<style>.lazy{display:none}</style>Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Başvuruları
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Ve Düzenleyici Kurul Üyeleri Ve Birinci Derecede Yakınları Dışında T.C Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Başvuruları Elden, Posta Yada Kargo Yolu İle Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışma Konusu
Çiğli Belediyesini Kurumsal Logosunun Çiğli Belediyesini Kurumsal Olarak Yansıtan, Çiğli İlçesiyle Özdeşleşecek, Çiğli’nin Tarihi, Sosyolojik, Fiziksel, Kültürel Yapısıyla İlişki Kuracak, Evrensel Değerlerle Üretilmiş, İşlevsel Nitelikte Ve Akılda Kalıcı Görsellikte Özgün Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışmasıdır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 23 Ekim 2019. Halk Oylaması 28 Ekim 2019 İle 3 Kasım 2019 Tarihleri Arasında Yapılacak. Yarışma Sonuçları 15 Kasım 2019’da Açıklanacak.

Ads

Logodan Beklentiler
İzmir’in hızla gelişen metropol ilçelerinden birisi olan Çiğli, sanayi, üniversite, eğitim ve sağlık sektörlerini yoğunlaştığı bunun yanı sıra doğal alanlarını koruyabilmiş özel ilçelerden birisidir. Çiğli ilçe sınırlarında yer alan Gediz Deltası, 300’e yakın kuş türüne, hayvan ve endemik bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Gediz Deltasının içinde yer alan İzmir Kuş Cenneti, Avrupa’nın en büyük Flamingo üreme alanı olarak bilinmektedir. Logonun, Gediz Deltasının UNESCO Doğal Miras listesine kabul edilme sürecini destekler özellikler yansıtması beklenmektedir.

Yarışma Koşulları
• Yarışmaya katılan tasarımlar özgün olmalı, herhangi bir kurum için uygulanan veya internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili stock arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmayacak şekilde Çiğli Belediyesi’ne özel olarak yapılmalıdır.
• Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Katılımcı, Çiğli Belediyesi Logo Tasarım Yarışmasına katılımından dolayı herhangi bir ücret ödemeyecek ve herhangi bir ücret talep edemeyecektir.
• Seçici Kurul tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı bırakılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımlara ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek, bu durumda Çiğli Belediyesi’nin yeni bir logo seçme isteği kabul edilecektir.
• Yarışma katılımcısı tasarımının, Çiğli Belediyesi’nin ihtiyacını karşılamaması durumunda, Seçici Kurul ödül vermeme hakkını saklı tutar. Seçici Kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma tekrarlanabilir.
• Tasarımların üzerinde isim, imza veya ayırt edici hiçbir işaret bulunamaz. Bu şekilde ayrıştırıcı unsur bulunduran tasarımlar yarışma dışı bırakılır.
• Tasarımlarda kavramsal yaklaşım, estetik bütünlük ve konuya bağlılık esastır.
• Logolarda, kavramsal olarak amaca uygun simge, simgeler veya bunların birleşiminden oluşan kurgusal yaklaşımlar olabilir.
• Logolar, harf veya harflerden ibaret olabileceği gibi logotype ile de oluşturulabilir.
• Logo tasarımında renk ve form yönünden bir kısıtlama yoktur. Hazırlanacak olan logo sadece görsel ya da tipografik nitelik taşıyabilir.
• Yarışma sonunda seçilecek logo, Çiğli Belediyesi’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, toplantılarda, her türlü basılı malzemede, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır.
• Logo tasarımında “Çiğli Belediyesi” ibaresi mutlaka yer almalıdır. Yazı unsurunun da özgün bir nitelik ve formda olması tercih edilebilir.
• Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kâğıt, zarf, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, internet sitesi, elektronik posta vb.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi, değer kaybetmemesi gerekmektedir.
• Tasarımlar mutlaka bilgisayar ortamında Adobe İllüstrator veya CorelDraw grafik tasarım programları ile çizilmelidir. Elle yapılmış veya renklendirilmiş tasarımlar kabul edilmeyecektir.
• Her katılımcı en fazla 3 (üç) farklı tasarımla yarışmaya katılabilir.
• Katılımcılar her bir tasarım için ‘ Katılım Formu’ nu eksiksiz doldurmalıdır.
• Katılımcılar kurumsal web sitemiz üzerinden temin ederek eksiksiz biçimde doldurup imzalayacakları 1 adet Katılım Formu, 1 adet İdari Şartname’yi ( A5- küçük) zarf içerisine kapalı şekilde koyduktan sonra tasarlamış oldukları logo ya da logolara ait çalışmaları; CD formatında hazırlanmış hali ve (renkli, siyah- beyaz) A4 çıktısı / çıktıları ile birlikte ( A3- büyük ) zarf içerisine koymaları gerekmekte olup her iki zarfın sağ üst köşesine sadece 3 rakam ve 2 harften oluşan; ( yarışma süresince şahsını temsil edecek olan ) – kendi belirleyecekleri – yarışma Rumuz’nu da yazılarak Basın – Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne ( büyük zarf içerisinde; Katılım Formu ve de İdari Şartnamenin bulunduğu küçük zarf da dahil olacak biçimde ) teslim edilecektir.

Teslim Yeri ve Tarihi
• Katılımcılar tasarımlarını elden teslim, posta ya da kargo yoluyla Basın – Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ ne teslim edeceklerdir. Kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurulardan Yarışma saatine kadar İdareye ulaşmayan teklifler değerlendirmeye alınmaz.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ