<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Cumhuriyetin 100 Yılında Türkiye’nin Güzellikleri Fotoğraf Sergisi

Cumhuriyetin 100 Yılında Türkiye’nin Güzellikleri Fotoğraf Sergisi

Cumhuriyetin 100 Yılında Türkiye’nin Güzellikleri Fotoğraf Sergisi

BÜFOD Büyükçekmece Fotoğraf Derneği Cumhuriyetin 100 Yılında Türkiye’nin Güzellikleri Fotoğraf Sergisi Düzenliyor.

Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Fotoğrafçıdan Türkiye’nin Güzellikleri Fotoğraf Sergisi

Büyükçekmece Fotoğraf Derneği (BÜFOD) tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) iş birliği ve Büyükçekmece Belediyesi desteği ile gerçekleşecek olan sergi; Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında Türkiye’de fotoğraf sanatındaki başarılı çalışmaların ve günümüz fotoğrafının kayıt altına alınması ve gelecek nesillere aktarılması ile sanatsal üretimi sağlayan ve destekleyen Cumhuriyetimize ve onun kurucularına bir saygı duruşu amacıyla düzenlenmektedir.

Kimler Katılabilir
a) 18 yaş üstü, geçerli TC Kimlik numarası taşıyan tüm Türkiye vatandaşı fotoğraf sanatçılarına katılım açıktır.

b) Katılımda fotoğraf dernek üyelik şartı aranmamaktadır.

Ads

c) Sergi başvurusuna Seçici Kurul ve birinci derece akrabaları hariç herkes katılabilir (TFSF Yönetim Kurulunda görev alanlar, yarışma sekretaryasında, organizasyonunda yer alanlar ve TFSF Yarışma Temsilciliği yapanlar da katılabilir).

d) TFSF tarafından kısıtlama alanlar (kısıtlama sürelerinin bitim tarihi serginin son katılım tarihinden sonra olanlar) katılamaz.

e) Davetli bölümüne ise Danışma Kurulunca uygun görülen herkes davet edilebilir.

Katılım Koşulları
a) Katılım ücretsizdir.

b) Sergi Teması; Cumhuriyetimizin 100. Yılında Türkiye’mizin Güzelliklerini anlatan görsellerden (doğa, manzara, şehir, mimari, insan, endüstri, sanat,…) oluşmalıdır. Fotoğrafların Türkiye’de çekilmiş olması gereklidir.

c) Fotoğrafların çekildiği zamana ait herhangi bir kısıtlayıcı kriter bulunmamaktadır.

d) Katılım için gönderilecek fotoğraflarda tüm tekniklerin kullanımı serbesttir ancak “Yapay Zeka (AI)” kullanımı ile oluşturulan fotoğraflar sergiye katılamazlar.

e) Sergiye her biri 5 MB’yi geçmeyecek şekilde dijital olarak jpeg/jpg uzantılı dosya ile Siyah & Beyaz ve/veya Renkli fotoğraflarla katılım sağlanabilir.

f) Bir kişi, kendisine ait en fazla 2 (iki) fotoğrafla seçmelere katılabilir.

g) Fotoğrafların uzun kenarının 6.000 pixel, kısa kenarının 4.000 pixel olması (en/boy oranının 3/2 olması), sRGB renk uzayında ve 300 dpi çözünürlükte olması gerekmektedir.

h) Katılımcı, sergi için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Başkasına ait görüntüleri olduğu gibi veya kısmen kullanan, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler katılımcının hukuki sorumluluğu ve yükümlülüğündedir.

i) Sergi seçimlerine daha önce bir yarışmada ödül almış ya da sergileme almış fotoğrafların gönderilmesinde bir engel yoktur.

j) Sergiye katılmak, seçilen fotoğraflardan BÜFOD ve/veya Büyükçekmece Belediyesinin planladığı ulusal ve uluslararası etkinliklerde, sanal mecra sunumlarında katılımcının ismi belirtilerek seçkiler yaparak kullanılmasına izin verilmesi anlamına gelir.

k) Katılımcılar, kişisel verilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak işlenmesine ve aktarılmasına yönelik her türlü idari ve teknik tedbiri almakla yükümlüdür. Bu kapsamda gerçek kişiye ait fotoğrafların işlenmesi durumunda kişilerin Kanun kapsamında bilgilendirilmesi ve açık rızasının alınması gereken durumlarda açık rızalarının alınması gerekmektedir. Sergiye gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir sergiye gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Kanun’a uygun şekilde aktarılmayan fotoğraflar hakkında sorumluluk katılımcıya aittir.

l) Katılımcı; http://www.tfsfonayliyarismalar.org/ adresine üye olmak ve fotoğraflarını yüklemekle sergi koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, katılımcının sergiye fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Katılımcıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Seçici Kurul, Danışma Kurulu Ve Seçim Prensipleri
a) Danışma Kurulu tarafından Duayen Fotoğrafçılar arasından “Davet” usulü ile belirlenecek, bir kısmı ise bu sergiye başvuru yapan katılımcılar arasından Seçici Kurul değerlendirmesine göre seçilecektir.
b) Bir kişinin en fazla 1 (bir) fotoğrafı sergiye alınacaktır.
c) Seçici Kurul değerlendirmesi uzaktan (online) yapılacaktır.

Fotoğraf Yükleme İle Katılım
a) Sergi için fotoğraflar, 1 Eylül – 12 Kasım 2023 tarihleri arasında https://tfsfonayliyarismalar.org/ web sitesi üzerinden yüklenebilir (son katılım 12 Kasım 2023, saat 23:00)

b) Sergi katılımı çevrimiçi (online) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

c) Fotoğrafları yükleyebilmek için önce siteye üye olunması gerekmektedir.

d) İnternet üzerinden üye olma veya sergiye katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/sss/kategori/yarisma-katilim-tr adresindeki sıkça sorulan sorular incelenmeli veya https://tfsfonayliyarismalar.org/tr/iletisim adresindeki iletişim formu kullanılmalıdır.

e) Fotoğrafların yüklenmesi sırasında kaynaklanabilecek olası sorunlar için TFSF, BÜFOD veya Büyükçekmece Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

f) Sergi ve/veya katalog için BÜFOD veya Büyükçekmece Belediyesi gerekirse fotoğrafın orijinal dosyasını katılımcıdan talep edilebilir.

g) Sergiye fotoğrafı seçilen kişilere, içinde seçilen fotoğrafın görselinin de bulunduğu özel tasarım katılım belgesi Büyükçekmece Belediyesi tarafından verilecektir.

h) Seçilen fotoğraflardan özel bir sergi kataloğu hazırlanacaktır. Sergiye fotoğrafı seçilenlere bu katalog ücretsiz olarak verilecek olup, dileyenler belirlenecek ücret karşılığı BÜFOD ve/veya Büyükçekmece Belediyesi’nden temin edebileceklerdir.

Takvim
Son Katılım Tarihi: 12 Kasım 2023, saat 23:00 (TSİ)
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 18 Kasım 2023 Cumartesi
Sonuçların Açıklanması: 22 Kasım 2023 Çarşamba
Sergi Açılışı: 2 Aralık 2023, saat 14:00
Sergi Süresi ve Mekânı: 2-10 Aralık 2023, Kervansaray, Büyükçekmece İstanbul

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ