<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması

Çal Belediyesi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Çal’da 4 Mevsim Doğa Kültür Turizm Ve Geleneklerimiz” Konulu Fotoğraf Yarışmasına Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Liarsı
10 Adet Fotoğrafa 500’er Türk Lirası

Yarışmanın Adı
“Çal’da 4 mevsim doğa, kültür, turizm ve geleneklerimiz”

Yarışmanın Amacı
Çal Belediye Başkanlı tarafından 2021 yılında düzenlenecek olan “Dört Mevsim Çal- Doğa, Kültür, Turizm, Yaşam” Fotoğraf Yarışmasının amacı, Çal ilçesinin tarihi, turistik, sosyal ve kültürel yapısının estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır.

Konu:
Çal ilçesinin yüzyıllara varan tarih ve kültürü, mevcut sosyal yapısı, turistik özellikleri.

Ads

Katılım Şartları:
1. Yarışmaya seçici kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir.

2. Yarışmada yaş sınırı yoktur, katılım ücretsizdir.

3. Katılımcılar en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.

4. Yarışmaya katılım renkli veya monokrom (siyah beyaz) dijital ortamda olup fotoğraflar www.cal.bel.tr adresindeki yarışma bölümüne yüklenecektir.

5. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarıyla başkalaştırılmış fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.

6. Fotoğraflar jpeg formatta, kısa kenarı en az 1440 piksel çözünürlükte ve kendi orijinal boyutlarında gönderilmelidir. Yarışmaya gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.

7. Yarışmaya katılacak fotoğrafların herhangi bir yarışmada derece (ödül ve sergileme) almamış olması gerekmektedir. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir ve verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Yarışma için eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Bu yarışma kapsamında Çal Belediye Başkanlığı, katılımcıların yarışma fotoğraflarıyla ilgili izin ve telif hakları konularında herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

8. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanan olası sorunlardan Çal Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

9. Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

10. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Eserlerin Gönderilmesi
11. Yarışmaya başvurular www.cal.bel.tr elektronik posta adresi üzerinden yapılacaktır. Başka bir gönderim türü (posta, elden teslim vb. gibi) kabul edilmeyecektir.

12. Yarışmacılar en fazla 5 (beş) fotoğraf ile yarışmaya katılabilirler.

13. Yarışmaya başvuru ve eser gönderimi sırasında oluşabilecek sorunlardan Çal Belediye Başkanlığı sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlama Tarihi: 15/04/2021
Son Katılım Tarihi: 05/07/2021
Sonuç Bildirimi Tarihi: 15/07/2021
Ödül gönderimi ve sergileme tarihleri katılımcılara bildirilecektir.

Sonuçlar belirtilen tarihlerde, www.cal.bel.tr internet adresinden ve sosyal medya kanallarından ilan edilecek, ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ