17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bozok Üniversitesi Milli İrademizin Temsili Bayrağımız Fotoğraf Yarışması

Bozok Üniversitesi Milli İrademizin Temsili Bayrağımız Fotoğraf Yarışması

Bozok Üniversitesi Milli İrademizin Temsili Bayrağımız Fotoğraf Yarışması

Yozgat Bozok Üniversitesi Milli İrademizin Temsili Bayrağımız Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye’de Üniversite Öğrencisi Olan Amatör Ve Profesyonel Tüm Fotoğrafçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
Sergileme Hakkı Kazanan 10 Fotoğraf İçin Başarı Belgesi

Proje Adı
“Milli İrademizin Temsili, Bayrağımız” Temalı Fotoğraf Yarışması

Amaç
15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ bir darbe girişimi tasarlayarak Türkiye Cumhuriyetinin ulusal bağımsızlığını ve demokrasisini hedef almıştır. Ancak milletimiz büyük bir azim ve kararlılıkla direniş göstermiş ve darbe girişimini engellemiştir. Düzenlenen bu fotoğraf yarışmasıyla birlikte milli irademizin ve bağımsızlığımızın temsili olan bayrağımızı en iyi şekilde betimleyecek eserler ortaya çıkararak bu ruhun gelecek kuşaklara aktarılması hedeflenmektedir.

Katılım Koşulları
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

• Her katılımcı en fazla 2 (iki) adet Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabilir.

• Yarışmaya gönderilecek eserler dijital olarak teslim edilmelidir.

• Yarışma değerlendirme kurul üyelerinin 1. derece yakınları dışında, Türkiye’de “ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ” olan amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçıların katılımına açıktır. Katılımcılar, e-devletten aldıkları öğrenci belgelerini yarışmaya katıldıkları fotoğraflarla birlikte belirtilen e-posta adresine göndermelidir. Üniversite öğrencisi olmadığı anlaşılan katılımcılar diskalifiye edilecektir. Bu yüzden yarışmaya başvuran katılımcıların öncelikle öğrenci olduklarını belgelemeleri gerekmektedir.

• Yarışmaya sadece özgün fotoğraf kabul edilecektir. Daha önce ödül almış, sergilenmiş fotoğraflar yarışmaya gönderilemez.

• Katılımcılar fotoğrafın çekildiği yeri, tarihi ve saati belirtmek zorundadır.

• Fotoğraf çekimi için insanlı veya insansız hava araçlarının (drone) kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluklar katılımcıya aittir.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, kontrast ayarları gibi fotoğrafın temel yapısını değiştirmeyen oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilebilir.

• Bilgisayar yazılımlarıyla oluşturulmuş veya fotoğrafik içeriğe sahip olmayan görüntüler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülen insanların fotoğrafının çekilmesine, her türlü basılı yayın organlarında ya da dijital ortamlarda yayımlanmasına ve yarışmalara gönderilmesine izin verdikleri kabul edilecek olup, aksi durumda sorumluluk katılımcıya aittir.

• Katılımcılar istenilen formları eksiksiz olarak doldurup imzalı bir şekilde göndermelidir.

• Herhangi bir etik ihlal olduğu tespit edilen fotoğraflar, ödül ve sergileme kazanmaları durumunda otomatik olarak diskalifiye edilecektir.

• Din, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım yapan içeriklere sahip olduğu düşünülen fotoğraflar diskalifiye edilecektir.

• Değerlendirme Kurulu bir başvurunun kurallara aykırı olduğunu tespit ederse başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir.

Fotoğraf Kullanımı Ve Telif Hakları:
a. Yarışmaya gönderilen tüm çalışmalar Yozgat Bozok Üniversitesi arşivine alınacak olup herhangi bir telif ödenmeyecektir. Bu eserlerin kullanım hakları süresiz olarak Yozgat Bozok Üniversitesine ait olacaktır. Yarışma sonucunda ödül, sergileme gibi herhangi bir hak kazanan fotoğraflar Yozgat Bozok Üniversitesi internet sayfasında, sosyal medya hesaplarında, çeşitli etkinliklerde, eğitim faaliyetlerinde ve her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına sahiptir. Yozgat Bozok Üniversitesi yarışmaya katılan fotoğrafları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; çoğaltma, yayma, işleme, işaret veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma ileti hakkının yanı sıra sergilemek üzere kullanma ve gösterme hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarını herhangi bir bedel ödemeksizin kullanma hakkına sahip olacaktır. Yarışmaya başvuran aday yukarıda belirtilen hususlara herhangi bir şekilde itiraz etmeyeceğini, maddi ve manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu ve yasal yollara başvurmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

b. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

c. Katılımcının, yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin aldığı kabul edilir. Buna aykırı bir durumda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

Yarışma Kategorileri
Yarışma, dijital ve tek bölümlü olarak yapılacaktır. Renkli veya Siyah-Beyaz tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Fotoğrafların Gönderilmesi
• Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi (kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

• Yarışmaya fotoğraflar 15temmuzyarismasi@yobu.edu.tr e-posta adresinden online (çevrimiçi) olarak gönderilecektir. Yarışma bitiminde sonuçlar Yozgat Bozok Üniversitesi internet sitesi www.bozok.edu.tr üzerinden duyurulacaktır.

• Değerlendirme Kurulu, gerektiği takdirde yarışmaya gönderilen fotoğrafların RAW formatlarını veya dijital işlemden geçmemiş ham halini isteme hakkına sahiptir.

• Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

• Fotoğraf ismi 50 karakteri geçmemelidir.

• Fotoğrafların boyutları 10 Mb’den az olmamalıdır.

• Fotoğraflar, JPG/JPEG veya RAV formatında olmalıdır.

• Gönderilecek fotoğraf(lar) ile birlikte e-devletten alınacak olan barkodlu öğrenci belgesi ve ek’te bulunan “Katılım Formu” ıslak imza ile imzalanmak suretiyle taranarak gönderilmelidir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 27.05.2022
Son Başvuru Tarihi: 27.06.2022
Ön Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi: 01.07.2022
Halk Oylaması: 01.07.2022 / 09.07.2022
Sonuç Açıklama Tarihi: 15.07.2022
Sergi ve Ödül Töreni Tarihi: 18.07.2022

İletişim Bilgileri /Yarışma Sekreteryası
E-posta: 15temmuzyarismasi@yobu.edu.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ