30.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME Online Tasarım Yarışması

DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME Online Tasarım Yarışması

DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME Online Tasarım Yarışması

DESIGN YOUR TEXTURE AT HOME Online Tasarım Yarışması Başvuruları.

Yarışmanın Konusu
‘Yüzey/Surface’ kavramı mekanı oluşturan ana bileşenlerden biri olarak farklı tanımlarıyla mimar ve tasarımcıların en önemli tartışma konularından biridir. Günümüz hayat dinamikleri, mimar ve tasarımcıları mekanın tanımını tekrar tekrar sorgulamaya, kullanıcılar için yeni deneyimler oluşturmaya zorlarken, gelişen teknolojilerin gücünden yararlanmak büyük bir avantaja dönüştü. Biliyoruz ki, mekanlarımızı kurgularken titizlikle konumlandırdığımız ‘yüzey’ler, fonksiyon / tasarım / teknoloji arakesitinde şekilleniyor.

DESIGN-YOUR-TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışmasında katılımcılardan beklenen, günümüz değişkenleri ışığında ve gelecek vizyonuyla iç mekanda kullanılmak üzere geliştirilecek bir ‘yüzey/surface/texture’ tasarımıdır.
– Yüzeyin kullanılacağı mekansal tiploji yarışmacıya bırakılmıştır. (konut, çok fonksiyonlu alanlar, kültür yapısı, kamu yapısı, ticaret, ibadet alanı vb…)
– Elde edilecek ‘yüzey/texture’un, birim ölçüleri çoğaltılabilir, yan yana gelişleri üretilebilir olmalıdır. AKDOTEX Koleksiyonundaki ölçüler katılımcılara rehber olmalıdır.
– Tasarımın niteliği belirlenirken, yarışma neticesinde üretilecek, koleksiyona girecek ve sektörle paylaşılacak olması göz önünde bulundurulmalıdır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
Online katılımla başvurabileceğiniz ‘DESIGN-YOUR-TEXTURE AT HOME’ Online Tasarım Yarışması, mimar, iç mimar, endüstri ürünleri tasarımcısı olan tüm tasarımcıların katılımına açıktır. Bireysel ya da grup halinde katılım sağlanabilir. Katılımcılarda, Oda kaydı zorunluluğu aranmamaktadır.
Yarışmaya başvurmak isteyen katılımcılarımızın, www.akdo.com.tr adresinde yer alan şartnameyi indirmeleri ve formu doldurarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Teslim ve Sunum Koşulları
1- Projeler A2 boyutunda, en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF formatında (300 dpi çözünürlükte), katılımcının tercih edeceği ölçek ve sunum tekniği kullanılarak hazırlanır.
2- Tasarım hikayenizi anlatan tasarım raporu PDF formatında paftalarla birlikte yüklenmelidir.
3- Paftalara ek olarak, tasarımcı projeyi animasyon veya kısa bir film (max. 60 sn.) ile de ifade edebilir.
4- Her proje 5 rakamdan oluşan bir rumuzla tanımlanır. Paftaların sağ üst köşesinde ve raporda 5 rakamlı rumuz bulunmalıdır. Ek olarak teslim edilen belgelerde, sadece söz konusu rumuz kullanılır, bunun dışında proje sahiplerinin kimliğini belli eden herhangi bir işaret bulunmaz.

Ads

Teslim Şekli
Katılımcılar, dijital olarak hazırladığı proje pafta ve belgelerini *Soft copy * en çok 3 pafta (hepsi dikey veya hepsi yatay) halinde PDF formatında ya da sıkıştırma programlarında dönüştürerek https://tr.akdo.com/tr/etkinlik-kayit web sitesinde ilgili bölüme proje son teslim tarihi olan 19.06.2020 gün sonu, saat 00:00’a kadar yüklemek zorundadır. Daha sonra yapılan yüklemeler, sistem izin verse dahi, değerlendirme dışında kalacaktır.
Proje yüklemesi, belgelerin tümü üzerinde sadece rumuz yazılarak ilgili formatlarda yapılmalıdır.
Proje son teslim tarihinden sonra sistem veri yüklemesine kapatılacağında, son gün yükleme konusunda yoğunluk yaşanabileceği göz önüne alınarak, projelerin yüklenememe riskine karşılık önceden yüklenmesi önerilir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 19 Haziran 2020. Yarışma Sonuçları 24 Haziran 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Ödül
Jüri değerlendirmesi sonunda, katılımcılar arasından ilk 3 belirlenecektir. 1. olan tasarımın üretimi gerçekleştirilecek olup AKDOTEX koleksiyonlarında yer alacaktır.

Yarışmayı Düzenleyen
SİLKAR MADENCİLİK SAN VE TİC. A.Ş.

İletişim
Adres: Silkar Plaza, Orta Mah. Topkapı Maltepe Cad. No:6 K:8 Bayrampaşa / İstanbul
Tel: 0532 – 740 49 28
Raportör: Berna Açık Tunçbaş
E-posta : berna.acik@dezinti.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ