23.07.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Denizli Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Denizli Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Denizli Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması

Denizli Belediyesi Uluslararası Karikatür Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Konusu İklim Değişikliği Ve Organik Tarım. Yarışmaya Amatör Ve Profesyonel Tüm Karikatürcüler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası
18 Yaş Altı 2 Adet Mansiyon Ödülü 750 Türk Lirası

İklim Değişikliği Ve Organik Tarım
3 yıldır ulusal olarak düzenlediğimiz karikatür yarışmasını bu sene uluslararası düzenleyerek tüm dünyadaki karikatürcülerin katılımlarını arzuluyoruz.

Yarışma konusunu “İklim Değişikliği ve Organik Tarım” olarak belirledik.

Dünyamız, geçen zamanla beraber daha da yaşanmaz hale geliyor. İnsanoğlunun yeşil alanlara, mavi denizlere, temiz su kaynaklarına, temiz havaya verdiği zararlar gibi bilinçsiz davranışları yüzünden aslında kendilerine zarar verdiklerinin farkına varamadılar.

Sponsorlu

Olumsuz davranışlar dünyanın dengesini bozdu. Doğal şartlar değişti. Bir yandan kuraklık tehlikesi, bir yandan küresel ısınma ve doğal alanların hızla yok olmaya doğru gitmesi afetlerin ve doğal felaketlerin insanoğlunu sık sık tehdit eder hale gelmesinin yegâne nedenidir. Bunlara bağlı olarak tarım yapılabilir
alanların zarar görmesi yapay ve GDO’lu gıdaların pazardaki payını ve doğal olarak beslenme zincirindeki oranını artırdı. Hibrit tohumların kullanılması da sürdürülebilir doğal tarımın geleceğini tehlikeye attı.

Sağlıklı beslenme ve dolayısıyla insanlığın geleceği için organik tarımın önemi ortadır.

Biz Denizli’nin yeşil alanlarının oranını artırmak, su kaynaklarını korumak ve tasarruflu kullanmak, soluduğumuz havanın kirliliğini minimize etmek, atık ve çöplerin dönüşümünü sağlayıp doğaya kazandırmak için birçok doğa dostu proje gerçekleştirdik ve geliştirdik.

Organik tarım alanlarının oluşması ve çiftçimizi organik tarıma yöneltmek bunun yanı sıra vatandaşlarımızı bilinçlendirmek için çalışmalarımız oldu ve devam etmektedir.

Tüm dünyayı tehdit eden bir sorun olarak gördüğümüz “İklim Değişikliği ve Organik Tarım’ı” usta karikatür sanatçıları olarak sizlerin değerli yorumlarıyla gündeme taşımayı istedik. Böylelikle de insanların bilinçlenmesine katkı sağlamayı arzuladık.

Şartlar
1. Yarışmanın konusu: İklim Değişikliği ve Organik Tarım

2. Son gönderme tarihi: Karikatürler www.denizli.bel.tr adresine en geç 07 Mart 2021 Pazar günü saat 24.00’e kadar yüklenmelidir.

3. Yarışma amatör ve profesyonel bütün dünya karikatürcülerine açıktır.

4. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerin daha önce yayınlanmış ya da yayınlanmamış olmaları aranmayacaktır. Ancak daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya başka bir karikatürcüye ait olduğunu belirlediği karikatürler değerlendirilmeyecektir.

5. Yarışmaya en fazla üç adet karikatür ile katılınabilir.

6. Karikatürcüler yarışmamıza dijital olarak karikatürlerini göndereceklerdir. Her karikatür; A4 boyutunda, 150-300 dpi arasında, JPEG formatında ve en az 1 MB en fazla 10 MB olmalıdır.

7. Yarışmaya gönderilen karikatürler arasından juri tarafından seçilen bazı karikatürler bir karikatür albümünde toplanacaktır. Sergilenmeye değer görülen eserler de Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin uygun gördüğü yerde ve zamanda sergilenecektir. Jüri tarafından sergilemeye ve albüme seçilen eserlere ücret ödenmeyecektir.

8. Yarışmada ödül kazananların bir gecelik konaklaması ve yemek giderleri Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

Yarışma Takvimi
A. Son başvuru tarihi: 07 Mart 2021 Pazar saat 24:00 ‘tür.
B. Jüri değerlendirme toplantısı: 13 Mart Cumartesi – 14 Mart Pazar 2021 yapılacaktır.
C. Sonuçların açıklanması: 17 Mart 2021 Çarşamba günü Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi web sayfası “https://www.denizli.bel.tr” den açıklanacaktır.
D. Ödül töreni: Covid-19 salgını nedeniyle, ödül töreninin nasıl yapılacağı ve ne zaman gerçekleşeceği Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır.

İletişim:
Arif Duru (Kültür ve Sanat Şube Müdürü) : 0 (258) 280 25 68
Santral : 0 (258) 280 20 20
E-Posta: denizli@denizli.bel.tr
Web: http://www.denizli.bel.tr/
Adres: Denizli Büyükşehir Belediyesi, Altıntop Mah.
Lise Cad. No:2 20100/Denizli

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ