<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Diyanet İşleri Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Yarışması

Diyanet İşleri Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Yarışması

Diyanet İşleri Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Yarışması

Diyanet İşleri Kadrajımda Ayet Var Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası
Sergilenme Bedeli 500 Türk Lirası

Yarışmanın Amacı Ve Konusu
1. Yarışmanın amacı: Gençlerin çevrelerinde yaşananlara, tabiatta meydana gelen olaylara ve canlı/cansız her şeye Kur’an’ın nazarıyla bakabilmelerini, dünyayı ayetlerin ışığında görebilmelerini ve anlamlandırabilmelerini sağlamaya dair farkındalıklarının artmasına katkı sağlamaktır.

2. Yarışmanın konusu: Başkanlığımızca evrende meydana gelen her şeyin Kur’an-ı Kerim’den bir mesaj taşıdığı konusunda gençler arasında farkındalığın artırılmasına yönelik “Kadrajımda Ayet Var” konusuyla ulusal düzeyde Kur’an kursu öğrencilerine yönelik fotoğraf yarışması düzenlenecektir.

Genel Katılım Şartları
1. Yarışmaya 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren herhangi bir Kur’an kursu öğretim programında eğitim almış veya almakta olan kişiler müracaat edebileceklerdir.

Ads

2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3. Yarışma, jürinin ve Düzenleme Kurulunun 1. derece yakınları dışında Nisan 2022 tarihi itibariyle 15 yaşını doldurmuş olan ve aynı tarih itibariyle 25 yaşını doldurmamış haklarında kısıtlılık kararı bulunmayan gerçek kişilerin katılımına açıktır. Haklarında çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

4. Fotoğraf ve telif formunun wetransfer ile kurankurslari@diyanet.gov.tr adresine 29 Mayıs 2022 pazar günü saat 23:59’a kadar ulaştırılması gerekmektedir. Telif formunun doldurulmadığı ve son teslim tarihinden sonra gelen eserler dikkate alınmayacaktır.

5. Fotoğraf sahipleri en fazla 3 (üç) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler. Birden fazla fotoğraf ile yarışmaya katıldığı takdirde her bir fotoğraf için ayrı bir telif formu doldurmalıdır.

6. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların kendisine ait olduğunu taahhüt eder.

7. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisine aitmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

8. Kural ihlali yapanların ödülleri iptal edilerek iade etmesi istenir, bu durum diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz.

9. Düzenleme Kurulu, yarışmaya gönderilen fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

10. Diyanet İşleri Başkanlığı yarışmaya gönderilen tüm eserleri, televizyon, internet ve diğer her türlü ortamda yayımlama, sergileme; katalog, broşür, afiş, kitap, ajanda, takvim, dergi vb. alanlarda kullanım hakkına sahip olacaktır. Eser sahiplerinin Diyanet İşleri Başkanlığına bu ortamlarda eserlerinin yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

11. Diyanet İşleri Başkanlığı yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Fotoğraf Yarışması Teknik Şartları
1. Fotoğraf yarışmasında Cep telefonu veya Fotoğraf Makinesi (Kompakt veya DSLR) kullanarak çekilmiş eserler yer alacaktır.

2. Katılımcılar, yarışmaya sayısal (dijital) renkli/siyah-beyaz eser ile katılabilir. Birden fazla
eserle katılım sağlanması halinde, fotoğrafların içeriği birbirini tekrar etmemeli ve farklı
olmalıdır.

3. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, jpg/jpeg formatında, 150-300 DPI çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli dosyaların düşük kenarları en az 2400 piksel ve boyutları 2 MB’den az olmamalı, 4 MB’yi de geçmemelidir. Fotoğrafçı bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

4. Yarışmaya gönderilecek eserler Kur’an-ı Kerim’den bir ayetle ilişkilendirilecek ve ayetin Türkçesi Diyanet İşleri Başkanlığı mealinden alınacaktır. Ayrıca eserlere gönderenin adı soyadı, sıra numarası ve ayet adı verilecektir.
Örneğin:
MuratÖztürk1.emrolunduğun.gibi.dosdoğru.ol
MuratÖztürk2.rabbin.için.namaz.kıl
MuratÖztürk3.her.canlı.ölümü.tadacaktır

5. Başka bir yarışmada daha önce ödül ve sergileme almış eserler ile bu eserlerin kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül ve sergileme almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcıya kural ihlali işlemi uygulanır.

6. Kural ihlaline sebebiyet veren eserlerin izin ve telif hakları ile ilgili sorumluluk, fotoğrafı ileten eser sahibine aittir.

7. Düzenleme Kurulu; ödül ve sergileme almayan eserlerden dilediği kadarını muhtelif zamanlarda sergileyebilir, bu durumda eser sahibine bir defaya mahsus sergileme bedeli ödenir.

8. Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır. Fotoğraf üzerinde, katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler ile reklam içerikli, sponsora ait olabilecek logo veya herhangi bir markayı temsil edebilecek görsel içeriğe yer verilmemelidir.

9. Keskinlik, kontrast, satürasyon gibi basit müdahalelerin dışında, tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

10. Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü 42/55 inç’lik bir LCD monitörde sunulacaktır.

Yarışma Takvimi Ve Sonuçların Duyurulması

1. Yarışma Takvimi:
Son Teslim Tarihi: 29 Mayıs 2022
jüri Değerlendirmesi: Haziran/2022
Sonuçların Açıklanması: Haziran/2022

2. Yarışma sonuçları 2022 yılı haziran ayında Diyanet İşleri Başkanlığının web sayfasında ilan edilecek olup ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya eposta yoluyla bildirilecektir.

3. Diyanet İşleri Başkanlığı, yarışma takviminde belirtilen tarihlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

İletişim Bilgileri
Tel: 0312 295 81 02
E-posta: kurankurslari@diyanet.gov.tr
Adres: Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi
Daire Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:147/B-108
Çankaya/ANKARA.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ