<style>.lazy{display:none}</style>Çocuk Felcine Son Poster Tasarım Yarışması Başvuruları
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çocuk Felcine Son Poster Tasarım Yarışması

Çocuk Felcine Son Poster Tasarım Yarışması

Çocuk Felcine Son Poster Tasarım Yarışması

Samsun Rotary Kulübü Çocuk Felcine Son Poster Tasarım Yarışmasına Jüri Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Trük Lirası Artı Başarı Belgesi
16 Adet Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası Artı Katılım Belgesi

Yarışma Amacı
Çocuk felci aşısı ve Uluslararası Rotary farkındalığı yaratmak, yarışma sonucunda dereceye giren tasarımların tüm Türkiye’de 24 Ekim Dünya Çocuk Felci Günü sergilenmesini sağlamak ve tüm Dünya’da çocuk felci hastalığı farkındalığını arttırmaktır.

Çünkü çocuk felcinine neden olan virüsü ortadan kaldırmaz isek, her yıl dünyada 200.000 yeni vaka görülmesi mümkün olabilir. Şu anda hastalık yalnızca 2 ülkede görülmektedir. Türkiye’nin Suriye sınırında iki üç adet vakaya sağlık bakanlığı ekiplerince çok hızlı müdahale edilmiştir ve o bölgedeki her çocuk aşılanmıştır. Ancak her çocuğa aşıyla ulaşmadığımız sürece hiçbir çocuk güvende değildir.

Bu nedenle Türkiye’de çocuk felcini hatırlamak, yeni nesiller arasında farkındalık oluşturmak, gündeme getirmek ve bu konuya ilişkin kalıcı eserler kazandırmak amacıyla “Çocuk Felcine Son” konulu afiş/poster yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren 20 eser bir yıl süreyle farklı şehirlerde ve/ veya ülkelerde sergilenecektir.

Ads

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 10 Ekim 2019. Yarışma Ödül Töreni 24 Ekim 2019’da Yapılacak.

Katılım Koşulları
• Yarışma tüm katılımcılara (juri üyeleri ve 1. Derece yakınları hariç) açıktır.
• Poster üzerinde “Çocuk Felcine Son” sloganı bulunması zorunludur. İsteğe bağlı olarak Rotary amblemi Uluslararası Rotary kurallarına uygun olarak kullanılabilir.
• Yarışmacılar yarışmaya sadece bireysel olarak katılacaklardır. Her katılımcı herhangi bir yarışmada (sosyal medya, youtube v.b platformlarda düzenlenen yarışmalar da dâhil) ödül almamış ya da sergilenmemiş kendilerine ait özgün en fazla üç(3) adet tasarım ile katılabilir.
• Başvuru eserinin daha önce sergilendiğinin ve/veya herhangi bir yarışmaya katılmış olduğunun tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/başvurusu derhal iptal edilecektir. Bu hususun ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülünü (yasal faizi ile) ve başarı/katılım belgesini iade ile mükellef olacaktır.
• Yarışma neticesinde başarı ödülü, mansiyon ve sergilenmeye uygun görülen afiş tasarımları farklı platformlarda sergilenecektir.
• Seçici kurulca çevrimiçi ortamda değerlendirilecek afişin dosya boyutu 3 MB’ın altında olacak şekilde kaydedilmelidir. Tasarımlar 50X70 cm ölçülerinde, 150 dpi çözünürlüğünde ve JPEG formatında yüklenmelidir.
• Dereceye ve sergilemeye giren posterler, baskıya uygun olarak CMYK modunda 300 dpi çözünürlükte PDF ya da JPEG formatında istenecektir. Sergiye girecek olan eserlerin, baskıları Samsun Rotary Kulübü tarafından yapılacaktır ve farklı şehirlerde sergilenecektir. Dereceye giren eserler billboard, raket vb. alanlarda kullanılmak üzere boyut farklılığına uygun olarak tasarımcıdan yeniden düzenleme yapması istenecektir.
• Dereceye ve sergilemeye giren posterlerde değişiklik yapma ve kullanım hakkı Samsun Rotary Kulübüne aittir.

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:
Telefon: 0532 387 93 44
Detaylı Bilgi İçin: info@cocukfelcineson.com

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ