<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Çevre Ve İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması

Çevre Ve İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması

Çevre Ve İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması

İzmir Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Ve İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Konusu: Çevre Ve İklim Değişikliği

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
En Fazla 24 Adet Satın Alma Ödülü 200 Türk Lirası

Yarışmanın Amacı Ve Kapsamı
Her yıl 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve içinde bulunulduğu haftada, hızla artan çevre kirliliğine ve diğer yandan yaşanabilir kentlerin oluşumda çevrenin korunmasına dikkati çekmek ve geçmişten geleceğe yaşanabilir çevre oluşturabilmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl 5.si yapılması planlanan “ÇEVRE VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ”konulu fotoğraf yarışması etkinliğinin katılımcıların kadrajlarına yansıtılması beklenir.
İç mekanlarda çekilen fotoğraflar yarışma konusu değildir.

Katılım Şartları:
1. Yarışma instagram uygulaması üzerinden yapılacak olup katılım ücretsizdir.

Ads

2. Yarışmaya 01.04.2019-13.05.2019 tarihleri arasında instagram uygulamasına aşağıdaki şekilde yüklenen fotoğraflar kabul edilecektir. Bu tarihler dışında yapılan yüklemeler sistem tarafından görülmeyeceğinden yarışmaya kabul edilmeyecektir.

3. Katılımcı öncelikle ilgili hesapları takip ederek (@izmircsb yarışma sorumlusu @selimucarcam) katılacağı eserlerde bu hesapları fotoğraflarında etiketleyip, #izmircsb19 hastagi ile yükleyecektir.

4. Katılımcı belirtilen tarihlerde günde bir adet olmak üzere istediği gün kadar fotoğraf yüklemesi yapacaktır.

5. Instagram uygulaması üzerinden seçilen fotoğrafların orijinal görüntüleri eser sahibinden özel mesaj yoluyla eserin instagram uygulaması üzerinden yayınlanmış hali ve orijinal hali mail yoluyla istenecektir. Finale kalan eser sahipleri ekteki katılım formunu eksiksiz doldurup imzaladıktan sonra mesajda belirtilen mail adresine göndereceklerdir.

6. Yarışmaya gönderilecek eserler ülkemiz sınırları içerisinde çekilmiş olmalıdır.

7. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derece yakınları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılarına açıktır.

8. Finale kalan Fotoğrafların dijital kayıtları 300dpi çözünürlükte, kısa kenarı en düşük 2400 pixel olacak şekilde, JPG formatında ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde olacaktır.

9. Yarışmaya katılan fotoğraflarda siyah-beyaz veya renkli sınırlandırması yoktur.

10. Fotoğraflar belge özelliğini taşıyacağından, fotoğrafın orijinalini bozmayacak şekilde, renk, kontrast ve ışık ayarlaması dışında herhangi bir dijital müdahale ve manipülasyon kabul edilmeyecektir. Fotoğrafta var olan bir obje silmeyecek, yeni bir obje eklenmeyecektir.

11. Fotoğrafların kenarlarında boşluk, isim, amblem ve paspartu kullanılmayacaktır.

12. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış fotoğrafların katılımı kesinlikle yasaktır.

13. Daha önce kurumumuzca düzenlenen fotoğraf yarışmalarında sergileme ya da ödül almış fotoğraflar bu yarışmaya katılamaz.

14. Fotoğrafların yayınlanmış olması ya da başka yarışmalarda sergileme almış olması katılıma engel teşkil etmez.

15. Bu yarışmada dereceye giren ve satın alınan fotoğraflar, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü arşivinde saklanacak, ücretsiz sergilenebilecek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı İl Müdürlüklerinin; kitap, reklam, broşür, web sayfası ve benzeri basılı yayınlarda fotoğrafçı adı belirtilmek şartıyla kullanılabilecektir. Bunun için ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir. Satın alınmasına karar verilen fotoğraflara 200 TL ödenecektir.

16. Katılımcı; dereceye giren, sergilenmeye hak kazanmış olan ve satın alınan fotoğrafların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı İl Müdürlüklerine ait tüm yayınlarında isminin ve eser adının bulunması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan ve satın alınan eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı İl Müdürlüklerinin izin/muvafakat name verdiğini kabul eder. Kullanım hakkı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı İl Müdürlükleri ile fotoğrafçıya aittir.

17. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

18. Ödül ve sergileme alan ve satın alınan fotoğraflar, yarışma sonuçlandığı tarihten itibaren yer ve muhteva sınırı olmadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı İl Müdürlüklerinin tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılabileceği gibi yarışma sonuçlarının duyurusu için internet, görsel ve yazılı basın organlarında eser sahibinin ismiyle birlikte kullanılabilir (Çoklu fotoğrafla (kolaj) afiş hazırlanması vb. grafiksel çalışmalarda isim kullanılamamaktadır). Bu süre içinde eserlerin kullanım hakkı eser sahibine de ait olacaktır. Katılımcı bu şartlarla ilgili olarak sponsor firmalardan ayrıca hiçbir hak ve alacak talebinin olmadığını ve bundan sonra da olmayacağını kabul etmektedir.

19. Ödül (derece, mansiyon ve özel ödül) alan ve sergilenmeye değer görülen ve satın alınan eserler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Bakanlığa bağlı İl Müdürlükleri tarafından kitap olarak basılabilecek; gazete, dergi, TV, internet vasıtasıyla sanatçıların isimleri geçirilerek kullanılabilecek ve bu konuda katılımcıya ayrıca bir telif ücreti ödenmeyecektir.

20. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

21. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu katılımcıya aittir.

22. Ödül kazanan katılımcılardan bu beyan ve kabuller dışında hareket ettiği anlaşılanların elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Bu değişim diğer katılımcılar için bir hak kazanımı olamaz.

23. Yarışmanın amacı daha fazla katılımcıya ulaşmak olduğundan Katılımcının mevcut aktif hesabından paylaşım yapması beklenmektedir. Bu yarışma için açılan yeni hesaplardan yapılan paylaşımlar kabul edilmeyecektir.

24. Yarışmaya katılan yarışmacılar, katılım formuna gerek kalmaksızın belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

Yarışma ile ilgili her türlü sorularınız için betul.coskun@csb.gov.tr adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 13 Mayıs 2019. Yarışma Sonuçları 20 Mayıs 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ