25.09.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Degiad Yaşayan Pamukkale Mimarı Fikir Yarışması

Degiad Yaşayan Pamukkale Mimarı Fikir Yarışması

Degiad Yaşayan Pamukkale Mimarı Fikir Yarışması

Denizli Genç İş Adamları Derneği Degiad Yaşayan Pamukkale Mimarı Fikir Yarışması Son Başvuru Tarihi 15 Mayıs 2019. Yarışmaya Türkiye Geneli Ekip Lideri Mimar Ve Mimarlık Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Profesyonel Kategori Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası

Öğrenci Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Denizli Pamukkale Mahallesi Atatürk Caddesi’ne Cephe Oluşturan Yapı Ve Boşlukların Tanımladığı Mekânsal Niteliğin Geliştirilmesine Katkı Sunacak Yaratıcı Mimari Tasarım Fikirlerini Aktarmak İçin Yapılan Uluslararası Yarışmadır.
UNESCO’nun Hem Kültürel, Hem Doğal Miras Listesinde Yer Alan Pamukkale-Hierapolis Termal-Arkeolojik Alanının Hem Ulusal Hem Uluslararası Deneyimlere Ev Sahipliği Yapacak Düzeyde Geliştirilmesi İçin Mimari Tasarım Pratikleri Aracılığıyla Farkındalık Yaratarak Alanın Gelişmesini Ve Turizmin Gelişmesini Sağlamaktır.

Ads

Katılım Koşulları
• Yarışma, ulusal ölçekte olup mimar, ekip lideri mimar ve mimarlık öğrencilerine açıktır.
• Profesyonel kategoriden katılacakların TMMOB Mimarlar Odası üyesi olması ve meslekten men cezalısı durumunda olmaması şartı aranmaktadır.
• Mimarlık öğrencilerinin, Mimarlar Odası’na öğrenci üyeliklerini yaptırmış olmaları ve bunu Mimarlar Odası’ndan alacakları üye tanıtım belgesiyle belgelemeleri gerekmektedir.
• Türkiye’de eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler eğitim gördükleri kurumdan, 2019 yılı içinde öğrenci olduklarına dair resmî belge almak zorundadır.
• Yarışmacılar yarışmaya bireysel olarak katılabilecekleri gibi ekip halinde de katılabilirler.
• Öğrenci kategorisinde yarışacak, ekip içerisinde yer alan yarışmacıların mimarlık lisans öğrencisi olmaları ve öğrenim gördüklerine dair öğrenim belgesi sunmaları zorunludur.
• Yarışma jürisi asil ve danışman üyeleri ile yarışmayı açan kurum birimi yöneticilerinin birinci dereceden yakınları, jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar yarışmaya katılamaz.
• Yarışmayı açan idare adına hareket eden ve söz konusu yarışma çalışmalarında yer alan danışmanlar ile bunların çalışanları yarışmaya katılamaz.
• Yarışmayı açan kurumda, yarışma ile ilgili işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli kişiler yarışmaya katılamaz.
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışma şartnamesi “Kınıklı Mahallesi 6021 Sokak No:61/1 Pamukkale / Denizli” www.degiad.org.tr veya www.pamukkalededonusum.com adresinden temin edilebilir.
• Kayıt işlemleri https://www.pamukkalededonusum.com/kayit-formu linki üzerinden yapılabilir.
• Bu şartlara uymayan yarışmacılar, yarışma raportörlüğüne kayıt olup proje sunmuş olsalar dahi başvuruları geçersiz sayılır.
• Yarışmaya katılacak yarışmacıların (ekip olarak katılanların her birinin) yukarıdaki hususları yerine getirmesi şarttır. Yarışmaya ekip olarak katılan ortakların her biri idareye karşı müşterek ve müteselsilen sorumludur.

Yarışma Programı
Soru Sorma İçin Son Gün: 30.03.2019 & 17.00
Yanıtların Gönderilme Tarihi: 03.04.2019
Proje Teslim Son Tarihi ve Saati: 15.05.2019 & 17.00
Jüri Değerlendirmesi Başlangıç Tarihi: 24.05.2019
Yarışma sonuçlarının açıklanması, kolokyum ve ödül töreninin tarihi ve yeri daha sonra
www.degiad.org.tr ve www.pamukkalededonusum.com web sitelerinde ilan edilecektir.

Yarışma Konusu Ve Konunun Yerine İlişkin Notlar
Yarışmanın konusu, Denizli Pamukkale Mahallesi Bölgesi ve Atatürk Caddesinin mekansal niteliğinin geliştirilmesine katkı sunacak yaratıcı mimari tasarım fikirleridir.
Yarışma konusunun yeri, UNESCO’nun hem kültürel hem doğal miras listesinde yer alan Pamukkale-Hierapolis termal-arkeolojik alanı yakın çevresi içindedir. Bu nedenle söz konusu alanın sahip olduğu özgün fiziksel kaynaklar ve peyzaj niteliği ile birlikte yerel ve uluslararası kültürel, mekansal ilişkiler temelinde sunduğu imge değeri, yürüyüş, gezi, yüzme, balon ve paraşüt vb. etkinlikleri barındıran rekreatif ve performatif karakteri yarışma konusuna getirilecek tasarım yaklaşımlarında dikkate alınmalıdır.
Pamukkale Mahallesinin önemli erişim güzergahları olan Mehmet Akif Ersoy Caddesi ile Turgut Özal Caddesini birleştiren Atatürk Caddesi yaklaşık 200 metre uzunluğunda ve genel olarak kat yüksekliği B+2 biçimindeki yapı yükseklikleri ile şekillenmiştir. Söz konusu aks boyunca turizme yönelik otel, kafe, restoran, hediyelik eşya mağazaları, turizm acentaları gibi ticari mekanlar yer almaktadır.

Yarışma Dokümanları İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ