<style>.lazy{display:none}</style>Ders De Çalışırım Yemek De Yaparım Tarif Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ders De Çalışırım Yemek De Yaparım Tarif Yarışması

Ders De Çalışırım Yemek De Yaparım Tarif Yarışması

Ders De Çalışırım Yemek De Yaparım Tarif Yarışması

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Ders De Çalışırım Yemek De Yaparım Tarif Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya Türkiye Ve KKTC Geneli Resmi Ve Özel Lise Ve Dengi Okullarda Eğitim Gören 12. Sınıf Öğrencileri Katılabilir. Yarışma 2 Kategoride (Ana Yemek, Tatlı/Pasta/Kurabiye) Yapılacak.

Yarışma Kuralları
1. Tüm finalistlerimizin uçak bileti, seyahat, konaklama ve yemek giderleri üniversitemiz tarafından karşılanacaktır.

2. Yarışmaya, Türkiye ve KKTC’de öğrenim gören resmi ve özel tüm liselerden sadece 12. sınıf öğrencileri katılabilir. Katılım ücretsizdir.

3. Yarışma katılımcısı bir tatlı, bir ana yemek olmak üzere en fazla iki farklı kategoride katılabilir.

4. Her öğrenci her kategori için yalnızca bir tarif ile başvuru yapabilir.

Ads

5. Yarışma, katılımcıların kendi yazdığı tarifler ile başvurmaları üzerine hazırlanmıştır.

6. Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle herhangi bir yarışmaya, bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan tarifler, bu yarışmaya katılamaz.

7. Başvurular 3 Ocak-27 Mart 2020 tarihleri arasında www.ciu.edu.tr adresi ya da tarifinleyaris@ciu.edu.tr e-postası üzerinden yapılacaktır.

8. Son başvuru tarihinden önce aynı tarifle başka bir yarışmaya katıldığı ya da başvurduğu tespit edilen tarifler, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenir.

9. Yarışmacılar başvurusunu yapacağı tarifin malzeme ölçüsünü, yapılışını ve bir görselini paylaşmak ile yükümlüdür.

10. Finalistler, yarışma esnasında yapacakları tarifin malzemelerini temin etmek ile yükümlüdür.

11. Yarışmacının tarifin görselini sosyal medya hesapları (Facebook ve Instagram) üzerinde üniversitenin resmi hesabını etiketleyerek ve üniversitenin belirlediği hashtag ile paylaşması gerekmektedir.

12. Katılım için kayıtta sunulan bilgilerin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcının sorumluluğundadır. Katılımda, www.ciu.edu.tr/tarifinle-yaris adresi ya da tarifinleyaris@ciu.edu.tr e-postası üzerinden yapılan başvuru esas alınır.

13. Farklı isim ve/veya e-posta adresleriyle aynı kişi tarafından yapılan başvurular, tespiti halinde hiçbir uyarı yapılmaksızın iptal edilecektir.

14. Tarifin tanıtım (giriş) metnini, yapılışını, malzemelerini ya da fotoğrafını eksik bırakan katılımcıların tarifleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

15. Ödül devredilemez, değiştirilemez, nakde çevrilemez. Yarışmada derece alan öğrencilere ÖSYS Kontenjan Kılavuzu’nda belirtilen ücretli programı (Diş, Tıp, Eczacılık ve Hukuk programları hariç) seçmeleri ve yerleşmeleri durumunda normal eğitim süreleri boyunca aşağıdaki indirimler sağlanır.

Her iki kategori için ödüller;
Birinciye% 100 Eğitim İndirimi
İkinciye % 75 Eğitim İndirimi
Üçüncüye % 50 Eğitim İndirimi
Yarı finalistlere %25 Eğitim İndirimi

16. Ödül kazanan yarışmacıya ayrıca, yarışmaya sunduğu telefon veya e-mail adresinden iletişime geçilerek ulaşılacaktır, bilgi teyidi yapılacaktır ve açık adresi alınacaktır. Katılımda sunulan tüm bilgilerinin doğruluğu, yeterliliği ve ispatı katılımcının sorumluluğundadır.

17. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi çalışanları ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ödüllerden yararlanamaz.

18. Katılımcı, kendisinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun herhangi bir hakkını ihlal eden bilgi metin ve görsel iletemez. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, söz konusu katılımcı/lar münhasıran sorumlu olacaklarını kabul eder/ler. Gerçeğe aykırı bilgilerin kullanılması halinde – ödüle hak kazanmış olması halinde dahi – katılımcının talep hakkı düşer.

19. 3 Ocak-27 Mart 2020 tarihleri arasında ana yemek ve tatlı olmak üzere iki kategori üzerinden yapılacak online başvurular Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Aşçılık – Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü hocaları tarafından değerlendirilerek, her kategori için 20’şer tarif seçilecektir. Seçilen 40 tarif, sosyal medya üzerinden halk oylamasına sunulacaktır.

20. 30 Mart – 6 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacak sosyal medya halk oylamalarının sonucu 8 Nisan 2020 tarihinde finalistler belirlenerek duyurusu yapılacaktır. Tatlı ve ana yemek olarak iki kategoride 8’er finalist yarışacaktır.

21. Finalistler, 16 Nisan 2020 tarihinde Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu mutfağında jüri üyelerinin önünde yarışacak ve değerlendirme sonucu her iki kategoride de birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü tarifler seçilecektir.

22. Ödülü teslim alabilmek için, yarışma kayıtlarındaki bilgilerin doğruluğunun ispatı amacıyla, üzerinde TC Kimlik Numarasının bulunduğu geçerli bir nüfus cüzdanının ibrazı gereklidir. Kimlik ibraz etmeyen katılımcılar ödül kazanmış olsalar bile diskalifiye olarak ödül haklarını kaybedeceklerdir.

23. Yarışmaya katılan herkes yukarıda geçen yarışma şartlarını okuyup anladığını peşinen kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.
Web Sitesi: http://www.ciu.edu.tr/tarifinle-yaris/index.html

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ