16.05.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Çal’da 4 Mevsim Doğa Kültür Turizm Ve Geleneklerimiz” Konulu Fotoğraf Yarışmasına Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Liarsı
10 Adet Fotoğrafa 500’er Türk Lirası

Yarışmanın Adı
“Çal’da 4 mevsim doğa, kültür, turizm ve geleneklerimiz”

Yarışmanın Amacı
Çal ilçesinin tanıtımına ve sosyo-kültürel ve sanat dokusuna katkıda bulunmak.

Yarışmanın Şartnamesi

Sponsorlu Bağlantılar

1- Yarışmayı Çal Belediyesi düzenlemektedir. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Her katılımcı yarışmaya en fazla 5, en az 1 fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya, geçmiş tarihlerde çekilen fotoğraflar ve yeni çekilecek fotoğraflarla katılmak mümkündür. Yarışmaya renkli yada siyah-beyaz fotoğrafla katılınabilir.

2- Yarışmaya Çal Belediyesi çalışanları, jüri üyeleri katılamaz. Yarışma, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

3- Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların Çal ilçesi sınırları içinde çekilmesi zorunludur. Daha önce değişik yarışmalarda ödül alan fotoğraflar ve yarışmalara katılan fotoğraflar bu yarışmaya katılamaz.

4- Yarışmaya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Ayrıca, cep telefonu ile çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir. İnsansız ya da insanlı hava aracı ile çekilen fotoğraflar kabul yarışmaya girebilecek.

5- Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları kabul edilebilir oranda, fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Panoromik fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

6- Katılımcı Çal Belediyesi’ne yarışma için gönderdiği fotoğrafları tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerin alındığını kabul eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

7- Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

8- Yarışmaya başkasının fotoğrafı ile katılım olursa, kural ihlali sayılır. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcı olursa, elde ettiği ödül ve unvan geri alınır. Ayrıca, böyle bir durum olursa telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

9- Çal Belediyesi, yarışmada ödül alan ve ödül kazanamayan tüm fotoğrafları internet ortamında, sosyal medyada ve yaygın medya da kullanım hakkına sahiptir. Ayrıca, fotoğrafların çoğaltılması, sergilenmesi hakları da Çal Belediyesi’ne aittir. Eser sahibi, yarışma öncesi verdiği fotoğrafı kullanma iznini daha sonra geri alamaz, telif hakkı ile maddi-manevi talepte bulunamaz.

10- Ödül ve sergileme alan fotoğraflar, çevre ve muhteva sınırı olmadan Çal Belediyesi’nin tanıtımlarında ve yayınlarında münhasıran ve bedelsiz olarak kullanılır.

11- Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPEG formatında 150-300 dpi çözünürlükte olacaktır. Fotoğrafların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi geçmemelidir.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya katılmak isteyen amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, 9 Nisan Cuma gününden itibaren 5 Temmuz 2021 tarihine kadar en az 1, en fazla 5 fotoğraf ile katılabilirler. Fotoğraflar, basın@cal.bel.tr adresine mail yoluyla gönderilecek. Yarışmaya katılanlar fotoğraflara kendi isimlerini yazacak. Örnek; (Hatıce Sumbul_1) şeklinde fotoğraflara isim verilecek. İsimlendirmede Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ karakterleri kullanılmamalıdır.

Yarışmaya katılmak isteyenler en az 1, en fazla 5 eseri ile başvurabilecek. 9 Nisan ile 5 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvurabilecek. Cep telefonuyla çekilen fotoğraflar kabul edilmeyecek. İnsanlı ya da insansız hava aracıyla çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilecek. Renkli ya da siyah beyaz fotoğraflarıyla yarışmaya katılmak isteyenler, basın@cal.bel.tr adresine fotoğraflarını mail yoluyla atabilecek. Katılımcılar, fotoğraflara kendi isimlerini verecek.
Yarışmanın jürisinde Adnan Tatar, Bekir İnce, Emel Güney, Hasan Hayta, Muhammet Karaçay, Sabih Güzel ve Zeki Akakça yer alıyor. Yarışmada birinci fotoğrafa 4 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye ise 1000 TL ödül verilecek. Ayrıca, 10 esere de 500’er TL mansiyon ödülü verilecek. Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların boyutları ise, en az 2 Mb, en fazla 4 Mb ölçüsünde olacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ