<style>.lazy{display:none}</style>Çorlu'nun Renkleri Fotoğraf Yarışması Başvuru Koşulları
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çorlu’nun Renkleri Fotoğraf Yarışması

Çorlu’nun Renkleri Fotoğraf Yarışması

Çorlu’nun Renkleri Fotoğraf Yarışması

Orion Fotoğraf Günleri Çorlu’nun Renkleri Fotoğraf Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışma Sayısal (Dijital) Kategoride Yapılacak. Yarışmaya 18 Yaşının Doldurmuş Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Orion AVM Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
En Fazla 24 Adet Sergilenme Ödülü 200 Türk Lirası

Yarışma Konusu
Konu: “ Çorlu’nun Renkleri”

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 21 Mayıs 2021. Yarışma Sonuçları 26 Mayıs 2021 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışmaya Katılım Koşulları
a) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ads

b) Yarışma; Seçici Kurul ve TFSF Temsilcileri, bunların 1. derece akrabaları, Orion AVM (Mono Mimarlık İnş.Tur.Yat.Tan. ve Mağ.Tic. A.Ş.) ve Pera Fotoğrafçılık Kulübü çalışanları ile TFSF kısıtlamalılar listesi dışında, konuya ilgi duyan, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını dolduran ve üzeri yaşlardaki, tüm amatör veya profesyonel fotoğraf çeken katılımcılara açıktır.

c) Her katılımcı en fazla 4 (dört) adet Sayısal Renkli eserle yarışmaya katılabilir.

d) Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.

e) Katılımcının Çorlu ilçe sınırları içinde çekeceği fotoğraflarla katılması gerekmektedir. Çorlu sınırları dışından çekilen fotoğraflarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

f) Yarışma “Renkli Sayısal” dalda düzenlenmektedir. Baskı fotoğraf kabul edilmeyecektir.

g) Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların herhangi bir yarışmada ödül (derece, başarı, mansiyon ve özel ödül) almamış olması gerekmektedir.

h) Ödül ve sergileme alan fotoğrafın; yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan diğer bir yarışmada ödül aldığının tespit edilmesi halinde, katılımcı hakkında
kural ihlali işlemi uygulanır.

i) Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

j) Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

k) Yarışmaya gönderdiği fotoğraflar üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikleri yapan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

l) Kural ihlali yapan kişilere TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi
(www.tfsf.org.tr/indir/yarismalar/TFSF_Yarisma_Duzenleme_Standartlari_Yonergesi-YG_002-10-03_06_2017.pdf)
13. Madde’deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül ve/veya sergilemesi iptal edilir; ödül ve/veya sergileme yeri boş bırakılır; ödül, sergileme, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül ve/veya sergileme almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül ve/veya sergileme bedeli ödenmişse katılımcının iade etmesi gerekir.

m) TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

n) Düzenleme Kurulu, ödül ve sergileme kazanan ve satın alma uygulanan fotoğrafların üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

o) Yarışmacıların yüklediği fotoğraflar bulut sisteminde yedeklenir ve TFSF temsilcisi tarafından jüri toplantısına getirilir. Fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesi ile en az 1, en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya ultra HD 4K 3840 piksel x 2160 piksel çözünürlüklü 42/55 inç’lik bir LCD monitörde, bilgisayar sistemi tarafından kodlanmış fotoğraflar üzerinden katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmadan sunulur. Jürinin seçimi tamamlandıktan sonra ödül, sergileme alan ve satın alınan fotoğrafların eşleştirilmesi web tabanından online olarak yapılıp tutanağa geçirilir, jüri üyelerince imzalanır ve yarışma takviminde belirtilen tarihte ilan edilir.

p) Ödül ve sergilemenin iptal edilmesi halinde; iptal durumu, Orion Alışveriş Merkezi’nin http://www.orionavm.com.tr internet sitesi, Pera Fotoğraf Kulübü’nün www.perafotoclub.com internet sitesi ile TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr ve http://www.tfsfonayliyarismalar.org web sayfalarında düzeltme yapılmak suretiyle duyurulacaktır.

q) Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, Orion Alışveriş Merkezi ve Pera Fotoğrafçılık Kulübü tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecektir.

r) Herhangi bir nedenden dolayı, son katılım tarihi uzatılmış ise uzatılan bu zaman içinde çekilmiş fotoğraflar da yarışmamıza katılabilir.

s) Yarışma sonuçları Orion Alışveriş Merkezi’nin www.orionavm.com.tr internet sitesi, Pera Fotoğraf Kulübü’nün www.perafotoclub.com internet sitesi ile Türkiye Fotoğraf
Sanatı Federasyonu’nun www.tfsf.org.tr ve www.tfsfonayliyarismalar.org web sitelerinden, Orion AVM ve Pera Fotoğraf Kulübü’nün sosyal medya hesaplarından ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve e-posta yoluyla bildirilecektir.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ