Üyeleri
• Feyme Filiz Buluttekin – Sur Belediyesi Eş Başkanı
• Cemal Özdemir – Sur Belediyesi Eş Başkanı
• Cihat Emir Aykaç – Sur Belediyesi Meclis Üyesi
• Dr. Adnan Selçuk Mızraklı – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı
• Yavuz Akkuzu – DBŞB Kültür ve Sanat Daire Başkanı – Mimar
• Büşra Cizrelioğulları Sadak – Şehir Plancısı
• Gafur Türkay – Surp Giragos Vakfı Yöneticisi
• Yusuf Akbulut – Meryem Ana Kilisesi Papazı
• Mehmet Kaya – Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı
• Engin Yeşil – Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı
• Doğan Hatun – TMMOB Amed İKK Temsilcisi
• Şeyhmus Diken – Yazar
• Nevin Soyukaya – Arkeolog
• Hayam Barış Erol – Grafik Tasarımcı
• İdris Samani – Grafik Tasarımcı

Yarışma Sekretaryası
Sur Belediyesi
Adres: İskenderpaşa Mah. İnönü Bulvarı 3. Çıkmazı
Posta Kodu:21300
İletişim: 04122801003

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ