<style>.lazy{display:none}</style>CHP Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Korona Günlerinde Umut
22.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

CHP Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Korona Günlerinde Umut

CHP Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Korona Günlerinde Umut

CHP Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Korona Günlerinde Umut

CHP Güzel İstanbul Fotoğraf Yarışması Korona Günlerinde Umut Başvuruları Başladı.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İki Kişiye İlave Mansiyon Ödülü Verilecektir.
Diğer Tüm Katılımcılara Elektronik Katılım Belgesi Yollanacaktır.

Yarışmanın Amacı
Kurumsal kimliğimizi sosyal sorumluluk ve sanatsal projelerle de pekiştirmek için Güzel İstanbul’un simgelerini fotoğraflayan, fotoğraf gönüllülerini buluşturan bir platform oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Yarışmanın Konusu
“GÜZEL İSTANBUL”
İstanbul denince ilk akla gelen ve İstanbul’un simgesi denebilecek Üsküdar’daki “Kız Kulesi”, Beşiktaş’taki “Ortaköy Camisi ve Boğaz Köprüsü”, Beyoğlu’ndaki “Galata Kulesi” fotoğrafları gibi, her ilçenin güzelliğini ön plana çıkartıp simgesi olabilecek nitelikteki tarih, doğa, insan, hayvan gibi her konudaki fotoğrafı bekliyoruz.

Yarışma Kategorisi
Yarışma “Güzel İstanbul’un simgeleri” teması ile renkli yapılacaktır.

Ads

Katılım Koşulları
1. Yarışma, amatör veya profesyonel fotoğrafa meraklı herkese açıktır.

2. Düzenleme kurulu, seçici kurul ve jüri üyeleri birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

3. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

4. Yarışmacılar en fazla 4 (dört) fotoğraf ile katılabilirler.

5. Gönderilen fotoğraflar, en fazla 300 dpi çözünürlükte, uzun kenar maksimum 3800 piksel, maksimum dosya boyutu 5 MB olan bir jpg / jpeg formatında olmalıdır.

6. Yarışmacılar, manipülasyon (orijinal fotoğrafın bütünlüğünü bozan ve herhangi bir obje ekleme çıkartma işlemi) hariç geleneksel veya modern her türlü fotoğrafik tekniği özgürce kullanabilirler. Manipülasyon içeren çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmacılar jüri tarafından istendiğinde fotoğrafın ham halini göndermek sorumluluğundadır.

7. Geleneksel Fotoğraf (Traditional Photo), minimal düzeltmelerle original görüntünün içeriği ve mekânın gerçekliği değiştirilmeyen, doğal görünen fotoğraftır. Kadrajlama (cropping) dışında original fotoğraf üzerinde düzenleme, değiştirme, ekleme ve çıkarmalar kesinlikle yapılamaz.

8. Fotoğraf üzerinde isim, çerçeve ve paspartu olmamalıdır.

9. Katılımcılar fotoğraflarını istanbul@chp.org.tr adresine e-mail ile göndererek yarışmaya katılabileceklerdir.

10. istanbul@chp.org.tr adresine fotoğraf gönderen her yarışmacı, yarışma şartnamesini onaylamış ve kabul etmiş sayılır.

11. Internet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde istanbul@chp.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde yardım edilecektir.

12. Yarışma sonuçları www.chpistanbul.org.tr internet sitelerinde duyurulacak; ayrıca tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir.

13. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğraflarla ilgili olarak her hangi bir yasal sorunun sorumlusu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

14. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği eserin tümüyle kendisine ait olduğunu ve fotoğrafta görülen kişi ve kurumlardan gereken tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

15. Fotoğraf gönderenler bu konuda gereken izinlerin kendileri tarafından alınmış olduğunu, doğabilecek anlaşmazlıklarda tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmektedirler. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda CHP İstanbul il Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.

16. Yarışmayı düzenleyen kurul tek taraflı olarak yarışmayı her aşamada iptal etme hakkı olup yarışmacıların hiç bir talepleri olamaz.

17. Derece alan eserlerin kullanım hakları CHP İstanbul İl Başkanlığı’na ait olacaktır. Derece alan fotoğraflar, derece veren CHP İstanbul il Başkanlığı tarafından haber, reklam amaçlı ve sosyal sorumluluk projelerinde fotoğrafçının ismi belirtilerek kullanılabilir. Katılımcılar bu şekilde kullanılan fotoğrafları için verilen dereceden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi manevi talepleri sürmeyeceklerini şimdiden kabul ederler.

18. Yarışmanın kurallarına göre, yarışmacı; eserlerin çoğaltılması, basılı veya dijital kataloga girmesine izin verilir. Bu konuda telif hakkı ile ilgili kurallara uyulmalıdır. CHP İstanbul il Başkanlığı fotoğrafların başka amaçlar için kullanılmasına hiçbir koşul altında izin vermez.

19. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı kural ihlali yapmış sayılır. Derece iptal edilir. Bu durum diğer katılımcılara ekstra bir hak tanımaz.

Yarışma Takvimi
Son Fotoğraf Yükleme Tarihi: 30 Ağustos 2021
Sonuç Bildirimi 15 Ekim 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ