<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bu Taksi Logo Tasarım Yarışması

Bu Taksi Logo Tasarım Yarışması

Bu Taksi Logo Tasarım Yarışması

Abidos Bilişim Bu Taksi Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular E-Posta Yolu İle Yapılacak.
10 Yıldır Bursa İlinde Taksirehberi Adı İle Taksi Durak Yönetimi Ve Taksi Çağırma Yazılımı Olarak Faaliyet Göstermekte Olan Abidos Bilişim, Bursa’ya Özel Olarak Çalışacak Olan Bu Taksi İsimli Yeni Uygulamayı Hizmete Sunmaya Hazırlanmaktadır.

Yeni Uygulamamız İçin Özgün Ve Yaratıcı Bir Logo Tasarlanması Beklenmektedir.

Yarışma Ödülleri

Birincilik Ödülü
– 5 Bin Türk Lirası Para Ödülü
– Kitap Ödülü: Görsel Sözlükler Grafik Tasarım Seti (5 Kitap) – Gavin Ambrose
– Kitap Ödülü: Modern Sanat ve Yeni Tipografi – Emre Becer
– Kitap Ödülü: Grafik Tasarımda Tasarım Fikri: Grafik Tasarım Temelleri – Gavin Ambrose

İkincilik Ödülü
– Kitap Ödülü: Modern Sanat ve Yeni Tipografi – Emre Becer
– Kitap Ödülü: Grafik Tasarımda Tasarım Fikri: Grafik Tasarım Temelleri – Gavin Ambrose
– Kitap Ödülü: Yaratıcı Düşünme Sanatı – Rod Judkins

Ads

Üçüncülük Ödülü
– Kitap Ödülü: Grafik Tasarımda Tasarım Fikri: Grafik Tasarım Temelleri – Gavin Ambrose
– Kitap Ödülü: Yaratıcı Düşünme Sanatı – Rod Judkins
– Kitap Ödülü: Görme Biçimleri – John Berger

Yarışmanın Konusu ve Amacı
Yarışma kapsamında; Bursa ilinde hizmet veren Abidos Bilişim Teknolojilerinin geliştirdiği BU TAKSİ adlı taksi durak yönetimi ve taksi çağırma uygulaması için, markanın vizyonu ve markanın misyonuna uygun özgün ve yaratıcı bir logo tasarlanması beklenmektedir.

Markanın Vizyonu: Bilgi teknolojilerini yakından takip edip, kendi teknolojilerimizi geliştirmek, bu teknolojileri günlük hayatı kolaylaştırmayı hedefleyen ürünlere dönüştürmek, istikrarlı ve sürdürülebilir ve modern çözümler üreten bir kurum olmaktır.

Markanın Misyonu: Abidos Bilişim Bu Taksi mobil uygulaması ile akıllı sistemler geliştirilerek Bursa ilinde tüm paydaşlara katma değer sağlamayı herkes tarafından kullanılabilecek kullanıcı dostu ve modern ara yüzlere sahip, durak yönetimi ve taksicilik sektöründe kullanışlı ve düşük karbon salınımını destekleyen kalıcı çözümler üretmeyi kendine misyon edinmiştir.

Katılım Koşulları
1. Yarışmaya, 35 yaşını geçmemiş olan; üniversitelerin görsel tasarım ile ilgili fakülte ve bölümlerinde, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının görsel tasarım ile ilgili programlarında öğrenci olan kişiler katılabilecektir.
2. Yarışmaya Abidos firmasının çalışanları ve birinci derece yakınları; seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları katılamaz.
3. Yarışmaya en fazla 3 adet çalışma ile katılınabilir.
4. Gönderilen çalışmaların daha önce başka bir yarışmaya gönderilmemiş olması; sosyal medya platformları da dahil olmak üzere herhangi bir mecrada yayınlanmamış ve sergilenmemiş olması gerekmektedir.
5. Çalışmanın gönderen kişin tarafından yapılmış olması, özgün, akılda kalıcı, sade ve yaratıcı olması gerekmektedir.
6. Kopya olduğu ya da başka bir çalışma ile ciddi derecede benzerlik taşıdığı belirlenen çalışmalar yarışma dışı bırakılacaktır. Ödül alan çalışmanın kopya olduğu ya da başka bir çalışmaya ciddi derecede benzediğinin tespiti durumunda ödülün iadesi gerçekleştirilecektir.
7. Tasarımın üzerinde önceden alınmış patent ya da tescil bulunmaması gerekmektedir.

Teknik Koşullar
1. Logo tasarımı özgün, çağdaş, sade, kolay anlaşılır ve yaratıcı olmalıdır.
2. Tasarımda renk ve form kısıtlaması bulunmamaktadır.
3. Tasarımda, logonun bir taksi çağırma uygulamasına ait olduğunun belli olması gerekmektedir.
4. Logo 300 dpi ve CMYK renk formatında çalışılacaktır.
5. Logo, A4 alan içerisine bir adet büyük ve iki adet küçültülmüş versiyonu ile yerleştirilecektir. Büyük logo, uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde ölçülendirilerek A4 sayfanın üst orta
kısmına yerleştirilecektir. Logunun %25’e küçültülmüş biri orijinal renginde, diğeri tek renk kullanımı şeklinde iki versiyonu ise sayfanın alt kısmında yer alacaktır.
6. Sayfanın sağ alt köşesinde en az beş, an fazla dokuz karakterden oluşan RUMUZ yer alacaktır. Birden fazla tasarım gönderilmesi durumunda rumuzlar Rumuz_01, Rumuz_02, Rumuz_03 şeklinde çoğaltılacaktır.
7. Çalışma dosya adı rumuzunuzdan oluşacak şekilde PDF dosyası olarak kaydedilecektir. Birden fazla tasarım gönderilmesi durumunda her bir tasarım ayrı PDF dosyası olarak gönderilecektir.
8. Katılım için, katılım formunun eksiksiz doldurulması zorunludur. Birden fazla çalışma ile katılmak için her çalışma için ayrı katılım formu doldurulması gerekmektedir.
9. Seçici kurul uygun gördüğü tasarımı BU TAKSİ logosu olarak belirleyecektir.
10. BU TAKSİ, seçilen eser üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Değişiklik istenmesi durumunda ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.
11. Tasarımların BU TAKSİ’nin ihtiyacını karşılamaması halinde, BU TAKSİ hiçbir tasarıma ödül vermeme hakkını saklı tutar.
12. Yarışmacılar belirlenen ödül dışında herhangi bir ücret / ödül talep edemez, başvuru yaptıktan sonra yarışmadan çekilemezler.
13. Yarışmaya katılanlar Yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Çalışmaların Gönderim Şekli
1- Logo tasarımı, PDF dosyası olarak, katılım formu ile birlikte yarisma@abidos.com.tr adresine e-posta yolu ile gönderilecektir.
2- Birden fazla tasarım gönderilmesi durumunda, her bir tasarım ayrı e-postalar ile gönderilecektir.
3- Son gönderim gün ve saatinden sonra gönderilen çalışmalar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
4- Şartnamedeki herhangi bir koşulun yerine getirilmediği çalışmalar yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Kullanım ve Telif Hakları
Katılımcı, dereceye giren eserinin BU TAKSİ logosu olarak ve süresiz olarak tam kullanım hakkı verdiğini peşinen Kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. Umuma arz ile ilgili bilumum haklar için BU TAKSİ’ye tam lisans verdiğini Kabul eder.

Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi verdiği lisansı sonradan kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi – manevi talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. BU TAKSİ, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 31.01.2023
Seçici Kurul Değerlendirmesi Tarihi: 06.02.2023
Sonuçların Açıklanması: 08.02.2023
– Yarışma sonuçları https://www.abidos.com.tr/bu-taksi-logo-yarisma web sitesi üzerinden açıklanacaktır

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ