<style>.lazy{display:none}</style>Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması Başvuru Koşulları
04.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi 17 Nisan 2019. Yarışmaya 18 Yaş Ve Üzeri Herkes Katılabilir.

Çek-Yat Nedir ?
Ağırbaşlı bir tanımlama gerekirse; Çek-Yat, ismiyle müsemma toplamda 48 saat sürecek yatılı kısa film yarışmasıdır.
Sevimli tanımlamalardan hoşlanıyorsanız bu projeyi çocukluğunuzun pijama partileri ile gençliğinizin üretken olmak adına sabahladığınız gecelerinin bir birleşimi olarak düşünebilirsiniz. Bu birleşimi bir yarış haline getiren şey ise günün erken saatlerinde önemli isimlerden alacakları atölyeleri tamamlayan katılımcıların geri kalan vakitlerinde zamanla inatlaşarak bir kısa film çekecek olmaları.

Bu filmler, önceden yapılan hazırlıkları boşa çıkarma gayesiyle etkinliğin ilk dakikalarında duyurulacak konsepte uygun şekilde çekilmeliler. Planlanan, 60 kişiyle sınırlı tutulacak katılımcıların maksimum 5’er kişilik gruplar halinde çekilecek 3 ila 4 dakikalık bir kısa filmi, etkinliğin 48. saatinde seçkin jüriye teslim etmeleri. Böylece sinema yapma arzusundaki katılımcılar sadece 48 saat içinde değerli isimlerden sinemanın fundamentallerini öğrenip takım çalışmasının değerini anlayarak pratiklik kazanabilecekler. Tabii aksi için ısrarcı olmazlarsa çokça eğlenip hayatlarına dolu dolu bir 48 saat de katmış olacaklar.

Çek-Yat Yatılı Kısa Film Yarışması 48 saatlik bir maraton. Adıyla müsemma; katılımcıların 48 saat içinde bir kısa film çekeceği ve bu süreçte etkinlik alanında yatıp kalkacağı bir yarışma. Katılımcılar 3 Mayıs akşamı etkinlik alanına varacak, tanışma partisinde potansiyel ekip arkadaşları ve rakipleriyle tanışacak, 4 Mayıs sabahı yetkililere (merhaba!) kurdukları ekibi bildirecek ve nihayetinde, 5 Mayıs akşamına kadar bu ekiple bir kısa film çekmeyi deneyecekler. Aynı akşam jüri tüm filmleri değerlendirip yarışmayı ve ödülleri kazanan 3 ekibi duyuracak.

Nasıl ? Hiç tanımadığınız biriyle film çekeceksiniz. 48 saat dimdik. Sapına kadar kreatif. Sapına kadar acayip. En sonunda da bir kısa film yönetmeni olacaksınız. Bir de süper bir anınız olacak.

Ads

İlginizi çektiyse başka detaylardan bahsedelim: Mesela, sırf zamanı daha da daraltmak için değil, sinema ufkumuz genişlesin diye etkinlik içinde sürpriz isimlerin, sürpriz zamanlarda söyleşiler düzenlediğine de şahit olacaksınız.

Yarışmanın konusu? Yoo…
Çek-Yat’a öyle hazırlanıp gelmek yok. Çekeceğiniz kısa filmin konusu Çek-Yat’ın ilk dakikasında duyurulacak. Sonuçta amaç 48 saatte baştan sona bir kısa film yapabilmek.

Yarışma Kuralları
• Yarışma, 18 yaş üstü katılımcılara açıktır.
• Yarışma süresince, açılış ve kapanış partileri haricinde alkol kullanımı yasaktır.
• Kişinin tüm materyalleri kendi sorumluluğundadır. Çalınan ve/veya kaybolan eşyalardan Gobo Kolektif yönetimi sorumlu tutulamaz.
• Kampüs içerisinde işaretlenmiş alanlar dışındaki ofis vb. alanların kullanımı kesinlikle yasaktır.
• Bina içerisinde herhangi bir alana zarar verilmesi sonucunda yaptırım uygulanacaktır.
• Yarışma süresince etkinlik alanı dışında konaklamak kesinlikle yasaktır.
• Önceden çekilmiş bir filmi sunmak yasaktır.
• Yarışmaya start verildikten 48 saat sonra filmler teslim edilmelidir. Geç teslim edilen filmler değerlendirmeye giremez.
• Yarışmanın işleyişine zarar verebilecek her türlü olay; taşkınlık, şiddet, taciz, madde kullanımı, etkinlik alanını uzun süreli terk etmek vs. diskalifiye sebebidir.
• Galata Kampüsü içerisinde 0, 4 ve 9. kat dışındaki açık alanlarda sigara kullanımı yasaktır.

Nerede Yatacaklar
Gobo kolektif, bahçeşehir üniversitesi sinema televizyon öğrencileri tarafından kurulmuştur. Üniversite kafasıdır.
Samimi bir dil ile söylemek gerekirse bizler zaten ödevler için yaptığımız bu “etkinliği” şimdi okulumuzdan aldığımız destek sırtımızda, herkes ile paylaşmak istiyoruz. Yarışma boyunca ; BAU’nun Galata Kampüsünde ve IDEA binasındayız.
Çek-Yat iletişim kampüsü ruhundan esinlenerek oluşturulmuş bir etkinliktir. İletişimciler bilir; biz işimiz uzadıysa bir, bilemedin iki gecemizi kampüsün gözümüze kestirdiğimiz yerlerinde sızarak geçiririz. Katılımcılar da tam olarak bunu yapacak ! Elbette kimse masanın üstünde falan uyumak zorunda kalmasın diye (yapmışlığımız var) etrafa rahat minderler ve koltuklar yerleştirmiş olacağız.
Herkese yetecek kadar yer var! Herkese yetecek kadar konfor…aaa…yalan söylemeyi sevmiyoruz. Ondan pek yok.

Ne Yiyip En İçecekler
İlk gece, açılış toplantısında yemekler GOBO Kolektif’ten! Sonrasındaysa Karaköy’ün eşsiz sokaklarında farklı lezzetleri keşfetmeniz zor olmayacaktır. Eyvah, cebimiz yanacak diyorsanız korkmayın. Tek işimiz sizi düşünmek. Karaköy’de birçok noktayla anlaştık. GOBO indiriminden faydalanmak için tek yapmanız gereken katılımcı rozetinizi göstermek olacak.

Web Sitesi: https://gobokolektif.com/cek-yat-2019/
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ