21.07.2018 - Sitemize Hoşgeldiniz

ÇEVKA Vakfı 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı

ÇEVKA Vakfı 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı

ÇEVKA Vakfı 2017-2018 Burs Başvuruları Başladı

ÇEVKA Vakfı 2017-2018 Burs Başvuruları 5 Eylül 2017 İle 15 Eylül 2017 Tarihleri Arasında Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınacaktır. Çorum Eğitim Ve Kültür Vakfı 2017-2018 Bursu 250 Türk Lirası Olup 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Başvuruları Olumlu Sonuçlanan Adaylar Mülakata Alınmaktadır. İstanbul, Ankara Ve Çorum Dışındaki İllerde Okuyan Öğrencilerin Mülakatları Telefon İle Yapılmaktadır. ÇEVKA Vakfı 2017-2018 Burs Sonuçları Aralık Ayında Açıklanacaktır. Online Başvuru Sonrası İstenilen Belgelerin Vakfa Teslim Etmeyenlerin Başvuruları Dikkate Alınmaz.

İletişim Bilgileri: Kurbağalıdere Caddesi Çelebi Apartmanı No: 59 Daire: 7 Hasanpaşa Kadıköy İstanbul
Telefon: 0 216 414 74 75
E-Posta: info@cekva.org.tr
Çorum ÇEVKA Telefon: 0 364 225 41 98

Başvuru Koşulları
Devlet Üniversitelerinin 4 Yıllık Lisans Bölümünde Okuma Hak Kazanmış Olanlar (Özel Üniversitelerde Yüzde Yüz Bursu Okuyanlar Dahildir)
Maddi Desteğe İhtiyacı Olanlar
Geçmiş Yıllarda Karşılıksız Olarak Verilirken 2015-2016 Eğitim Öğretim Döneminden Sonra Geri Ödemelidir. Burs Alanlar Vakıftan Alınan Burs Ayı Kadar Bursu, Mezuniyetinden En Fazla 2 Yıl İçinde Başlamak Üzere, Vicdani Yükümlülük Kapsamında; Vakfa Geri Ödemekle Sorumludurlar.
Çorum Nüfusuna Kayıtlı (Farklı İlden Olup, Üniversite Öncesi Öğrenimini Çorum Ve İlçelerinde Tamamlamış Olanlar, Halen Ailesi Çorum Ve İlçelerinde İkamet Edenler Dahil )
Başka Bir Kurumdan Burs Almamak (KYK, Başbakanlık Bursu Hariç)
Başarılı Olmak (Alttan Dersi Olmamak, (Ortalama Aranmamaktadır) İle Alttan En Fazla 1 Dersten Sorumluğu Olan Ancak Not Ortalaması 4 Üzerinden 2.50’nin Üstüne Olanların Başvuruları Kabul Edilir.

Başvuru Belgeleri
İlgili Nüfus Müdürlüklerinden Alınacak, Aile Fertlerinin Bilgilerini Gösteren Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ,
-Kimlik Fotokopisi,
-Vicdani Yükümlülük Taahütnamesi (İndirmek İçin Tıklayın)
-Burs Başvuru Dilekçesi, (İnternet Sitemizin Vakıftan Yeni Duyurular Bölümünden İndirebilirsiniz)
-Transkript, (Yeni Kayıtlarda Ve Hazırlık Sınıfından 1.Sınıfa Geçen Öğrencilerde Transkript Aranmayacaktır)
– Öğrenci Belgesi Veya Üniversite Kayıt Belgesi
-1 Adet Vesikalık Fotoğraf,
– Ailede Çalışanlara Ait Güncel Gelir Bildirimlerini Gösteren Belge (Çalışanların Bağlı Bulundukları Kurumlardan Alacakları Bordro , Emekliler İçin SGK Emeklilik Hizmetlerinden Alınacak Emekli Maaşını Gösterir Belge, Serbest Yada Mevsimlik Çalışanların Vergiye Tabi Matrahı Gösteren Belge Yada Ortalama Aylık Gelirini Gösteren Onaylı Belge)
Not: Bankalardan Alınmış Maaş Dekontları Maaş Bildirim Belgesi Yerine Geçmez.
– Ayrıca Ailede Çalışmayanların Da Çalışmadığını Belgelemesi Gerekir. İşsizler İçin Muhtardan İşsiz Olduğu, Çalışmadığını Gösterir Onaylı Yazı Ya Da E Devlet Ve/Veya SGK Dan Hizmet Dökümü.
– Özel Üniversitede Tam Burslu Okuyanların % 100 Burslu Okuduğunu Gösterir Belge.
– Birinci Dereceden Şehit Yakını Olan Var İse Belgesi.
-Çorumlu Olmayan Fakat; Lisans Öncesi Öğrenimini Çorum’da Tamamlayanlar İçin Çorum’da Okuduğunu Gösterir Okul Diploması Örneği
-%30 Ve Üzeri Sağlık Raporu Olanların, Rapor Örneği
-Tarım Geliri Olanların ; İl Veya İlçe Tarım Müdürlüğünden Alınacak Yıllık/Aylık Tarım Gelir Belgesi.

DİKKAT: Burs Alma Hakkı Kazanan Öğrencilerimizin Halk Bankasından (Başka Banka Kabul Edilmeyecektir) Kendi Adına Hesap Açtırmaları Ve info@cekva.org.tr Adresine Mail Yolu İle (Ad Soyad, TC, Eski/Yeni Bursiyer Olduğu Ve IBAN) İletmeleri Gerekmektedir.

Tüm Belgelerin Islak İmza İle Onaylı Asılları Olmalıdır. Onaylanmamış İnternet Çıktısı, Fotokopi Veya Faks Olan Hiç Bir Belge Kabul Edilmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Not: Çekva Bursları Yıllık Olup, Her Yıl Tekrar Değerlendirme Yapılmaktadır. Geçen Yıl Ki Bursiyerlerin İstenilen Evrakları Tekrar Beyan Etmesi Gerekmektedir. ÇEKVA’ya Yapılan Burs Başvuruları Sinpaş GYO’ya Yapılcak Burs Başvurularından Ayrı Olarak Değerlendirilmektedir.
Sadece İnternet Üzerinden Başvuran (Belgelerini Vakıf Merkezine Teslim Etmeyen) Veya Eksik Belge Getirenlerin Başvuruları Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Online Burs Başvurusu Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ