<style>.lazy{display:none}</style>Didim Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması Başvuruları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Didim Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması

Didim Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması

Didim Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması

Didim Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Herkes Katılabilir.

Yarışmanın Amacı: Didim Ticaret Odasının kurumsal yapısında kullanılacak logonun, Odamızın vizyon ve misyonunu yansıtacak, akılda kalıcı, işlevsel ve kolay kullanıma imkan sağlayacak bir şekilde tasarlanıp, oluşturulması ve bu logonun Didim ilçesinin kimliğini de ön plana çıkartacak şekilde tasarlanması amaçlanmaktadır.

Yarışmaya Katılım için Genel Koşullar:
1. 18 yaşını doldurmuş her birey yarışmaya katılabilir.
2. Katılım ücretsiz olup yarışmacılar en fazla üç ayrı tasarım ile yarışmaya katılabilirler.
3. Ortak tasarımlar kabul edilmeyecektir.
4. Yarışma, seçici kurul üyeleri ve seçici kurul üyelerini belirleyen yöneticiler ile birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm tasarımcıların katılımına açıktır.
5. Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması temel şarttır. Teslim edilen tasarımın özgün olduğu tasarımcı tarafından kabul ve taahhüt edilmiş sayılır, bu konudaki tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.
6. Yarışmaya sunulan tasarımların, Türk Patent Enstitüsünce (TPE) daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış ve daha önce başka yerlerde kullanılmamış olması gerekmektedir.
7. Sunulacak tasarımların daha önce başka yarışmalarda ödül almamış olmaları, tasarımların diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.
8. Değerlendirme Jürisi tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecektir.
9. Her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan Didim Ticaret Odası ya da değerlendirme jüri üyeleri sorumlu tutulamazlar.

Tasarım Koşulları:
1. Tüm çalışmalar “Didim Ticaret Odası” veya kısa künyesi olan Didimto ibaresi ile 1995 tarihini açık ve net bir şeklide içermelidir.
2. Seçilecek tasarımın; Didim Ticaret Odası’nı temsil edecek, Odanın tanıtımına yönelik etkinliklerde, her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks kağıdı, branda, pankart, afiş web sitesi vb. ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Logo
tasarımı, renkli ve siyah-beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde etkisini kaybetmeyeceği, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybetmeyen, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması istenmektedir. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.
3. Didim Ticaret Odası seçilen eser üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Kullanılacak eserin sahibinden Seçici Kurulun ve/veya Didim Ticaret Odası’nın görüşü doğrultusunda, teknik sorunların çözümünün yönelik değişiklikler yapması istenebilir. Bunun için ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.
4. Seçilemeyen tasarımlar, sonuçların ilan edilmesinin ardından; en az 15 gün, en fazla 30 gün içerisinde teslim edilen adresten alınabilir. Belirlenen sürelerde geri alınmayan eserler Didim Ticaret Odası’nın sorumluluğunda değildir.

Katılım İçin Teknik Koşullar:
1. Eserler, A4 çıkış üzerinde, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, alt bölümde küçük uygulamaları – renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanacaktır. Örnek Logo Sunum Şablonu ekte sunulmuştur. 200 gr A4 kağıda paspartu yapılmamalı, karton veya fotoblok gibi malzemelere yapıştırılmamalıdır. Çalışmalar şeffaf dosya içerisine konulduktan sonra kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.
2. Tasarımlar, Grafik tasarım programları (Adobe Illustrator, Corel Draw vb.) ile hazırlanmış olmalı ve belge olarak her bir çalışmanın JPEG versiyonu CD veya usb bellek ile teslim edilmelidir. Tasarımlar 300 dpi çözünürlükte ve renk modu CMYK olmalıdır.
3. Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
4. Didim Ticaret Odası, gerekli gördüğü halde proje üzerinde değişiklik isteyebilir.
5. Yarışmacı çalışmanın esin kaynakları ve simgelere ilişkin 1000 (boşluksuz) karakteri geçmeyecek bir şekilde kısa bir açıklama yazısını çalışmayla birlikte göndermelidir.

Ads

Teslim Koşulları
1. Çalışmalar; 31 Mart 2020 tarihine kadar Yeni Mahalle 19 Mayıs Caddesi No:21 Didim/ Aydın adresine posta, kargo gönderisi veya elden teslim şeklinde ulaştırılmalıdır.
2. Katılımcılar eserlerinin değerlendirmeye alınması için eserin bulunduğu zarf içerinde ıslak imza ile eksiksiz doldurulmuş ‘Didim Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması Katılım Formu’ her sayfası imzalanmış şartnamenin çıktısı ve eseri anlatan açıklama ile göndermedir.
3. İl dışından yarışmaya katılacak olan tasarımcılara, gönderdikleri kapalı zarf Didim Ticaret Odasına ulaşınca en fazla üç gün içerisinde teslim onayı maili gönderilecektir. Tasarımını gönderdiği takdirde mail almayan katılımcıların (0256) 811 25 63 nolu numarayı aramaları gerekmektedir. Aksi takdirde oluşan aksaklıklardan ve sorunlardan Didim Ticaret Odası sorumlu değildir.

Yarışma Takvimi ve Ödüller:
Birincilik ödülüne layık görülecek tasarımın sahibine 2.000 TL para ödülü ve Başarı Sertifikası verilecektir.
Yarışma Takvimi:
* Yarışma İlan Tarihi: 1 Şubat 2020 * Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2020 * Seçici Kurul Değerlendirmesi: 2 Mart 2020 * Sonuçların Açıklanması: 2 Mart 2020

Sonuçların Açıklanması:
Sonuçlar; Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra 2 Mart 2020 tarihinde www.didimto.org.tr web adresi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

İLETİŞİM VE YARIŞMA SEKRETERYASI:
Eserler aşağıdaki adrese gönderilecek/teslim edilecektir. Belirlenen tarih ve saatten sonra ulaşan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.
Adres: Didim Ticaret Odası Yeni mahalle 19 Mayıs Caddesi no:21 / Didim
Tel: 0256 811 25 63
Fax: 0256 811 35 58
Web sitesi: www.didimto.org.tr
E-posta: info@didimto.org.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ