<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Cumhuriyetin 100 Yılında Uşak Konulu Kısa Film Yarışması

Cumhuriyetin 100 Yılında Uşak Konulu Kısa Film Yarışması

Cumhuriyetin 100 Yılında Uşak Konulu Kısa Film Yarışması

Uşak Valiliği Cumhuriyetin 100 Yılında Uşak Konulu Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 30 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Uşak Kısa Film Yarışması’nda Dereceye Giren Yapıtlara Kanatlı Denizatı Ödül Heykelcikleri Takdim Edilecektir.

Amaç
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle Uşak Valiliği himayelerinde, Cumhuriyet ve Uşak konulu, Uşak’ın güncel ve tarihsel değerlerini, kültürünü sinematografik anlatıyla buluşturmak ve Cumhuriyetimizin Uşak’a kazanımlarını ve yansımalarını beyaz perdeye aktarmak.

Uşak’ın tanıtımına katkıda bulunmak ve görsel hafızada yer edinmesini sağlamak.

Öğrenci, profesyonel ya da amatör fark etmeksizin tüm sinemaseverlerin Uşak’ta geçen ve çekilen veya Uşak ile ilgili bir anlatıya sahip filmler tasarlamalarının önünü açmak.
Başta Uşak halkını ve sinemaya ilgi duyan herkesi kısa filme yönelterek sanatsal duyarlılığı üretici yönde teşvik etmek.

Ads

Kapsam
Uşak ve Cumhuriyet Konulu Kısa Film Yarışması, 15.08.2023-5.12.2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olup herkesin katılabileceği bir kısa metraj film yarışmasıdır.

Başvuru Ve Katılım Koşulları
• Yarışmaya 2022 ve 2023 yıllarında çekilmiş, daha önce Uşak Kısa Film Yarışmasına başvurmamış yapıtlar başvurabilir.

• Yarışmaya katılacak filmlerin Uşak’ta çekilmiş ve konusu itibarıyla Uşak’la ilgili olması ve Cumhuriyetimizin Uşak’taki kazanımlarını ve yansımalarını ele alması gerekmektedir.

• Yarışmaya 20 dakikadan uzun olmayan kısa filmler katılabilir.

• Yarışmaya katılan filmler dijital ortam üzerinden (Wetransfer, Youtube) ulaştırılacaktır.

• Yarışmacılar en geç 30.11.2023 tarihine kadar (Wetransfer, Youtube) üzerinden başvuruda bulunmalıdırlar. Başvurusu gerçekleştiren katılımcı, aşağıda yer alan dört madde başta olmak üzere şartnamenin tamamını onaylamış ve kabul etmiş sayılacaktır;

– Başvurumda yer alan bilgilerin doğruluğunu onaylar, meydana gelebilecek hukuki ya da yasal sorunlardan sorumlu olduğumu kabul ederim.
– Filmde kullanılan senaryo, görüntü, görsel ve müziğin özgün olduğunu ya da kullanım için izin alınmış olduğunu kabul eder, çıkabilecek telif hakkı ve benzeri sorunların tüm sorumluluğunu üstlenirim.
–Uşak Kısa Film Yarışması ile ilgili yapılan ve ticari kazanç sağlanmayan ortamlarda ve çalışmalarda, tarafımın haberdar edilmesi şartıyla, filmimin gösterilmesine izin veriyorum.
– Başvuru şartlarını yerine getirdiğimi onaylar, başvuru formundaki bilgileri ve şartnamedeki maddeleri filmin yönetmeni ve/veya sahibi olarak kabul ederim.

• Yönetmen ve yapımcılar yarışmaya birden fazla eserle katılabilirler.

• Ön elemeyi geçen filmler için gerekli olan belgeler, 07.12.2023 tarihinde katılımcılardan talep edilecektir.

• Yarışmaya katılacak filmlerde, İngilizce alt yazı kullanılması tavsiye edilmektedir. Türkçe ve İngilizce dışında herhangi bir dilde çekilmiş filmlerde ise Türkçe ve İngilizce altyazı ekleme zorunluluğu vardır.

• Yarışmaya katılmış olan yönetmenler, ön değerlendirmeden geçmiş olsun ya da olmasın başvuru tarihinden sonra filmlerini yarışmadan çekemezler.

Özel Koşullar Ve Değerlendirme
• Başvurular arasında, yarışmanın resmi seçkisinde yer alarak izleyiciyle buluşacak 10 finalisti Uşak Kısa Film Yarışması yönetimi belirleyecektir.
• Finalist olarak yarışmada yer alacak yönetmenin veya filmin temsilcisinin ulaşım ve konaklama masrafları süreç içersinde belirlenerek ilgili kişi ile irtibata geçilecektir.
• Gösterime seçilen tüm filmler seçici kurul üyelerinin ve Yarışma Yönetiminin belirlediği salonlarda ve Yarışma Yönetiminin belirlemiş olduğu programa göre izleyicilere sunulacaktır.

• Gösterime giren filmlerin tamamının eser sahiplerine yarışmadaki gösterimleri için sembolik bir telif ödenecektir.
• Uşak Kısa Film Yarışması’nın jürisi, finale kalan 10 yapıt arasından Birincilik, İkincilik, Üçüncülük Ödülü’nün kazananlarını belirleyecektir.

• Yarışmaya başvuruda bulunan film sayısının 30’dan az olması durumunda yarışma yönetimi ödül derecelendirmesinin bir veya birden fazlasını kaldırarak güncellemeye gidebilir, yarışmayı yalnızca gösterim seçkisine dönüştürebilir.

• Yarışmaya katılan filmler, yarışma sonrasında Uşak Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak filmin yönetmenin bilgisi dâhilinde ilin tanıtımı için kullanılabilir, gösterilebilir ve bu gösterimler için yarışmaya katılan filmin yasal sahibine herhangi bir ücret ödenmez.

• Kısa Film Yarışmasına katılmış olan filmlerde görev alan; yapımcı, oyuncu, yönetmen ve filme katkısı olan diğer sanatçılar da şartnameyi kabul etmiş sayılırlar. Olumlu ve/veya olumsuz olarak meydana gelebilecek durumlardan sanatçıları haberdar etmek başvuru sahibinin sorumluluğundadır.

• Meydana gelebilecek olası yasal sorunlardan Uşak Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Genel Koşullar

Yönetmelik kurallarına aykırı davrandığı tespit edilen yarışmacıların ödülleri iptal edilir ve ödüller verilmiş ise iadeleri istenir. Ödülün iade edilmemesi durumunda yarışmacı hakkında hukuki işlem başlatılır.

Bu yönetmeliğin kapsamı dışında kalan tüm hususlara ilişkin karar yetkisi Yarışma Yönetimi ile Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne aittir.

Yönetmelikte herhangi bir değişiklik hakkı Yarışma Yönetimine ve Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne aittir.

Başvuru koşullarını yerine getirmeyen yarışmacılar, ön elemeyi geçse dahi yarışma yönetimi tarafından yarışma dışı bırakılabilir.

Başvurusunu yapan her yarışmacı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Başvuru Tarihleri: 15 Eylül – 30 Kasım 2023.

Online Başvuru İçin Başvuru Formunu Doldurun.
Hazırlanan kısa filmin Wetransfer dosyasının ya da Youtube Linkinin usakkultur1@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ