<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Yarışması

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Yarışması

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Yarışması

Kayseri Valiliği İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya T.C. Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Konusu: Serbest

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.000 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 250 Türk Lirası
Ayrıca dereceye giren tüm yarışmacılara kitap seti hediye edilecektir.
Yarışma sonuçlandıktan sonra, Jüri tarafından yayımlanmasına karar verilen masalların yayımlanması, dağıtım iş ve işlemleri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce yapılır veya yaptırılır. Ayrıca İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü WEB sitesinde de masallar yayımlanır.

Yarışmanın Adı: “ Bir Varmış Bir Yokmuş” Ödüllü Masal Yarışması

Yarışmanın Amacı: Okul öncesi yaş gruplarına yönelik yeni ve özgün metinler yazılmasını teşvik etmek.

Ads

Yarışmanın Konusu: Konu Sınırlaması Olmamakla Birlikte Yazılacak Masallarda Okul Öncesi Çocukların Bilişsel Ve Psikolojik Gelişimlerine Katkı Sağlayacak (Dürüstlük, İyilik, Güzel Ahlaklı Olmak, Yardımseverlik, Hoşgörü Vs.) Evrensel Ve Etik Değerler, Çevre Bilinci, Hayvan Sevgisi, Millî Ve Yerel Değerleri Önemseme Gibi Temaların Dikkate Alınması Uygun Olacaktır.

Katılım Koşulları

1- Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde çalışanlar ve yarışma jürisinde görev alanlar ile bunların 1. derece akrabaları (eş, çocuk, kardeş, anne, baba) hariç, T.C. vatandaşı olan herkes yarışmaya katılabilir.

2- Masal, okul öncesi dönemindeki çocukların anlayabileceği akıcı ve yalın bir Türkçe ile yazılacaktır.

3- Yarışmacılar kendi yazdıkları özgün masal metinleri ile yarışmaya katılacaklardır.

4- Yazılacak eserler geleneksel masal tekniğine uygun olmalıdır.

5- Bir kişi en fazla bir masalla yarışmaya katılabilir.

6- Yarışmaya gönderilen masallar, herhangi bir yerde yayımlanmamış ve herhangi bir ödül almamış olmalıdır. Başkasına ait eserlerden yapılan alıntı ve kopyalar ile ilgili hukuki sorumluluk eser sahibine aittir.

7- Masal metninde ırk, dil, din, mezhep, cinsiyet, siyasi ya da felsefi düşünce ve benzeri sebeplerle ayrımcılık içeren ifade veya yargılara; şiddet ve savaş yanlısı anlatımlara yer verilmeyecektir.

8- Masal metninde, yasalarda suç olarak tanımlanan eylemlere yöneltecek ifade ve içeriklere yer verilmeyecektir.

9- Masal metninde çocukların psikolojik ve sosyal gelişimine olumsuz etkisi olabilecek konu veya içeriklere yer verilmemelidir.

10- İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü gerekli görürse jürinin yayımlanmaya uygun bulduğu eserleri kitaplaştırabilecek; kurumun WEB sayfası, sosyal medya hesapları vb. ortamlar ile çeşitli etkinliklerde yayınlarda eser sahibinin ismine yer verilmek şartıyla yayımlayabilecektir. Yayımlanacak eserler için herhangi bir telif ve ek telif ücreti ödenmeyecektir.

11- Başvuru formu, bu şartname doğrultusunda eksiksiz ve ıslak imzalı olarak doldurulmalıdır.

12- Yarışmaya verilen dosyalar iade edilmeyecektir.

13- Şartnameye uygun olmayan masallar değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru yapan her yarışmacı bu şartnameyi okumuş ve şartları kabul etmiş sayılır.

Yazım Koşulları
1- Masallar, Word programında Times New Roman yazı karakteri ile A4 kâğıda, 12 punto büyüklüğünde, 1,5 satır aralığı ve 2,5 cm kenar boşluklarıyla yazılmalıdır.
2- Masal en fazla 3 (üç) sayfa olabilir.

Yarışmaya Katılım Başvurusu
1- Yarışmacılar yarışmaya, bu şartnamenin ekinde yer alan matbu standart başvuru formu ile başvuruda bulunarak katılabilirler.
2-Yarışmaya katılım; şahsen elden teslim, posta ya da kargo yoluyla olacaktır. Masal metninin üzerinde katılımcının adı soyadı ya da iletişim bilgilerine dair herhangi bir ibare bulunmayacak, sadece rumuz belirtilecektir. Başvurular, 1 adet kapalı zarf içerisinde yapılacaktır. Zarfın içerisinde başvuru formu, masal metni ve masal metninin Word belgesi bulunan bir adet CD yer alacaktır. Zarfın üzerinde ise sadece başvuru adresi ve gönderici kısmında yarışmanın adı ile katılımcının adı ve soyadı yer alacaktır. Posta ve kargo yoluyla yapılan başvurularda posta ve kargo bedeli başvuru sahibine aittir. Karşı ödemeli gönderilen posta veya kargo başvuruları kabul edilmeyecektir. Kargo ya da posta ile gönderilen eserlerin kaybolmasından, zedelenmesinden ve gecikmelerden İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumlu tutulmayacaktır. Başvuru süresinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
3- Islak imzalı olmayan, faks veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
4- Yarışma şartnamesi ve standart başvuru formu, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü resmî internet sitesi www.kayserikulturturizm.gov.tr adresinden temin edilebilir.

Başvurunun Yapılacağı Yer
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
Hunat Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı No: 42 – 38030 Melikgazi/ KAYSERİ
Telefon: (0352) 222 03 63 – 222 08 98
İrtibat: Kültür Hizmetleri Şubesi’nden Derya DALASLAN

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 30 Mayıs 2019.
Yarışma Sonuçları 24 Haziran 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ