12.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bornova Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılında Resim Yarışması

Bornova Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılında Resim Yarışması

Bornova Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılında Resim Yarışması

İzmir Bornova Belediyesi Cumhuriyetimizin 100 Yılında Resim Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmanın Konusu 100. Yılında Cumhuriyetimiz. Yarışmaya Başvuruları Elden Yada Online Olarak Yapılabilir.

Yarışma Ödülleri

İlkokul Kategorisi
Birincilik Ödülü Bisiklet
İkincilik Ödülü Scooter
Üçüncülük Ödülü Profesyonel Boya Kalemi

Ortaokul Kategorisi
Birincilik Ödülü Bisiklet
İkincilik Ödülü Scooter
Üçüncülük Ödülü Profesyonel Boya Kalemi

Yarışmanın Amacı
Cumhuriyetimizin 100. yılında, Cumhuriyet ve devrimleri ile demokratik, bağımsız bir Türkiye bilincinin çocuklarda oluşturulması, Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet değerlerine ilişkin duyarlılıklarını sanat yolu ile artırılması, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sevinci ve heyecanı ile birlik beraberliğimizi özgürce ifade edebilen bireyler olmalarının sağlaması amaçlanarak söz konusu yarışma düzenlenmiştir.

Ads

Yarışma Şartları
A) İzmir il sınırları içinde yer alan okullarda öğrenim gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açıktır. İki kategoride değerlendirme yapılacaktır.

1. Kategori: İlkokul 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencileri

2. Kategori: Ortaokul 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencileri

B) Yarışmaya katılan öğrenciler resimleri 35 x 50 cm ölçülerinde resim kağıdına yada kartona yapmalıdır.

C) Pastel boya, guvaş boya, suluboya ya da karışık teknik kullanılabilir.

D) Her öğrenci istediği sayıda resim ile yarışmaya katılabilir.

E) Kırışmış, yıpranmış, yırtılmış eserler ile kopya olduğu tespit edilen eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

F) Siyasi amaçlara hizmet eden, ırkçı ifade nefret söylemi, ayrımcılık, kişilik haklarına saldırı vb. olumsuz nitelik taşıyan eserler yarışma dışı bırakılacaktır.

G) Yarışmaya seçici kurul üyelerinin birinci derece yakınları katılamaz.

H) Belirlenen şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

I) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

J)Yarışmaya katılanlar bu şartnamede yer alan bütün hükümleri kabul etmiş sayılır.

K) Katılımcı eserlerinin telif hakkı, eser sahibine aittir. Eserlerin hiçbir şekilde, veli izni alınmadan basım, yayım ve paylaşımı yapılmayacaktır. Ancak ödül açıklandığı tarihten itibaren, ödül alan eserler için veli tarafından imzalanan muvafakatnameye istinaden basım, yayın ve paylaşım hakları Bornova Belediyesi’ne ait olacaktır.

Başvuru
A) Yarışmaya başvurulan iki şekilde olabilir.

1. Yöntem – Fiziksel başvuru: Öğrencinin resmi elden teslim edilebilir. Adres: Atatürk Kitaplığı Kazım Dirik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No:32 K:2 Bornova İzmir (Kültür İşleri Müdürlüğü)

2. Yöntem – Dijital başvuru: Belediyemizin dijital platformu üzerinden başvuru yapılabilir.
kurs.bornova.bel.tr

B)
1. Fiziksel başvuru yöntemini seçen katılımcılar resmin arkasına çocuğun adı soyadı, velisinin adı soyadı, başvurduğu kategori yada sınıfı ile velisinin telefon bilgilerini yazmalıdır. Diğer gerekli evraklar resminizi teslim sırasında sunulacaktır.
2. Dijital platformumuzda yer alan formun doldurulması, izin belgelerinin okunarak işaretlenmesi ve son olarak çocuğun yapmış olduğu resmin fotoğrafının ilgili yere yüklenmesi gerekmektedir.
Resmin fotoğrafının tam karşıdan, iyi ışık alacak şekilde ve çözünürlüğünün yüksek olmasına dikkat ederek yüklenmesi gerekmektedir.

C) Başvurular 24 Ekim 2023 tarihine kadar yapılacaktır. Takvime uyulmadan teslim edilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

D) Katılımcı, paylaştığı yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder.

Değerlendirme
A) 25-27 Ekim 2023 tarihleri arasında idarece belirlenecek bir tarihte jüri tarafından değerlendirilerek her bir kategori için 3’er resim seçilecektir. İlkokul kategorisinde üç öğrenci ile ortaokul kategorisinde üç öğrenci olmak üzere toplam altı öğrenciye başarı ödülü verilecektir.

B) Değerlendirme sonucu başarı ödülüne layık bulunan dijital olarak başvuruda bulunmuş eserler, Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı, Kazım Dirik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No: 32 Bornova İzmir adresine elden, posta ya da kargo yoluyla gönderilmelidir.

C) Kazanan öğrenciler 28 Ekim 2023 tarihinde Bornova Belediyesine ait web sitesi ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

D) Dereceye giren eserler Bornova Belediyesi’ne ait salonlarda, etkinlik alanlarında ve dijital platformlarda sergilenecektir.

E) Bornova Belediyesi yukarıda belirtilen tarihleri değiştirme hakkını saklı tutar.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ