<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Çocuk Gözüyle Filistin Resim Yarışması

Çocuk Gözüyle Filistin Resim Yarışması

Çocuk Gözüyle Filistin Resim Yarışması

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çocuk Gözüyle Filistin Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Başvurular Okul Müdürlüklerine Yapılacak.

Yarışma Ödülleri

İlkokul Resim Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası

Ortaokul Resim Kategorisi Ödülleri
İlkokul Resim Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası

Lise Resim Kategorisi Ödülleri
İlkokul Resim Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası

Ads

Konusu
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi İlkokul, ortaokul ve lise kademesinde öğrenim Gören öğrencilerin katılımıyla Filistin’de yaşanan olayları gözler önüne sermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bir resim yarışmasıdır.

Türü
Resim yarışması

Yarışma Şartları

• İzmir ilinde öğrenim gören öğrenciler katılacaktır.

• Her katılımcı Okul / Kurum Müdürlüklerinde oluşturulacak komisyon tarafından seçilecek 1 (bir) adet Resim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerin de oluşturulacak komisyon tarafından seçilecek (ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinden 1 (bir) adet olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderir.

Resim Yarışması Kategorisi
• Yarışmaya katılacak öğrencilerimiz için resimler, A3 (35cm X 50cm ) resim kâğıdına kuru boya, pastel boya, sulu boya veya guaj boya tekniği ile yapılacaktır. Bunların haricindeki ölçü ve tekniklerle yapılacak olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış resimler yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Yarışmaya gönderdiği resim üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

• (Ek-2) ve (Ek-3) formlarının eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

• (Ek-4)’de yer alan etiketin eserin arkasına eksiksiz doldurulması ve yapıştırılması gerekmektedir. Tükenmez kalemle yazılan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Eserler 2 mukavva arasında gönderilmesi gerekmektedir.

• Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır.

• Belirtilen kurallar dışındaki eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya katılmaya hak kazanan eser sahipleri ekteki başvuru formunu doldurup okul idaresi vasıtasıyla eserleriyle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edeceklerdir. (Ek-1)

• Eserler, zarar görmeyecek şekilde okullar tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine oradan da İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-2 Bölümüne gönderilecektir.

• Eserler önce okul komisyonunda ardından da ilçe komisyonunda değerlendirilecek ve il milli eğitim komisyonuna seçilen eserler iletilecektir. Eserlerin hem DYS üzerinden resmi yazı ile hem de eserin elden bizzat somut olarak ulaştırılması gerekmektedir.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eseri ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Yarışma Başvuru Ve Teslim Yeri

Öğrenciler tarafından öğrencisi oldukları okul müdürlüklerine 08 Aralık 2023 tarihine kadar teslim edilecektir.
Eserlerin arkasına rumuz yazılacaktır. Eser sahibi başvuru formunu doldurarak kapalı zarf içine eseriyle birlikte koyacaktır. Zarfın üzerine eserin arkasına yazılan rumuz yazılıp, esere iliştirilecektir. Hazırlanan eserler okul müdürlükleri tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilecektir.

Değerlendirme

Okul Müdürlüklerince
Eser değerlendirmeleri, ilgili okul müdürlüklerince oluşturulan komisyon tarafından yapılacaktır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince

Okul müdürlüklerince gönderilen eserleri ilgili komisyon yoluyla değerlendirerek her kategoriden seçilen birinci eseri İl Milli Eğitim Müdürlüğüne elden (İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim-2 Bölümü) ve DYS üzerinden gönderilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce

İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince ilçede birinci derecesi alıp İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen eserler İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirmeye alınarak dereceye giren eserler belirlenecektir.
Belirtilen tarihten sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmaya katılan tüm öğrenciler yarışma şartnamesinde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar.

Değerlendirme Kurulu
Değerlendirme, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan komisyon tarafından yapılacaktır.

Telif Hakkı

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen eserlerin telif hakkı sahibine aittir.
Ancak düzenlenen yarışmaya katılım sağlandığından İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü basım ve yayım hakkına sahip olabilecektir.
Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığı kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Eserin ödül alan veya sergilemeye değer bulunan katılımcılardan, bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya Başvuru Ve Eserlerin Okul Müdürlüklerine Başvuru Tarihleri: 20 Kasım – 8 Aralık 2023
Eserlerin Okul Müdürlükleri Tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine Gönderilmesi: 12 Aralık 2023
Eserlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Tem Eğitim-2 Bölümüne Gönderilmesi: 15 Aralık 2023
Eserlerin İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Değerlendirilmesi: 18 Aralık 2023
Yarışma Sonuçlarına İtiraz Tarihi: 20 Aralık – 21 Aralık 2023
Ödül Töreni: Daha Sonra Bildirilecek.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ