<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Bilsem Öğrencileri Covid 19 Proje Yarışması

Bilsem Öğrencileri Covid 19 Proje Yarışması

Bilsem Öğrencileri Covid 19 Proje Yarışması

Bilsem Öğrencileri Covid 19 Proje Yarışması Başvuruları. Yarışmaya Bilim ve Sanat Merkezlerinde kayıtlı BYF, ÖYG, PROJE dönemi öğrencileri yarışmaya katılabilir.

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri kapsamında “Uzaktan Eğitim” sürecine katkı sağlamak amacıyla BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezi) fizik öğretmenleri koordinatör grubu tarafından hazırlanan ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Özel yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığınca desteklenen Fizik Eylem Planı hükümleri gereğince Bilsem öğrencileri için fizik alanında COVİD 19 Proje Yarışması düzenlenmektedir.

Ana Tema: Fizik yasaları, fiziğin tıp ve teknolojideki uygulamalarından yararlanarak COVİD 19 salgının toplumda yayılımının önlenmesi, en aza indirilmesi, kontrol altına alınması, tedavi süreci, normalleşme süreci ve sonrası için yenilikçi fikirler ortaya koymak.

Katılım Koşulları
1.Yarışmaya Bilim ve Sanat Merkezlerinde kayıtlı BYF, ÖYG, PROJE dönemi öğrencileri katılabilir.

2. Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir proje ile katılabilir.

Ads

3.Başvurusu yapılacak projelerin danışmanlarının desteğinde, öğrencilerin özgün fikirlerinden kaynaklanmış ve şekillendirilmiş olması gerekmektedir.

4.Projede başka kişilerin ifade, buluş veya düşünceleri kaynak göstermeksizin kullanılmamalıdır.

5. COVİD 19 proje yarışması müracaat ve yayın hakları devir formunun doldurularak başvuru esnasında gönderilmesi gerekmektedir.

6.Projelerin içerikleri, COVİD 19 proje yarışmasının amacına, evrensel, bilimsel etik kurallarına ve kişilik haklarına saygılı olmalıdır. Siyasi, ideolojik ve pedagojik olmayan içerikler kullanılmamalıdır.

7.Yarışmaya gönderilen proje çalışmalarının her türlü telif hakkı veya intihal durumu yarışmacının sorumluluğundadır. Bu kapsamda doğacak hukuki sorumluluk yarışmacıya aittir.

8. Yarışmaya katılanlar yarışma şartnamesini kabul etmiş sayılırlar.

Proje Yazım Kuralları
1. Proje sürecinde yararlanılan ve proje raporu içerisinde atıf yapılan tüm kaynaklar listelenir. Kaynaklar APA yazım kuralları ve kaynak gösterme biçimine göre listelenir.

2. Raporlar sayfaları birbirini takip edecek şekilde numaralandırılmalıdır.

3. Yazı tipi: Times New Roman, Punto: 12, Satır Aralıkları: 1.5 olmalıdır.

4.Proje çalışması için 150-250 kelime aralığında olan kısa ve anlaşılır bir proje özeti hazırlamalıdırlar. Özetin sonuna proje çalışmasına uygun en az 3 tane anahtar kelime yazılmalıdır.

5. Projenin tasarım aşaması gerçekleştirilmelidir.

6. Proje hazırlama rapor şablonu web https://sites.google.com/view/yarisma-fizikbilsemtr/ana-sayfa sitesinde yayınlanacaktır.

Değerlendirme
Projeler, akademisyenler ve öğretmenlerden oluşan “Değerlendirme Kurulu ”tarafından değerlendirilir. Her öğrenci grubu (BYF, ÖYG, PROJE) için ayrı sıralama yapılır. Değerlendirme kriterleri aşağıdaki çerçevede olup her kategori için Değerlendirme Kurulunca belirlenecek bir puanlama ölçeği ile sıralama yapılacaktır.
1. Özgünlük ve Yaratıcılık
2. Bilimsel Yöntem
3. Kaynak Taraması
4. Tasarım Çalışması
5. Uygulanabilirlik
6. Bilimsel Etik Kurallar

Ödül
Daha sonra duyurulacaktır.

Yarışmanın Amacı
Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin insanlık yararına uygulamalarda yeni ve yaratıcı fikirler geliştirmesi amaçlanmıştır. Bu amaç doğrultusunda COVİD 19 salgının toplumda yayılımının önlenmesi, en aza indirilmesi, kontrol altına alınması, tedavi süreci, normalleşme süreci ve sonrası için yenilikçi fikirlerin ortaya konması

Yarışma Başvuruları 1 – 20 Haziran 2020 Tarihleri Arasında Yapılacak. Yarışma Sonuçları 15 Temmuz 2020’de Açıklanacak.

Bilgi – İletişim
Yarışma sürecinde her türlü bilgilendirme ve haberleşme elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.
https://sites.google.com/view/fizikbilsemtr
https://sites.google.com/view/yarisma-fizikbilsemtr/ana-sayfa

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ