<style>.lazy{display:none}</style>Bitlis Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Başvuruları
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bitlis Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Bitlis Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Bitlis Belediyesi Logo Tasarım Yarışması

Bitlis Belediyesi Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Bitlis Belediyesi Yeni Yüzünü (Logosunu) Arıyor. Yarışmada Yaş Sınırı Yoktur, Herkese Açıktır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Dördüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
Beşincilik Ödülü Bin Türk Lirası

Konusu Ve Amaç
Yarışma; Bitlis Belediyesi’nin kurumsal logosunun, Belediye’nin vizyonunu ve misyonunu yansıtacak, akılda kalıcı, işlevsel kullanımına imkân sağlayacak bir şekilde tasarlanıp, oluşturulması ve hayata geçirilmesidir.

Bitlis’i temsil eder nitelikte, Bitlis’n tarihsel ve kültürel değerleri göz önünde bulundurulacak, özgün, yaratıcı, işlevsel ve akılda kalıcı bir biçimde olması beklenmektedir.

Logonun Bitlis’in ceviz, kale, bal ve beş minare gibi geleneksel simgelerinin biri, birkaçı veya tamamının modern yorumunu içermelidir.

Ads

Logo, siyasi ya da etnik bir görüşü veya düşünceyi ifade edemez, çağrıştıramaz!

Katılım İçin Gerekli Genel Koşullar

1. Yarışma, ekteki katılım formunu doldurmuş, herkese açıktır. Yaş sınırı yoktur.

2. Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 eser ile katılabilir.

3. Yarışmaya katılacak olan tasarımların; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Teslim edilen çalışmalar, (TPE) Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

4. Seçici Kurul tarafından, kopya olduğuna karar verilen tasarımlar yarışma dışı kalacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir.

5. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan Bitlis Belediyesi ya da seçici kurul üyeleri sorumlu tutulamaz.

6. Yarışma, Bitlis Belediyesi bünyesinde çalışan ya da çalışmayan, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki, tüm tasarımcılara açıktır. Yarışmacılar, seçici kurulun ve Bitlis Belediyesi’nin kararlarına saygı göstereceklerini ve yarışmaya katılmış olmakla beyan etmiş olurlar.

Katılım İçin Tasarım Koşulları

1. Tüm çalışmalar “Bitlis Belediyesi” ibaresini açık ve net bir şekilde içermelidir.

2. Seçilecek tasarım; Bitlis Belediyesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks kâğıdı, pankart, afiş, web sitesi ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Logo tasarımı, renkli ve siyah–beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.

3. Bitlis Belediye Başkanlığı, seçilen eser üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Kullanılacak eserin sahibinden, Seçici Kurulun ve/veya Bitlis Belediye Başkanlığı’nın görüşü doğrultusunda, teknik sorunların çözümüne yönelik değişiklikler yapması istenebilir. Bunun için, ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

4. Yarışmada seçilen tasarımların tüm hakları Bitlis Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak vb. talebinde bulunamaz.

5. Ödül kazanan tasarımı Bitlis Belediyesi her türlü kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir.

6. Seçilmeyen tasarımların, sonuçların ilan edilmesinin ardından Bitlis Belediyesi’yle ilgisi kalmayacaktır.

Katılım İçin Teknik Koşullar

1. Tasarım rumuzu en az 4 harf ve 3 adet rakamın birleşiminden oluşmalıdır. (Örnek: ABCD123)

2. Eserler, A4 ebatında, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, alt bölümde küçük uygulamaları – renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanacaktır. Çalışmalar vektörel olarak ilgili mail adresine gönderilecektir.

3. Tasarımlar, Adobe İllüstratör, Adobe Photoshop, FreeHand ya da CorelDraw vb. programlarından biri ile hazırlanmış belge olarak her bir çalışmanın JPEG versiyonları ile birlikte mail adresine gönderilecektir. Tasarımlar 300 dpi çözünürlükte CMYK renk modunda olacaktır.

4. Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını yarım sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde yazıyla açıklayacaktır.

5. Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmeyecektedir.

6. Bitlis Belediyesi, teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü halde proje üzerinde değişiklik yapılmasını talep edebilir.

Gönderim İçin Postalama Koşulları
1. Çalışmalar, çalışmaya verilen rumuz ve katılımcının ad, soyad, iletişim bilgilerini içerecek şekilde uygun formatlarda gönderilmelidir.

Kullanım Koşulları Ve Hakları

1. Katılımcı, dereceye giren ve/veya Bitlis Belediye Başkanlığı tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, Bitlis Belediyesi’ne süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Bitlis Belediyesi’ne tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.

2. Ödül kazanan eserler; Bitlis Belediyesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kâğıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.

3. Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul ve Bitlis Belediye Başkanlığı kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Değerlendirme Ve Seçici Kurul
1- Değerlendirme iki aşamadan oluşmaktadır:
a. Seçici Kurul Değerlendirmesi
a.a. Seçici Kurul; İlk aşamada dereceye girmeye hak kazanan ilk beş eseri seçer. Daha sonra ilk beşe giren eserlerden birincilik eseri belirler. Eserler; kenti ifade edecek, özgünlük, yaratıcılık, yarışma amaçlarına uygunluk kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.
a.b. Seçici kuruldaki üyeler Belediye tarafından oluşturulacaktır.

Yarışma Takvimi
1-) Yarışmanın Başlama Tarihi :05.01.2021 Salı
2-) Son Katılım Tarihi :20.01.2021 Çarşamba
3-) Seçici Kurul Değerlendirme :25.01.2021 Pazartesi
4-) Sonuç Bildirim Tarihi :26.01.2020 Salı

İletişim Ve Yarışma Sekreteryası
Çalışmalar aşağıdaki mail adresine gönderilecektir:
Belediye mail adresi :belediye@bitlis.bel.tr
Adres: Hüsrevpaşa Mahallesi Ahmet Eren Bulvarı No:84
Tel : 0 43 4228 63 10
Faks: 0 434 22 863 13
Web sitesi : www.bitlis.bel.tr

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ