<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bursa Tabip Odası Pandemi Öyküleri Yarışması

Bursa Tabip Odası Pandemi Öyküleri Yarışması

Bursa Tabip Odası Pandemi Öyküleri Yarışması

Bursa Tabip Odası Pandemi Öyküleri Yarışması Düzenliyor. Öykü Yarışması Türkiye Çapında Düzenlenmektedir.

Bursa Tabip Odası 14 Mart Tıp Bayramı Öykü Yarışması

Amaç
14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında; dünyayı sallayan, silkeleyen, uyaran pandemiyle, başta sağlık çalışanları olmak üzere, tüm insanlık birlikte mücadele ederken, bizi duygulandıran, düşündüren, insana, dünyaya ve sağlığa yeni bir bakış yaratan öykülerle sağlık kavramını çoğaltmak.

Kapsam
“14 Mart Tıp Bayramı Öykü yarışması” Bursa Tabip Odası tarafından düzenlenir. Yarışmanın organizasyonundan ve başvuru sürecinden Bursa Tabip Odası Kültür-Sanat ve Spor Komisyonu sorumludur.

Yarışmanın Türü
Öykü

Ads

Konu
Pandemi

Katılım Koşulları
• Yarışma Türkiye çapındadır.
• Başvuru bir öykü ile olmalıdır. Bu öyküler daha önce yayımlanmamış ve ödül almamış olmalıdır.
• Yarışma herkese açıktır.
• Seçici Kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
• Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra gönderilen öyküler değerlendirmeye alınmaz.
• Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda sav ve dilekleri olması durumunda öykü yazarı, uğrayacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
• Katılımcılar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır.
• Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküleri Bursa Tabip Odası kitap haline getirebilir.

Yarışmaya Gönderilecek Eserlerde Aranacak Koşullar
• Öykü Türkçe yazılmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı tutulacaktır. Öyküler Türk dilinin özgünlüğü korunarak yazılmalı ve en fazla A4 boyutlarında 5 sayfa olmalıdır.
• Yarışmaya katılacak öyküler; normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, 1,5 aralık bilgisayar oylumunda hazırlanarak 5 kopya halinde çıktı alınmalı, bununla birlikte bir CD’ye kaydedilip hepsi birlikte bir zarfın içine konulmalıdır. Zarfın üzerine asla isim yazılmamalı yalnızca sol üst köşesinde katılımcının belirleyeceği yarışma kodu yazılmalıdır (Yarışma kodu üç harf ile üç rakamdan ibarettir. Örneğin: ABC123, FDG456, HBG380 gibi).
• Kısa özyaşam bilgisi ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu kapalı bir zarfa konulmalı.
• Yarışmacılar, yarışmayla ilgili BAŞVURU FORMU’nu doldurup imzalayacaktır. Başvuru formu; Bursa Tabip Odası’nın https://www.bto.org.tr adresinden bilgisayar çıktısı olarak temin edilebilir.
• Yarışmacılar doldurdukları Başvuru Formu’nu ADRES ve İSİMLERİNİN OLMADIĞI, Yarışma kodunun olduğu bir zarfın içine koymalıdır.
• Yarışmaya katılacak 5 kopya üzerinde yazarına ait yarışma kodundan başka belirti olmayacaktır. Bu 5 kopya öyküyle birlikte Başvuru Formunu ve Özyaşam bilgilerini içeren zarfları(üç ayrı zarf), başka büyük bir zarf içine koyarak kargoyla göndereceklerdir.

Takvim
Başvuru kabul tarihleri: 20 Şubat 2021’e kadar
Sonuçların ilan tarihi: 10 Mart 2021
Ödüle layık bulunan öyküler, https://www.bto.org.tr Adresinden duyurulacaktır.

Ödüller
Ödülü kazanan yapıtlar ve yayımlanmaya değer görülenler çıkarılabilecek öykü seçkisinde yer alabilir. Yarışmada ilk 3 dereceye giren katılımcılara Bursa Tabip Odası’nın anmalığı (plaketi) armağan edilecektir. Seçici kurul gerek görürse özel ödül de verebilir.

Başvuru
Bursa Tabip Odası Akademik Odalar Yerleşkesi Odunluk Mah. Akademi Cad. No:8 A2 Blok K:2 Nilüfer/Bursa adresine elden yada kargo gönderimi ile yapılacaktır. İletişim numaraları
Telefon: 0 224 453 52 10 E-posta: bto@bto.org.tr

Bursa Tabip Odası, 14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında, pandemi döneminde duygulandıran, düşündüren ve dünyaya yeni bir bakış açısıyla bakmamızı sağlayan öykülerin yer alacağı bir yarışma başlatıyor. Herkese açık olan yarışmaya başvurular 20 Şubat 2021’e kadar devam edecek. Sonuçlar ise 10 Mart 2021 tarihinde açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ