<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Çorum’da Bahar Fotoğraf Yarışması

Çorum’da Bahar Fotoğraf Yarışması

Çorum’da Bahar Fotoğraf Yarışması

Çorum Belediyesi Çorum’da Bahar Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Ülkemizdeki Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 750 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu
Yaptığı park çalışmaları ve peyzaj düzenlemeleriyle Çorum’u yeşille anılan bir kent haline dönüştüren Çorum Belediyesi, her yıl yüz binlerce lale, sümbül ve rengârenk mevsimlik çiçeği toprakla buluşturuyor. Baharın en güzel renklerinin görüldüğü Çorum’u baharın tüm güzellikleriyle özdeşleştirmek hedefliyoruz.
Katılımcıların çekecekleri, Çorum’un, park, bahçe, yeşil alanlarında pek çok bölgede yer alan peyzaj çalışması fotoğrafları, lale, sümbül, mevsimlik çiçek ve meyve ağaçlarının çiçekleri ve Çorum halkının bu görsel şölenle buluşmalarını betimleyen kadrajlar, yarışmamızın konusu dâhilinde değerlendirilecektir.

Yarışma Bölümleri
Yarışma, sayısal (Dijital) Renkli tek bölümlüdür.

Katılım Şartları
• Seçici Kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında ülkemizde yerleşik tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır.

Ads

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların 2021 yılı içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Önceki yıllarda çekilmiş fotoğraflarla katılımı, kural ihlali sayılacaktır.

• Fotoğraf Sayısı: Her fotoğrafçı en fazla 5 (beş) adet Sayısal (Dijital) Renkli eser ile yarışmaya katılabilecektir.

• Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb bilgiler bulunmamalıdır.

• Yarışma gönderilecek fotoğraflarda keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Bu konuda jürinin takdiri esastır.

• Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir ulusal veya uluslararası yarışmada ödül almış fotoğraflar (sergileme ve satın alma hariç) ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda katılımcıya kural ihlali işlemi uygulanır.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

• Katılımcı, elden teslim ettiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

• Kural ihlali yapan kişilerin katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

• Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

Yapıtların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi:
1. a) Fotoğraflar cd veya DVD olarak katılım formu ile birlikte bir zarfa konulacak ve zarfın üzerine rumuz yazılarak elden Çorum Belediyesi Basın Birimine teslim edilecektir.
2. b) Her bir fotoğraf dosyasının ismi 30 karakteri geçmemelidir.

İsimlendirme:
1. adım: Eser sahibinin ismi maksimum 5 karakter olacak biçimde yazılmalıdır (Örneğin Ahmet Yılmaz için aylmz gibi).
2. adım: Fotoğrafın sıra numarası rakamla yazılmalı (1’den 5’e kadar) ve bundan sonra alt çizgi eklenmelidir ( _ ).
3. adım: Alt çizgiden sonra fotoğrafın adı toplam karakter sayısını geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Örneğin “aylmz_ornek_foto” gibi…
4. g) Yarışmaya katılacak fotoğraflar, 150-300 dpi çözünürlükte, jpg/jpeg formatında, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 3 Mb’tan az olmamalı, 10 Mb’ı da geçmemelidir.
Ödül (derece, mansiyon, özel ödül) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların 70 cmx100 cm ebadında baskı alınabilecek büyüklükteki dijital halleri sergi öncesi tekrar istenecektir.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Başlama Tarihi: 20.04.2021
Son Başvuru tarihi: 30.04.2021 saat 16.00
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 07.05.2021

Sonuçların Açıklanması-Sergi

Ödül Töreni ve Sergi: 11.05.2021

Yarışma Sonuçlarının Değerlendirilmesi Ve Duyurusu:
Yarışma sonuçları basın yoluyla ve www.corum.bel.tr adresinden, Çorum Belediyesi kurumsal sosyal medya hesaplarından ve basın yoluyla duyurulacaktır. Dereceye giren ve mansiyon alan katılımcılara ödülleri düzenlenecek tören ve sergide takdim edilecektir. Katılımcıların sunduğu eserlere layık görülen sıra Seçici Kurulun takdiri ile belirlenecektir. Seçici kurul tarafından dereceye layık bir eser bulunmadığı takdirde bu sıra boş bırakılacaktır.

İletişim:
Çorum Belediyesi
İlgili: Basın Birimi
Adres: Çorum Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimi
Taş Bina Zemin Kat
Tel: 0364 225 08 10 Dahili-1538-1542-1543
E-posta: corumdabahar@gmail.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ