<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Buca Belediyesi Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması

Buca Belediyesi Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması

Buca Belediyesi Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması

İzmir Buca Belediyesi Ali Rıza Ertan Şiir Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 1985 Ve Sonrası Doğumlu Olanlar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 3.500 Türk Lirası
Başarı Ödülü 1500 Türk Lirası

1-Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’ne, yayımlanmamış kitap oylumlu dosyayla katılım sağlanır. Konu ve dize sınırlaması yoktur. Kitap oylumu taşımayan dosyalar kesinlikle değerlendirmeye alınmaz.
2- Daha önce Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü’nde derece alan şairler ile başka bir yarışmada ödül kazanmış dosyalar yarışma dışında tutulur. Yarışmaya gönderilen dosyalar iade edilmez.
3- Yarışmaya katılan adaylar başvurularını açık ad ve adresleriyle yapmak zorundadırlar. Edebiyat alanında nüfus kaydındaki adından farklı bir adla yayın yapan ve bu adla tanınanlar, eserlerini aynı adla sunabilirler; ancak resmi işlemler ile ödülün kendilerine teslim edilebilmesi için gerçek adlarını verecekleri bilgiler içinde mutlaka belirtmek zorundadırlar.
4- Ödüle, 1985 yılı ve sonrası doğumlular katılabilir. Katılımcıların, adına şiir ödülü düzenlediğimiz Ali Rıza Ertan’ın vefat yaşı olan 35 yaşını geçmemesi ilke olarak benimsenmiştir.
5- Şiirler, bilgisayarda düzenlenmiş olarak 6 (altı) nüsha kitap oylumlu dosya halinde gönderilmelidir.
6 – Katılımcının adı, soyadı, kısa özgeçmişi, posta adresi, varsa e-posta adresi ve telefon numarası yazılmış olmalıdır.
7- Şiir Ödülüne son katılım 8 Mayıs 2020, cuma günü saat 17.00’ye kadardır.
8-Dosyalar, posta, kargo ile ya da elden “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü 2020” Hürriyet Mah. 431/5 sk. No:2 Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Şirinyer – Buca /İZMİR adresine ulaştırılmalıdır. Postada meydana gelecek gecikmelerden Müdürlüğümüz sorumlu değildir.
9- “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü, 12 Haziran 2020, Cuma günü saat 19.30’da Ali Rıza Ertan büstü önünde düzenlenecek törenle verilecektir.
10- Yarışmaya İzmir ve yakın çevresi dışından katılıp ödül kazananların ödül gecesi konaklama ve yol giderleri Buca Belediyesi tarafından karşılanacaktır.
11- Seçici Kurul; Ahmet Günbaş, M. Kadri Sümer, Halim Yazıcı, A. Zeki Muslu ile Özlem Tezcan Dertsiz’den oluşur.
12- “Ali Rıza Ertan Şiir Ödülü” 3500.-TL.dır. Seçici Kurul değer bulduğu takdirde “Başarı Ödülü” verilebilir. Başarı Ödülü 1500.- TL’dir. Oylama eşitliğinde ödüller paylaştırılabilir.
13- Sonuçlar, 8 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren internet sitemizde yayınlanacaktır. (www.buca.bel.tr) .

Bilgi ve İletişim:
Buca Belediyesi
Tel: 0 232 439 10 10 – Dahili: 3158-3155

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ