17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Cide Belediyesi Rıfat Ilgaz Roman Ödülü

Cide Belediyesi Rıfat Ilgaz Roman Ödülü

Cide Belediyesi Rıfat Ilgaz Roman Ödülü

Cide Belediyesi Rıfat Ilgaz Roman Ödülü Başvuruları Başladı. Toplumcu gerçekçilik, Türk edebiyatında uzun süre ayrı türlerde ürün veren sanatçılarla temsil edilmiştir. Günümüzde toplumcu gerçekçi edebiyatı yaşatmak, bu bağlamda yazınımıza yeni yazar ve yapıtlar kazandırmak, Türkçenin olanaklarını kullanarak estetik hazzı duyumsatmak ereğiyle Cide’mizin büyük şair ve yazarı Rıfat Ilgaz adına “Cide Belediyesi Rıfat Ilgaz Roman Ödülü” başlatılmıştır. Ödüle başvuru koşulları şöyledir:

1.Yazarlar, kitap oylumundaki (A4 kâğıdına 12 punto ve Times New Roman fontuyla yazılmış ve spirallenmiş) yayımlanmamış bir roman dosyası ile yarışmaya katılabilirler.

2. Ödüle katılanlar, başvuru ekinde yaşam öykülerini, açık adreslerini, iletişim bilgilerini bir zarf içinde göndermelidirler.

3. Birincilik ödülü beş bin (5.000) TL’dir. Ödül alan dosyanın ilk yayım hakkı Cide Belediyesi’ne aittir ve bin (1000) adet bastırılacaktır. Basım için ödül alana telif hakkı olarak beş yüz (500) kitap verilecektir.

4. Ödül seçici kurulu; Feyza Hepçilingirler, Hidayet Karakuş, Öner Yağcı, Mehmet Saydur ve Eren Aysan’dan oluşmaktadır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

5. Dosyalar elden verilebileceği gibi kargo ya da postayla en az 6 (altı) örnek gönderilecektir. (Düzenleme kurulu postadaki gecikmelerden sorumlu değildir.)

6. Başvurular, Cide Belediyesi Basın Yayın Servisi Rıfat Ilgaz Ödülü, Kasaba Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18 Cide/Kastamonu adresine yapılmalıdır.

7. Son başvuru tarihi: 20 Nisan 2021 Cuma günü saat 17.00’dir.

8. Gerekirse Ön Seçici Kurul üyeleri değerlendirmelerini yapıp sonuçlarını, 30 Nisan 2021 günü Seçici Kurula teslim eder.

9. Seçici kurul, 25 Haziran 2021 Cuma günüküresel salgın sürecine göre online ya da yüz yüze toplanıp seçimini yapar. Kazanan yapıt ile yazarı aynı gün basın ve iletişim kurumları yoluyla kamuoyuna duyurulur.

10. 2021 Rıfat Ilgaz Roman Ödülü 07 Temmuz 2021’de Cide Belediyesi Konferans Salonu’nda kazanan yazara verilir. Tarih ve yerde bir değişiklik olursa önceden kamuoyuna duyurulur.

11. Cide Belediyesi çalışanları, belediye ile iş ilişkisi bulunanlar, düzenleme kurulu üyeleri ve seçici kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları ödüle katılamazlar.

12. Ödüle katılan yapıtlar ile bilgi ve belgeler geri verilmez; ödüle yapılan itirazlar yanıtlanmaz.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ