<style>.lazy{display:none}</style>CANYTELLIS Uluslararası Fotoğraf Yarışması Başvuruları
03.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

CANYTELLIS Uluslararası Fotoğraf Yarışması

CANYTELLIS Uluslararası Fotoğraf Yarışması

CANYTELLIS Uluslararası Fotoğraf Yarışması

CANYTELLIS Uluslararası Fotoğraf Yarışması EMEK OTİZM DERNEĞİ (EOD) Tarafından Düzenlenmektedir. İkincisi Düzenlenen Fotoğraf Yarışmasına Dünya’daki Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Katılım
a) “CANYTELLIS 2020 2.Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, Dünya’daki tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Düzenleme kurulu, jüri üyeleri ve TFSF temsilcisi ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

b) Katılımcılar, şık duyarlılığı yoluyla nesnelerin görüntülerini film ile veya dijital olarak tespit ettiği veya doğrudan fotoğraf tekniğini kullanarak elde ettikleri görüntüler ile yarışmaya katılabilirler. Fotoğrafların fotoğrafçının kendisine ait olması gerektiği ve fotoğrafta kullanılan obje, nesne ile ilgili şikâyetlerde sorumluluğun fotoğrafçıya ait olduğu katılımı yapan fotoğrafçı tarafından kabul edilir. Aynı koşullar fotoğrafta bulunan bireylerin şikâyet etmeleri halinde de geçerlidir.

c) Fotoğrafların fotoğrafçıya ait olduğunun kabulü yarışmaya katılım ile kabul edilmiş olur. Aksi bir durumun tespiti halinde ödül ve/veya sergileme kazanılmış olsa dahi iptal edilir. Yarışmada yer alan fotoğraflar yanı sıra ödül ve sergileme alan fotoğraflar sosyal medya, yazılı medya ve internet sitelerinde, ayrıca EMEK OTİZM DERNEĞİ (EOD) ve TFSF web sitelerinde ayrıca” Hulki Muradi Photography & Art” web sitesi ve Sosyal Medya (Facebook, twitter, instagram vb) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun olarak kullanılabilir. Yarışmacı katılımı sebebi ile bu konuda onay vermiş olarak kabul edilir. Yarışmacı sergi ile ilgili medyada yayın ve/veya ekranlarda yayın için ücretsiz olarak yayınlanmaya izin verir. Fotoğrafın kullanım hakkı her koşulda fotoğrafçıya aittir. Sponsorlar web siteleri üzerinde fotoğrafları düşük çözünürlükte yarışma ile ilgili ilanlarında kullanabilirler.

Kategoriler ve Bölümler
a) Sayısal: Engellilik (TRAD)(Renkli- Siyah-Beyaz) DE
b) Sayısal: Serbest (Renkli)/ DC
c) Sayısal: Serbest (Siyah- Beyaz) DM
d) Baskı: Serbest (Renkli- Siyah-Beyaz) PRINT (BASKI)

Ads

CANYTELLIS 2020; Sayısal (dijital)kategoride 3(Üç) ve Baskı (Print) kategorisinde 1(Bir)olmak üzere 4 (dört) bölümden oluşmuştur:
•Siyah-beyaz fotoğraflar FIAP’ın Siyah-Beyaz (Monochrome) tanımına uygun olmalıdır.

Baskı kategorisinde fotoğraflar maksimum 26 x 38 cm ebatlarında olmalıdır. Minimum boyut 20 x 30 cm. dir. Her fotoğrafın arkasında yer alacak bir etiket ile katılımcı adını ve soyadını, adresini, fotoğraf adını ve sistemin kendine verdiği ID numarasını yazmalıdır.

Baskı Fotoğraflar aynı zamanda dijital olarak contest.hulkim.com adresine Baskı kategorisine yüklenmelidir. Yarışmaya baskı kategorisinde katılacak fotoğraflar JPG/JPEG formatta, 300 DPI çözünürlükte, uzun kenarı en fazla 1920 piksel ve dosya boyutu en az 1 MB en fazla 4 MB olarak ayarlanarak internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Çözünürlük ayarlarına dikkat edilmeli ve JPEG formatında kayıt edilmelidir. Fotoğraflar belirlenen ölçü aralıklarında güvenli bir ambalaj ile aşağıdaki adrese posta veya kargo ile gönderilmelidir. Gönderim ücreti katılımcı tarafından ödenecektir. Baskı Fotoğrafların geri gönderilmesini istemeniz halinde 60 TL iade ücretini katılım ücretinize ekleyerek ödeme yapmanızı rica ederiz. Baskı kategorisindeki Fotoğraflarınızı güvenli paket ile aşağıdaki adresimize göndermeniz gerekmektedir. Posta/Kargodaki gecikmeden ve kırılmalardan EOD ve Hulki Muradi P&A sorumlu olmayacaktır.
Postalarınızı aşağıdaki adrese göndermenizi rica ederiz.

Hulki Muradi Photography & Art
Palmiye mahallesi 1202 sokak no:7/2 Işık Apt.
Yenişehir-Mersin/TURKEY

YARIŞMA ÜCRETİ
a) Katılım ücreti tüm katılımcılar için zorunludur ve 4 bölüm için 18 € / 19 $ ödenmesi gerekmektedir. Baskı Fotoğrafların geri gönderilmesini istemeniz halinde 60 TL iade ücretini katılım ücretinize ekleyerek ödeme yapmanızı rica ederiz.
b) Türk katılımcılar için 4 bölüm ücreti 110 TL’dir. Katılım ücretleri KDV içermektedir.
c) Yarışma ücreti Pay Pal ile aşağıdaki adrese ödenebilir.
d) Paypal: canytellis@gmail.com
e) Yarışmaya grup olarak katılabilirsiniz.10 ve daha üzeri kişiden oluşan gruplara %10 indirim yapılacaktır.
f) Yarışmada toplam 4(dört) ayrı bölüm vardır. Yarışmacılar her bölüme en fazla 4 (dört) fotoğraf ile katılabilirler.
g) Katılımcılar ödemelerini aşağıda belirtilen banka hesabına da yapabilirler.
h) Hulki Muradi Photography & Art
i) Ücret ödemeyen katılımcıların fotoğrafları değerlendirmeye alınmayacaktır.
j) Yarışmacılar yarışmaya katılabilmek için
k) http://www.hulkim.com veya contest.hulkim.com
l) Web adresine girerek üye olmak ve yarışma şartnamesini onaylamak zorundadırlar.
m) Onay kutucuğunu işaretlemek yolu ile katılımcılar şartnamenin tüm koşullarını kabul etmiş olurlar.
n) İnternet üzerinden yarışmaya gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde hulkimuradi@yahoo.com adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu adres sadece fotoğraf yükleme problemi yaşanılan anlar oluşmuşsa kullanılacaktır, buradan fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.
o) Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar, www.hulkim.com internet sitesinde yayınlanacak ve belirlenecek olan alanlarda sergilenecektir. Ayrıca Yarışmada ödül, mansiyon ve özel ödül alan fotoğraflar TFSF ’nin http://www.tfsf.org.tr/sitesinde yayınlanacak ve TFSF yayını Almanak 2020’de kurumumuza ayrılan sayfalarda yer alacaktır.
p) Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi kural ihlali yapmış sayılır.
q) Kural ihlali yapan kişilere “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesinin 13. Maddesi’ndeki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır. Durum FIAP’ a bildirilir. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.
r) Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar ile FIAP kısıtlamalılar listesinde yer alan katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
s) Düzenleyici kurum; jüri değerlendirilmesinden önce TFSF kısıtlamalılar listesi ile FIAP Kırmızı Liste’de olup bu yarışmaya katılan kişileri tespit ederek eleme yoluna gidecektir. Kırmızı listede yer alan her hangi bir katılımcı yarışmaya katılmış ise sorumluluk organizatörde olacaktır.
t) FIAP patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, FIAP üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde FIAP kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır. FIAP elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik FIAP ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile FIAP tarafından yasaklanır ve ismi her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

Genel
IBAN No: TR 80 0006 2000 7510 0006 296549

u) Hulki Muradi Photography & Art ve TFSF; ödül ve/veya sergileme kazanan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.
v) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın/yapıtların tümüyle kendisine ait olduğunu, fotoğraflarda yer alan ve telif konusu oluşturabilecek konularda gerekli tüm izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda Hulki Muradi Photography &Art ve EOD sorumlu olmayacaktır.
w) Yarışma sonucu Hulki Muradi Photography & Art web sitesi www.hulkim.com ve TFSF’ nin http://www.tfsf.org.tr adreslerinde duyurulacak; ayrıca tüm katılımcılara e-posta ile bildirilecektir.

Yarışma Takvimi
Kapanış Tarihi :10 EYLÜL 2020
Jüri Toplanma Tarihi :12-13 EYLÜL 2020
Sonuç Bildirim Tarihi : 22 EYLÜL 2020
Fotoğrafların sunum ve sergisi: 23 EKİM 2020 Hulki Muradi Photography & Art
Ödüller ve web katalog; 25 Kasım 2019 tarihinde gönderilmiş olacaktır.

Ödül-Sergilemeler
1x FIAP En İyi Fotoğrafçı (Blue Badge) -Best of CANYTELLIS 2020 (Tüm bölümlerde toplamda en fazla kabul (sergileme ve ödül) alan 1.fotoğrafçıya verilecektir);
4 x FIAP Altın, Gümüş, Bronz Madalya ve 24 mansiyon;
4 x IAAP Altın, Gümüş, Bronz Madalya ve 24 mansiyon;
4 x GPU Altın, Gümüş, Bronz Madalya ve 24 mansiyon;
4 x Hulki Muradi Photography Altın, Gümüş, Bronz Madalya ve 24 Mansiyon
1 x EOD Özel Ödülü (Engellilik Kategorisinde) (Plaket);
1 x Mersan Kasa Özel Ödülü (Serbest Renkli bölümde) (Plaket)
1 x Hasan Aygün Özel Ödülü (Serbest Siyah Beyaz Kategorisinde) (Plaket)
1 x Arabağa Kahve Özel Ödülü (Baskı Kategorisinde) (Plaket)

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ