19.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Cumhuriyet Ortaokulu Uluslararası 23 Nisan Resim Yarışması

Cumhuriyet Ortaokulu Uluslararası 23 Nisan Resim Yarışması

Cumhuriyet Ortaokulu Uluslararası 23 Nisan Resim Yarışması

New York Cumhuriyet Ortaokulu Uluslararası 23 Nisan Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışma 5-7 Yaş, 8-10 Yaş, 11-14 Yaş Kategorilerinde Düzenlenecek.

Yarışma Ödülleri
5-7 Yaş, 8-10 Yaş Ve 11-14 Yaş Kategorileri İçin Ayrı Ayrı
Birincilik Ödülü 250 Dolar Artı Başarı Belgesi
İkincilik Ödülü 125 Dolar Artı Başarı Belgesi
Üçüncülük Ödülü 75 Bolar Artı Başarı Belgesi
Yarışmaya Eser Gönderen Tüm Öğrencilerimize Tema Vakfı’ndan Bir Fidan Hediye Edilecektir.
Ve Sürpriz Hediyeler

Birincisi Düzenlenen Atatürk Ve Dünya Çocukları Resim Yarışması

Konu
23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Çerçevesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk, Demokrasi Ve TBMM’nin 102.Yıl Dönümü Ve Benzeri Konularda, Ulusal Değerlere Sahip Çıkılarak Çocuk Gözünden Onların İç Dünyalarını Anlatan “Atatürk Ve Dünya Çocukları” Konulu Eserlerin Katılacağı Resim Yarışması Düzenlenmektedir.

Yarışmanın Şartları
Yarışma 5-7 yaş 8-10 yaş 11-14 yaş aralığındaki tüm çocuklara açıktır.

Sponsorlu

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Yarışmaya katılım gönüllülük esasına dayanır

Yarışmaya katılan resimlerin, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış ya da sergilenmemiş olup özgün bir çalışma olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılım bireyseldir. Her yarışmacı, yarışmaya en fazla 3 adet eser ile katılabilir.

Yarışmanın düzenlemesinde ve seçici kurulda (jüride) görev alanların birinci dereceden yakını olan öğrencilerin yarışmaya katılımı kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılan öğrenciler resimlerini 9″ x 12″ inches (22.86×30.48cm) ve daha büyük resim kağıdına yapılacak olup, resim yüzeyi üstünde öğrencinin ismi, rumuzu, özel işaretler olmayacaktır. Resmin arka yüzeyinde öğrencinin adi-soyadı ve eserin rumuzu olup eserin üzerinde eser sahibine ait başka bilgi olmayacaktır.

Yarışma takvimine uyulmadan teslim edilen veya internet bağlantılarından kaynaklanan gecikme olması durumundaki eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Her eser için 48 saat içinde takip numarası yollanacaktır. Takip numarası olmayan yarışmacı eserlerini tekrar yollamak zorundadır, aksi taktirde yarışmada yer alamayacaktır.

Yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzüne hiçbir bilgi yazılmayacak katılım formunda bulunan bütün bilgileri doldurmak zorundadır, eserlere katılım formunda belirtilen numaraları yazacaklardır. Numaralandırılmamış eserler kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya katılacak eserlerin; Görselleri ve Katılım Formu” ile birlikte https://www.cumhuriyetokulu.com/resim-eser web sayfasındaki ilgili bölüme yüklenecektir.

Gönderilen her katılım için 48 saat içinde e-posta ile takip numarası yollanacaktır. 48 saat içinde takip numarası almamanız durumunda eserler teslim edilmemiş kabul edilecektir, aynı işlemi tekrarlayarak eserinizi ve katılım formunuzu tekrar yollayınız.

– Yarışma jürisi eserlerin orjinallerini talep edebilir bu durumda aynı gün içinde eserler ve katılım formu kargo ile yollanması gerekmektedir. Eserini yollamayı red eden sanatçıyı jüri oyçokluğu ile diskalifiye edebilir,

.NY Cumhuriyet Okulu’na yöneltilecek her tür talep ve itiraz, yarışmanın sonuçlanması tarihinden itibaren bir ay içerisinde
ATATURKS HERİTAGE PO Box 4087 SUNNYSİDE, NY 11104 adresine iadeli taahhütlü mektup yoluyla gönderilmesi halinde işleme alınır ve 7 iş günü içerisinde değerlendirme yapılır. Mektupta; yarışmaya katılım tarihi, takip numarası, eksiksiz iletişim bilgileri ve talep veya itiraz konusu açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Bunun dışında yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Yarışmacılar eserleri paspartusuz, kıvrılmadan, katlamadan, düzgün bir şekilde fotoğraflayarak JPG veya PNG formatında yollayabilirler.
3.13.Yarışmaya katılan her öğrencinin eseri ile beraber şartname ekinde sunulan veli muvafakatnamesi ve katılım formu mutlaka olacaktır.

Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Nitelikler
• Yarışmaya katılacak eserlerde tema 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk, Demokrasi ve TBMM’nin 102.Yıldönümü nü kapsayan “ATATÜRK VE DÜNYA ÇOCUKLARI olacaktır.
• Yarışmaya katılacak resimler 9″ x 12″inches (22.86×30.48cm) ve daha büyük resim kağıdına yapılacak, daha küçük ölçü dışına çıkan çalışmalar diskalifiye olacaktır.
• Yarışmaya katılan öğrenciler, kendi anlatım biçimlerine uygun olarak kağıt üzerine kara kalem dışında her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbesttir.
• Resimler paspartusuz teslim edilecektir.
• Yarışmaya katılacak resimler herhangi bir mecra ya da dijital platformlardan alınmadan, tamamen öğrenciye ait olmalıdır.
• Öğrenciler yarışmaya, daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış eseri ile katılabilecektir.
• Yukarıda belirtilen hususlardan herhangi biri tespit edildiği takdirde, eserler hangi aşamada olursa olsun yarışma dışı kalacaktır, eğer öğrenci ödül aldıysa ödülü geri alınacaktır. Alıntı eser sorumluluğu yarışmacıya aittir.

Başvuru Süreci
• Başvurular yukarıda belirtilen (madde 3.9) hususlara uygun olarak yapılan resimlerin ve kişisel bilgilerin (Rumuzu, Adı Soyadı, Okulu, Sınıfı, adresi ile veli ve öğrenci iletişim numaralan) web sayfasından indirilen
Eki Katılım Belgesi, Ek2 Veli Muvafakatnamesi ve kimlik kopyasını mail ortamında JPG formatındaki fotoğrafıyla birlikte www.cumhuriyetokulu.com/resim adresine gönderilecek.
• Seçici kurul tarafından finale kalan resimlerin asılları ile New York Cumhuriyet Okulu Resim Yarışması Komite Başkanı Bingöl Sevimli ye teslim edilecektir

Yarışma Takvimi
Resim Yarışması için son katılım tarihi: 31 Mart 2022 perşembe günüdür. (Son eser teslimi mesai saati bitimine kadar (5 pm EST sürecektir.)
Yarışma sonuçları: www.cumhuriyetokulu.com web sayfalarından 10 Nisan 2022 Pazar günü, Saat 3 pm’de (EST) açıklanacaktır.
Ödül töreni 23 Nisan 2022 Cumartesi günü gerçekleşmesi planlanmaktadır. Pandemi şartlarına göre ödül töreninin şekli, saati ve mekanı törene 10 gün kala açıklanacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ