<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ceza İnfaz Kurumları Logo Tasarımı Ve Slogan Yarışması

Ceza İnfaz Kurumları Logo Tasarımı Ve Slogan Yarışması

Ceza İnfaz Kurumları Logo Tasarımı Ve Slogan Yarışması

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları Logo Tasarımı Ve Slogan Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Jüri Üyeleri Ve Birinci Derecede Yakınları Hariç Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri

Logo Ve Slogan Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Sadece Logo Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Sadece Slogan Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Adı
Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Logo Tasarımı Ve Slogan Yarışması

Yarışma Amacı
Bu Yarışma İle, İşyurtları Kurumunun Kurumsal Kimliğini Yansıtacak; Sloganıyla Birlikte İşlevsel Nitelikte, Özgün, Estetik, Akılda Kalıcı Ve Anlamlı Yeni Bir Logo Oluşturulması Amaçlanmaktadır.

Ads

Katılım Koşulları
• Katılım ücretsizdir. Yarışma, jüri üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara, öğrencilere, kamu kurumlarının, özel kurum ve kuruluşların katılımına açıktır.

• Her katılımcı sınırsız sayıda eser ile katılabilir.

• Yarışmaya sunulan tasarımların; özgün olup, daha önce başka yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde ve hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olması, ayrıca diğer kurum ve kuruluşları çağrıştırmayacak ayırt edici özellikte olması gerekmektedir.

• Yarışmaya katılan tasarımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Yarışma katılımcısı tasarımcılar kurumsal logo tasarımı ve slogan yarışmasına katılımlarından dolayı her hangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve herhangi bir katılım ücreti talep edemeyecektir.

• Katılımcı gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderilen eserinin/eserlerinin seçilmiş olsa da olmasa da çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumuna izin/muvafakatname verdiğini kabul etmiş sayılacaktır.

• Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini; seçilmiş veya seçilmemiş tüm eserleri için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

• Seçici Kurul tarafından, kopya olduğu veya bu şartnamede belirtilen diğer özelliklere sahip olmadığı anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek ve bu durumda idarenin yeni bir logo seçme imkanı peşinen kabul edilecektir.

• Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, tasarım sahiplerinden her birinin tüm hakları saklı olmak üzere, yalnızca birinin temsilci olarak belirlenmesi gerekmektedir.

• Katılımcının reşit olmaması durumunda, yasal temsilcisinin yazılı izninin sunulması gerekmektedir.

• Katılımcıların eserlerinin değerlendirmeye alınması için ‘Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu “Logo Tasarımı ve Slogan Yarışması Katılım Formu” nu ıslak imza ile eksiksiz doldurup eserle birlikte başvuru adresine göndermesi gerekmektedir. Aynı zamanda şartnamenin tüm sayfalarının ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir.

• Katılımcılar logo ve slogan için birlikte katılabilir veya sadece biri için katılabilir.

• Jüri, logo ve tasarımları farklı kişilerden seçmesi halinde, logo ve slogan için birlikte belirlenen ödülün yarısı verilir.

Teknik Koşullar
Her bir tasarım çalışması A4 kağıt üzerine örnekte gösterildiği şekilde 12×12 cm alanda renkli ve siyah beyaz örneği olacak şekilde yan yana yerleştirilmelidir. Çıktı alınarak başvuru formuna eklenmelidir.
Tasarımlar vektörel tabanlı programlarda hazırlanıp çalışma dosyası, pdf ve jpeg olarak CD/DVD’ ye yüklenerek başvuru formuna eklenecektir.

Katılım Şekli ve Adresi
Zarf/zarflar elden veya posta ve kargo yolu ile teslim edilebilir.
Adres: Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Milli Müdafaa Caddesi No:20 Kat:1/106 Bakanlıklar Kızılay/ANKARA
Belirlenen tarih ve saatten sonra getirilen/gelen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Kargoyla veya posta yoluyla gönderilen eserlerdeki tahribattan, gecikme ve kayıplardan Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu sorumlu tutulamaz.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 30 Nisan 2019.
Yarışma Sonuçları 17 Mayıs 2019 Tarihinde İlan Edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ