<style>.lazy{display:none}</style>Çelik Kapı Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları Ödüllü
21.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çelik Kapı Tasarım Yarışması

Çelik Kapı Tasarım Yarışması

Çelik Kapı Tasarım Yarışması

Çelik Kapı Tasarım Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya Üniversitelerin Aşağıda Belirtilen Bölümlerindeki Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası (En Az 5 Mansiyon Seçilecektir. Fazlası Jürinin İnisiyatifindedir.)

Yarışma Tanımı
– “ÇELİK KAPI TASARIM YARIŞMASI” Magno 360 Medya’nın (Magno olarak anılacaktır.) düzenlediği ve Ana Sponsor olan EMEK METAL DEMİR DOĞRAMA ÇELİK KAPI İNŞ. MOB. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (Emek olarak anılacaktır) sponsorluğunda gerçekleştirilen Çelik Kapı Tasarım Yarışması’dır. Yarışma, Dış Kapı olarak kullanılmak üzere tasarlanacak Çelik Kapı kategorisi altında yapılmaktadır.

Yarışma Amacı
– Kapı sektörünü genç tasarımcılarla buluşturarak sektöre yenilikçi açılımlar sağlamak.

– Değişen şartlar ve ihtiyaçlar karşısında kapılarda güvenlik, estetik ve fonksiyonel anlamda yeni fikirler ortaya koymak ve hayata geçirmek.

Ads

– Doğa dostu ve katma değeri yüksek malzemelerin kapı sektöründe kullanımına yönelik öneriler almak.

– Mimarlık, İç mimarlık, Mühendislik, Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Güzel Sanatlar alanındaki öğrencilerin reel sektör ile tanışmasını sağlamak ve başarılı olanları ödüllendirmek.

Kimler Katılabilir?
– Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, mühendislik, endüstriyel tasarım, endüstri ürünleri tasarımı, güzel sanatlar ve diğer tasarım bölümlerinde okuyan veya farklı bölümde olup tasarım derslerini alan öğrenci veya mezun olanlar katılabilir.

– Yarışmaya birey veya ekip olarak katılabilirsiniz.

– 18 yaşını doldurmamış olanlar, TC vatandaşı olmayanlar, Seçici Kurul, Magno çalışanları, Emek çalışanları (çalışmakta olan veya daha önce çalışmış olan), bu kişilerin üçüncü dereceye kadar akrabaları yarışmaya katılamaz, katıldığı tespit edilirse çalışmaları elenir ve ödül kazanamazlar.

Nasıl Başvuru Yapılır?
– Yarışmaya başvuru ve katılım ücretsizdir.

– Başvurular https://kapitasarimyarismasi.com web sitesindeki YARIŞMAYA KATIL bağlantısından online olarak yapılabilir.

– Kayıt formu eksiksiz olarak doldurulduğunda, başvuru sahibine sistem tarafından otomatik mail gönderilecektir.

– Başvuru sonrası tarafınıza gönderilecek kod proje katılım kodu olacaktır. Bu kodu kesinlikle kaybetmeyiniz.

– Katıldığınız her tasarım için ayrı başvuru yaparak ayrı bir kod almanız gerekmektedir.

Tanımlar
Yarışmaya katılım yapan tasarımcıların, Yarışma Amacı başlığı altındaki maddeler doğrultusunda tasarım
yapmaları beklenmektedir.

Tasarım
– Tasarımda malzeme kısıtlaması yoktur. Tasarımcı, üretilebilir olduğunu düşündüğü malzemeler tanımlayarak tasarımını yapabilir.

– Tasarımda ölçü sınırlaması yoktur. Kabul görmüş normal ölçülerin yanı sıra; geniş ve dar alanlar, toplu kullanım alanlarına giriş-çıkışları sağlayan kapılar, villa girişleri, bina girişleri, hastane-okul-otel vb. toplu kullanım alanlarının kapıları gibi alanlarda kullanılabilecek kapılar, serbest ölçülerde tasarlanabilir.

Fonksiyon
– Günümüz kapılarında kullanılmakta olan kilit sistemleri, uzaktan kumanda, akıllı kapı kulpu ve kilit sistemi, alarm vb. sistemler, kulp sistemleri, dürbün veya diğer dijital görüntüleme sistemlerine ek veya alternatif yeni özellikler çalışılabilir.

– Şu anda kapı sektöründe kullanılmakta olan parmak izli kilit, dışarıyı gösteren ekran, akıllı kulp ve kilit sistemi gibi mevcut özellikler, var olan kullanım şekliyle tasarıma eklendiği takdirde bütünleyici bir etken olarak değerlendirilecek ancak mevcutta kullanılmakta olduğu için yenilikçi ve farklı bir fonksiyon olarak değerlendirilmeyecektir.

Üretilebilirlik
– Tasarlanan kapının gerek ölçü ve malzeme özellikleri gerekse fonksiyonel özellikleri ile seri üretime
uygun olması beklenmektedir.
– Bununla birlikte özel üretime yönelik kompleks tasarımlar da değerlendirilecektir.
– Kullanılacak malzemelerde tasarımcı serbest seçim yapabilir.
– Tasarımlarınıza başlamadan önce, yarışma ile ilgili detaylı bilgi almak için kapitasarimyarismasi.com sitesini ve kapılar hakkında genel bilgi edinmek için emekcelikkapi.com sitelerini detaylı olarak incelemenizi öneririz.

Sunum
– Hazırladığınız tasarımları birden fazla jpg/jpeg dosyasıyla veya PDF döküman olarak hazırlayıp sıkıştırılmış dosya olarak göndermelisiniz.

– Sunumunuzda, hazırladığınız tasarımın net ve anlaşılır bir çözünürlükte olmasına, görsel kalitesine, kullanılan malzemelerin anlaşılabilir olmasına özen gösteriniz.

– Hazırladığınız tasarımı birden fazla açıdan çizerek/görselleştirerek kayıt edebilirsiniz. Kapının önü, arkası, kasası, kanat modeli ve aksesuarlarının açık bir şekilde anlatılabilmesi için detay görseller oluşturabilirsiniz.

– Tasarımda kullandığınız malzeme, kaplama, aksesuar vb. detayları ayrıca belirtmek isterseniz bunlarla ilgili ek görseller ekleyebilirsiniz.

Yarışmaya Katılım Nasıl Yapılır?
– Yarışmaya en fazla 5 adet tasarımla katılabilirsiniz.

– https://kapitasarimyarismasi.com/basvuru sayfasında öncelikle ilgili alanları doldurunuz ve bu Yarışma Şartnamesi’ni çıktı alıp tüm sayfalarının altına ad soyad bilginizi yazıp ve imzalayınız. Birden fazla kişinin katılımında ekipteki tüm katılımcıların ad-soyad yazarak imza atması gerekir.

– Tüm tasarım dökümanları ve diğer belgeler (tasarımlar, şartname, varsa hikaye ve ek görseller) tek dosya olarak zip veya rar formatında sıkıştırılmış şekilde https://kapitasarimyarismasi.com/basvuru sayfasından her bir başvuru için TEK SEFERDE TÜM DOSYALAR eklenerek gönderilmelidir. Eksik dosya olması durumunda başvuru değerlendirilemez.

– Sıkıştırılmış dosya gönderilmeden önce açılabilirliğinin kontrol edilmesi gerekir. Herhangi bir kayıt sorunu nedeniyle veya parola konulmuş olduğu için açılamayan dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

– Tasarım görsellerinin ve hikayenin üzerinde, ad soyad, okul adı, şehir adı veya başvuranın kimliğini belirten ifadeler kesinlikle olmamalıdır.

– E-posta gönderdikten sonra başvurunuzun teslim alındığına dair e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Teslim Tarihi
– Yukarıdaki belgeleri içeren sıkıştırılmış dosyanın en geç 30 Haziran 2021 günü saat 23:59’a kadar gönderiminin tamamlanmış olması gerekir.

– Başvuru şartlarını sağlamayan, eksik doldurulan/hazırlanan yarışma sunum dosyaları ve son teslim tarihinden sonra gönderilen tasarımlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

– Ödüller, ödül kazananların https://kapitasarimyarismasi.com internet sitesinde açıklanmasından itibaren 1 ay içerisinde kazananlara nakit olarak ödenecektir.

– Mansiyon seçimleri jürinin seçimlerine göre 5 adetten fazla verilebilir.

– Ekip olarak katılanlara para ödülü ekip üyeleri arasında eşit şekilde bölünerek verilecektir.

– 1-15 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak değerlendirme sonucunda ödül kazanan yarışmacılarla takip eden hafta içinde iletişime geçilecektir.

– 31 Temmuz 2021 tarihinde yapılması planlanan ödül töreni ile ilgili Covid-19 salgın durumuna göre hareket edilecektir. Ödül töreninin gerçekleşmesi durumunda ödül kazanan yarışmacıların tören yerine ulaşımları Magno tarafından karşılanacaktır.

Yarışma İletişim
Telefon: 0352 222 08 76 (08.30 – 18.00)
E-posta: bilgi@kapitasarimyarismasi.com
Yarışmaya ilişkin sorular bu mail adresi ve telefon üzerinden hafta içi 08.30-18.00 saatleri arasında
cevaplanacaktır.

Yarışma Takvimi
– Tasarımların Son Teslimi: 30 Haziran 2021
– Seçici Kurul Değerlendirmesi: 1-15 Temmuz 2021
– Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni: 31 Temmuz 2021
– Takvimde değişiklik olması durumunda güncel takvim https://kapitasarimyarismasi.com sitesinde
yayınlanacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Web Sitesi: https://kapitasarimyarismasi.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ