<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Diyanet-Sen Uluslararası Din Ve Toplum Fotoğraf Yarışması

Diyanet-Sen Uluslararası Din Ve Toplum Fotoğraf Yarışması

Diyanet-Sen Uluslararası Din Ve Toplum Fotoğraf Yarışması

Türkiye Diyanet Ve Vakıf Görevlileri Sendikası Diyanet-Sen Uluslararası Din Ve Toplum Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Tüm Amatör Ve Profesyonel Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
FIAP Altın madalya + 4 Bin Türk Lirası
TFSF Altın Madalya + 4 Bin Türk Lirası
FIAP Gümüş madalya + 3 Bin Türk Lirası
TFSF Gümüş Madalya + 3 Bin Türk Lirası
FIAP Bronz madalya + 2. Bin Türk Lirası
TFSF Bronz Madalya + 2 Bin Türk Lirası
FIAP Mansiyon (6 adet) + Bin Türk Lirası
Sergilemeler (50 Adet) + Sertifika
FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü toplamda en fazla kabul (sergileme + ödül) alan katılımcıya verilecektir.

Organizasyon:
“DİYANET-SEN 2. Uluslararası ‘Din ve Toplum’ Fotoğraf Yarışması”, Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (DİYANET-SEN) tarafından düzenlenmektedir.
Uluslararası Fotoğraf Yarışmasının yürütülmesi ve yükümlülüğü Hangar Marka İletişim Reklam Hizmetleri Yayıncılık Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiştir.

Yarışma Kategorileri:
Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası, 2. Uluslararası “Din ve Toplum” Fotoğraf Yarışması tek kategoriden oluşmaktadır: Sayısal (Dijital): Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf.

Konu:
“Din ve Toplum”

Ads

Amaç ve Kapsam:
Yaşayan İslam, İslam kültür ve medeniyetinin izdüşümleri, Müslümanlar ve sanat eserlerinin görüntülenmesidir.
Yarışma, İslam’ın yeryüzünde sahip olduğu kültürel, tarihi, sanat ve mimari varlıkları; bunların insanlar ve doğayla olan ilişkilerini, Müslümanların dini eylem ve hareketlerinin, kültür varlıklarıyla birlikteliğini ortaya koymayı hedeflemektedir. Müslümanların yaşadıkları coğrafyayı, çevreyi, belde ve şehirleri nasıl anlamlandırdıkları ve mamur hâle getirdiklerini kaliteli fotoğraflarla toplumlara tanıtıp, İslam kültür ve medeniyetinin, tarihi ve kültürel varlıklarının ne denli değerli olduklarının farkındalığını artırarak sanatsal kaygılarla fotoğraflanmasıdır. Yarışmanın konusu, yaşayan İslam kültür ve medeniyetinin çeşitli coğrafya ve beldelerdeki izdüşümleri ile insanların bunlarla olan ilişkileridir.

Katılım Koşulları:

1. Yarışma, tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Düzenleme kurulu üyeleri, jüri üyeleri, TFSF temsilcisi ve bunların birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

2. Katılım ücretsizdir.

3. Yarışmacılar en fazla 4 (dört) fotoğraf ile katılabilirler.
4. Tüm fotoğraflar FIAP Geleneksel (TRAD) tanımına uygun olmalıdır.

5. FIAP TRAD Tanımı: Geleneksel Fotoğraf, minimal düzeltmelerle orijinal görüntünün içeriği ve mekânın gerçekliği değiştirilmeyen, doğal görünen fotoğraftır. Kadrajlama dışında orijinal fotoğraf üzerinde düzenleme, değiştirme, ekleme ve çıkarmalar kesinlikle yapılamaz.

6. Yarışma sonunda şartnameye uymayan eserlerin tespiti halinde katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

7. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserleriyle ilgili olarak her hangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

8. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlar hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

9. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan katılımcılara kural ihlali işlemi uygulanır.

10. Kural ihlali tespit edilen kişilerin kazandıkları ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır; ödül yeri boş bırakılır; TFSF onaylı yarışmalara katılımı TFSF Yarışma Yönergesi gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır. Kural ihlalinin tekrarı halinde yarışmacı TFSF onaylı yarışmalardan süresiz olarak men edilir. Bu durum FIAP’a da bildirilir.

11. Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden veya FIAP kırmızı listesinde yer alan katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

Fotoğrafların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi:
a. Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb) kabul edilmeyecektir.
b. Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi, http://www.tfsfonayliyarismalar.org adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.
c. TFSF’nin http://tfsfonayliyarismalar.org sayfasına fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanacaklardır.
d. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
e. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.
f. TFSF sistemine yüklenen fotoğrafların exif bilgileri (dpi, piksel bilgileri gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden TFSF ve düzenleyici kurum(lar) sorumlu değildir.
g. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.
h. İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde onlineyarismalar@tfsf.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir. Bu adres sadece fotoğraf yükleme problemi yaşanılan anlar oluşmuşsa kullanılacaktır. Buradan fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.
i. Ödül alan fotoğraflar yarışma sonrası eser sahiplerinden orijinal boyutlarında ve yüksek çözünürlüklü haliyle istenecektir.
j. Ödül ve/veya sergileme alan fotoğraflar Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (DİYANETSEN)’nın www.diyanet-sen.org.tr ve TFSF’nin http://www.tfsfonayliyarismalar.org web adresinde yayınlanacak; ayrıca TFSF yayını olan TFSF Onaylı Yarışmalar E-Almanak 2021’de yarışmaya ayrılan sayfalarda yer alacaktır.
k. Yarışmaya katılanlar tüm katılım koşullarını aynen kabul etmiş sayılacaktır.
l. Fotoğraflara isim verilmesi zorunludur. Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır.
m. Fotoğrafınıza sadece isim vereceksiniz. Fotoğrafa ilk kez isim veriyorsanız FIAP kuralları gereği bu fotoğrafı artık başka bir isimle kullanmamanız gerekmektedir. Eğer fotoğrafınıza başka bir yarışmada isim vermiş iseniz aynı isimi kullanınız.
n. Fotoğrafın isimlendirmesinde ç, ı, ğ, ö, ş, ü harfleri ve noktalama işaretleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi ( _ ) kullanılabilir.
o. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (DİYANETSEN) birlikte TFSF sorumlu olmayacaktır.

Son Başvuru Tarihi 1 Eylül 2021.
Yarışma Sonuçları 19 Eylül 2021’de Açıklanacak.

Diyanet-Sen’in Düzenlediği 2. Uluslararası “Din Ve Toplum” Fotoğraf Yarışması Başvuruları 16 Ocak Tarihinde Başlayıp, 1 Eylül 2021 Tarihinde Sona Erecek.

Sonuç Bildirimi ve Dijital Katalog Gönderilmesi:
Sonuç kartları tüm katılımcıların e-mail adresine gönderilecektir.
Yarışma sonrasında, ödül alan ve sergilemeye değer görülen fotoğrafların yer aldığı bir sayısal albüm hazırlanacak ve 1-7 Ekim 2021 tarihleri arasında açılacak ödül alan fotoğraflar sergisi sırasında ücretsiz dağıtılacaktır. Ayrıca, yarışmada ödül alanlara, Jüri üyelerine, TFSF’ye, Balıkesir M. Emin Tan Fotoğraf Kitaplığı’na, fotoğraf sanatı dernekleri ile FIAP merkezlerine birer tane gönderilecektir. Bu albüm 1 Ekim 2021’den itibaren www.diyanet-sen.org.tr adresinden pdf olarak indirilebilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ