01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Bisanthe Gülsin Onay Beste Yarışması

Bisanthe Gülsin Onay Beste Yarışması

Bisanthe Gülsin Onay Beste Yarışması

Süleymanpaşa Belediyesi 2018 Bisanthe Gülsin Onay Beste Yarışması Son Başvuru Tarihi 1 Ekim 2018. Yarışmaya 40 Yaşından Gün Almamış Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birinciye 10 Bin Türk Lirası
İkinciye 7.500 Türk Lirası
Üçüncüye 5 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Başvuru Koşulları

A) Yarışmaya Bu Şartnamede Belirtilen Yapıt Teslim Tarihinde 40 Yaşından Gün Almamış Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı Besteciler Katılabilir.
B) Seçici Kurul Üyeleri İle Birinci Dereceden Yakınları Yarışmaya Katılamaz.
C) Yarışmaya Gönderilecek Yapıtların, Seslendirilmemiş, Başka Yarışmalara Katılmamış, Ödül Kazanmamış, Yarışma Sonuçlanıncaya Değin Farklı Yarışmaya Gönderilmemiş, İcra Edilmemiş, Telif Haklarının Satılmamış Veya Devredilmemiş Olması Gerekir.
D) Ödül Kazanan Yapıtların İlk Seslendirme Hakkı Süleyman Paşa Belediyesi’ne Aittir. Ödül Kazanan Yapıtların Sonraki Seslendirilmelerinde, Program Notlarında Yapıt İsminin Yanı Sıra Aldığı Ödül “Bisanthe Gülsin Onay Ulusal Piyano Beste Yarışması” İsmi Mutlaka Belirtilecektir. Ödül Kazanan Yapıtların İlk Seslendirilme Hakkı Dahil 5(Beş) Yıl Süre İle Telif Hakları Süleymanpaşa Belediyesi’ne Aittir.
E) Seçici Kurul Tarafından Uygun Görülen Yapıtlar, Süleymanpaşa Belediyesi Tarafından Kayıt Edilir Ve CD Olarak Yayımı Yapılır/Yaptırılır. Basılan CD’ler Satışa Sunulabilir. Yapıtların İlk Basımı İçin Bestecilere Ayrıca Telif Ödenmez.
F) Yarışmanın Düzenlenmesi, Yazışma, Sekreterya Vb. İşlemler Süleymanpaşa Belediyesi Görevlileri Tarafından Yerine Getirilecektir.
G) Yarışmaya Katılacak Besteciler, Bu Şartnamedeki Hükümleri Bütünüyle Kabul Etmiş Sayılırlar.

Yapıtlarda Aranacak Koşullar

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

A) Yapıtlar Solo Piyano İçin; Serbest Formda Ya Da Prelüd, Noktürn, Vals Ve Ballad Biçiminde Yazılmış Olmalıdır.
B) Besteciler Yarışmaya Yalnız Bir Yapıtla Katılabilir.
C) Besteci Yapıtında Kullanacağı Kompozisyon Dilinde Özgürdür. Kompozisyonların Geleneksel Müzik Duyarlılığından Çağrışımlar, Esinlenmeler, Makamsal Müzik Anlayışından Yansımalar Veya İşlemelerden Oluşan, Süleymanpaşa Kenti Tarihinden Çağrışımlar Taşıyan Özgün, Yaratıcı Ve Kişilikli Bir Çalışma Olması Beklenmektedir.
D) Yapıtın Süresi En Az Yedi, En Fazla On Dakika Olmalıdır.
E) Yapıtların Değerlendirilmesinde Form Anlayışı, Armonik, Ezgisel, Tartımsal Özellikleri, Piyano Yazısı Ve Müzikal Nitelikleri Ön Planda Ele Alınacaktır.
F) İkinci Maddede Belirtilen Şartlara Uymayan Yapıtlar, Seçici Kurul Tarafından Yarışma Dışı Bırakılacaktır.

Yapıtların Teslimi

A) Besteci, Yapıtın Bilgisayarla Yazılmış Partisini 8 Kopya Olarak, Ciltli Ve Spirallenmiş (A4 Boyutu Tercih Edilir) Bir Biçimde;
SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ
Ertuğrul Mah. Sefa Sok. No:6 59100
Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ Adresine 1 Ekim 2018 Pazartesi Günü Saat 17.00’a Kadar İadeli Taahütlü Posta Veya Kargo İle Kapalı Zarfla Ulaştırmalıdır. Elden Teslim Olmamalıdır. Hangi Nedenle Olursa Olsun Belirtilen Tarihten Sonra Gelecek Yapıtlar Yarışmaya Katılamaz. Postada Ve Kargoda Olan Gecikmelerden Süleymanpaşa Belediyesi Sorumlu Tutulamaz.
B) Her Yapıta Besteci Tarafından (Altı Harf Veya Sayı Ya Da Harf Ve Sayıdan Oluşan) RUMUZ Verilecektir. Rumuz 8 Adet Bilgisayar Kopyalarında İlk Sayfalarının Sol Üst Köşelerine Görünür Bir Biçimde Yazılacaktır. Katılımcılar Gönderilerinde A4 Boyutunda PDF Formatında Yazılmış Olan Nota Yazısını Flash Disc’te Kayıtlı Olarak Vermelidir.
C) Besteciler Her Yapıtı İçin Ayrı Ve Kapalı Kimlik Zarfı Düzenleyecektir. Kapalı Zarfın İçinde Bestecinin Adı Soyadı, Kısa Özgeçmişi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Yapıtın “5846 Sayılı Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu”Na Uygun Yapıt Sahipliğini Kabul Eden İmzalı Taahhütname, İşbu Şartnameyi Tüm Maddeleriyle Kabul Ettiğini Belirten Islak İmzalı Yazısını, İletişim Adresleri (İkametgâh, E-Posta, Cep Telefonu Vb.) Bulunmalıdır. Bu Zarf Üstünde Bestecinin Kimliğini Belirtecek Herhangi Bir İşaret Bulunmayacaktır.

A) Seçici Kurul Üyeleri (Soyadı Alfabetik)

Turgay Erdener Besteci
Gülsin Onay Piyanist
Ayşegül Sarıca Piyanist
Emre Şen Piyanist
Hasan Uçarsu Besteci
Serdar Yalçın Piyanist Besteci-Orkestra Şefi

B) Yarışmaya Katılan Yapıtlar, Seçici Kurul Üyelerine Gönderilecek; İlk Değerlendirme Üyeler Tarafından Yapılacaktır. Kurul Üyeleri, Şartnamede Belirtilen Esaslara Göre İncelemelerini Yapacaktır.
C) Seçici Kurul Üyeleri Değerlendirme Çalışmalarını 15 Ekim 2018 Tarihine Kadar Tamamlayacaktır.
D) Seçici Kurul Üyeleri 15-31 Ekim 2018 Tarihleri Arasında Süleymanpaşa Belediyesi’nin Çağrısıyla Belirlenen Yer Ve Tarihte Toplanır. İlk Değerlendirme Toplantısı’nda Kurul, Çalışma Yöntemini Ve Başkanını Belirler.
E) Seçici Kurul, İlk Değerlendirme Toplantısı’nda, Final İçin En Fazla Beş Yapıtı (Sıralama Yapılmaksızın) Seçer.
F) Finalde Seslendirilecek Yapıtların Rumuzları, 01 Kasım 2018 Günü
www.suleymanpasa.bel.tr/beste-yarismasi Adresinde “Kazananlar” Bölümünde Açıklanarak Duyurulur.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. kader dedi ki:

    14 yaş olur mu

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      40 yaşından gün almamış olanlar katılabilir.

BİR YORUM YAZ