<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerelden Küresele Bitki Islahı Makale Yarışması

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerelden Küresele Bitki Islahı Makale Yarışması

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerelden Küresele Bitki Islahı Makale Yarışması

BİSAB Bitki Islahçıları Alt Birliği Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerelden Küresele Bitki Islahı Makale Yarışması Düzenliyor. Dr. Vehbi Eser Makale Yarışması Başvurusu E-Posta Yolu İle Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışma Koşulları
Yazılar 3 A4 sayfasını geçmeyecektir (12 punto 1.15 aralı, Times New Roman karakteri kullanılacak ve kenar boşlukları her taraftan 2,5 cm olacak).

Katılımcılar iletişim bilgilerini de içeren yazılarını en geç 7 Nisan 2023 tarihe kadar yarisma@bisab.org.tr adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.

Not: (Belirtilen tarihten daha sonra gelen yazılar değerlendirmeye alınmayacaktır.)

Ads

Bitki ıslahçıları Alt Birliği (BİSAB) Tohumculuğun temeli olan bitki ıslahçılarının dayanışmasını sağlamak ve ülkemiz tohumculuk sektörüne hizmet etmek ve geliştirmek amacıyla 5553 sayılı Tohumculuk Kanununa göre kurulmuş tüzel kişiliğe sahip kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. 11 Mayıs günü BİSAB tarafından her yıl BİTKİ ISLAHÇILARI günü olarak kutlanmakta, üyelerimiz, bitki ıslahı ve tohumculukla ilgili diğer kamu ve özel sektör kuruluşları yetkilileri ile üniversitelerden akademisyen ve öğrencilerin katıldığı bitki ıslahının öneminin anlatıldığı etkinlikler düzenlenmektedir.

Bu çerçevede BİSAB, TÜRKTOB ve Tarım ve Orman Bakanlığı ile işbirliği içinde 2017 yılında başlatılan ve geleneksel hale getirilen, Ziraat Fakültelerinin son sınıflarında okuyan öğrencilerin katılacağı ödüllü bir yarışma düzenlemiştir.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Yerelden Küresele Bitki Islahı” konulu bu yılki yarışmaya katılım süresi 7 Nisan 2023 tarihinde sona erecektir. Sonuçlar komisyon tarafından değerlendirilerek, yarışmada dereceye giren 3 makaleye ödül verilecek ve 11 Mayıs Bitki Islahçıları gününe davet edilerek konuşma yapmaları sağlanacaktır.

İletişim
Tel İrtibat: 0 312 433 30 65 / 66
Faks : 0 312 433 30 06
e- posta : bisab@bisab.org.tr
Adres : BİSAB, Adakale Sok. No: 22/12 Kızılay Ankara
Web Sitesi: https://bisab.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ