28.06.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Deniz Feneri Derneği Uygulamalı İyilik Yarışması

Deniz Feneri Derneği Uygulamalı İyilik Yarışması

Deniz Feneri Derneği Uygulamalı İyilik Yarışması

Okullarımız İyilikte Yarışıyor Deniz Feneri Derneği Uygulamalı İyilik Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Ortaokul, Lise, Mesleki Eğitim Merkezi, Halk Eğitim Merkezi / Olgunlaşma Enstitüsüne Bağlı Kurslar İle Açık Öğretim Kurumları Öğrencileri Katılabilir.
İyilik Düşün İyilik Yap, İmam Hatip Ortaokulları, Özel Ortaokullar, Resmi Ve Özel Ortaöğretim Kurumları Uygulamalı İyilik Projesi Yarışmasıdır.

MEB ile Deniz Feneri Derneği arasında 14.11.2020 tarihinde imzalanan “İyilik Okulu İş Birliği Protokolü” kapsamında, daha önce pandemi şartlarından dolayı okullarımızın kapalı olması nedeniyle gerçekleştiremediğimiz “Uygulamalı İyilik Yarışmasını, 2021-2022 Eğitim öğretim yılında da pandemi şartlarının devam etmesi nedeniyle online olarak gerçekleştireceğiz.

Yarışma Ödülleri

Ortaokulu Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 4.500 Türk Lirası
Teşvik Ödülü Tablet (Akıllı Saat) Artı Kültür Kitap Seti
Çoklu Katılım Ödülü Tablet (Akıllı Saat) Artı Kültür Kitap Seti

Lise, Halk Eğitim Merkezi / Olgunlaşma Enstitüsü / Açık Öğretim Kurumları Ödülleri
Birincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası
Teşvik Ödülü Tablet Artı Kültür Kitap Seti
Çoklu Katılım Ödülü Tablet Artı Kültür Kitap Seti

Sponsorlu

Öğrencilerin içinde yaşadığı topluma, ülkesine ve yaşadığı dünyaya daha duyarlı, toplumsal ve sosyal sorumluluk bilincine sahip gençler olarak yetişmelerine katkı vermek amacıyla hayata geçirilen “Okullarımız İyilikte Yarışıyor Uygulamalı İyilik Projesi Yarışması” 2021-2022 eğitim öğretim yılında online olarak 5. kez uygulanacak.

Projenin Özeti
Gerçekleştirilecek iyilik projelerinin değerlendirilmesi sonucu, dereceye giren projelerin okulları/kurumları da aynı derece ile “Yılın İyilik Okulu” ve “Yılın İyilik Merkezi” unvanı ile ödüllendirilecek. Öğrencilere ise para ve kitap ödülü verilecek.

Projenin Amacı
Öğrencilere/kursiyerlere iyilik, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma ve iyilikte yarışma kavramlarının tanıtmak ve sevdirmek.

Projenin Hedefleri
• Kapsamdaki okul/kurumlarda gerçekleştirilecek proje ya da projelere katılan öğrencilerin/kursiyerlerin, hem eğitim ve öğretim dönemleri boyunca, hem de hayatlarının sonraki dönemlerinde çevresine, ülkesine ve yaşadığı dünyaya daha duyarlı bir şahsiyet haline gelmesine destek vermek.
• Öğrencilerimize/kursiyerlerimize çok yönlü, yeteneklerini üst düzeyde kullanabilen, kendine güvenen, toplumsal sorumluluk ve duyarlılık bilincine sahip gençler olarak yetişmelerine yönelik proje ve programlarla destek sağlamak.
• Öğrencilerin/kursiyerlerin kendini tanıyabilme, bireysel hedeflerini belirleyebilme, yeteneklerini keşfetme ve geliştirebilme, bunları kendisinin ve toplumun yararına kullanabilme; girişimci olabilme ve bunu başarı ile sürdürebilme, yeni durum ve ortamlara uyabilme, bireysel farklılıklara saygılı olabilme; farklı görüş, düşünce, inanç, anlayış ve kültürel değerleri hoşgörü ile karşılayabilmelerine katkı sağlamak.
• Öğrencilerin/kursiyerlerin okul/kurs sonrası hayatlarında, arkadaşları, aileleri ve içinde bulundukları toplumla pozitif bir iletişim içinde olmalarını sağlamak.
• Projeye katılan öğrencilerin/kursiyerlerin, mesleki kariyerin temel becerileri olan etkin iletişim, planlama, proje yönetimi, amaç belirleme, karar alma, ekip çalışması ve bütçeleme gibi pek çok bilgiyi proje sürecinde sınama ve geliştirmelerini beklemek.

Kimler Katılabilecek?

İmam hatip ortaokulu, özel ortaokul, Anadolu imam hatip lisesi, Anadolu lisesi, fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, güzel sanatlar lisesi, spor lisesi, mesleki ve teknik Anadolu lisesi, mesleki ve teknik eğitim merkezi, çok programlı Anadolu lisesi, mesleki eğitim merkezi, halk eğitimi merkezi/olgunlaşma enstitüsüne bağlı kurslar ile açık öğretim kurumlarına bağlı öğrenciler/kursiyerler 3’er kişilik proje ekipleri oluşturarak, yarışmaya katılabilecekler.

Yarışma Materyallerine Nasıl Ulaşılacak?
Yarışmayla ilgili şartname, broşür, afiş gibi her türlü materyale ise, www.denizfeneri.org.tr,  www.iyilikokulu.org; www.iyilikokuluodulleri.com adreslerinden ulaşmak mümkün olacak.

Son Başvuru Tarihi
06 Mayıs 2022 Cuma Saat: 17:00

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?
Ödüle layık görülen projeler alfabetik olarak www.denizfeneri.org.tr; www.iyilikokulu.org; www.iyilikokuluodulleri.com adreslerinde 06 Haziran 2022 Pazartesi günü ilan edilecektir.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ