<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması

Beykoz Evde Kısa Film Yarışması

Beykoz Belediyesi Beykoz Evde Kısa Film Yarışması Düzenliyor. Yarışma Amatör Ve Profesyonel Tüm Katılımcılara Açıktır.

Ödüller
Beykoz Evde Kısa Film Yarışması Ödülü olarak Birinciye 1 adet diz üstü Bilgisayar, İkinciye 1 adet Fotoğraf makinası, Üçüncüye 1 adet Tablet verilecektir. Yarışmaya katılan ve kura ile belirlenen 50 kişiye 3 aylık çevirimiçi dizi/film platformu üyeliği, 50 kişiye de Steam hediye kartı hediye verilecektir.

Filmlerin sahibi olarak ödül almaya hak kazandığı jüri tarafında ilan edilen kişiler, kimlik bilgilerini ve filmlerin orijinal kayıtlarını Beykoz Belediyesi (film@beykoz.bel.tr) ile paylaşmak zorundadır. Ödül töreni fiziksel ortamda yapılmayacak, Beykoz Belediyesi Twitter hesabından ve Instagram hesaplarından canlı yayında jüri tarafından açıklanacaktır.

Amaç
Beykoz Evde Kısa Film Yarışması’nın amacı, Covid-19 Pandemisi nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığının korunması ve salgının önüne geçilebilmesi amacıyla tavsiye edilen evde kal çağrısına katılımı artırmak, evde kalma sürecini özendirmek, kişisel gelişimi ve aile içi iletişimi güçlendirmek, psiko-sosyal gelişimi desteklemek amacıyla vatandaşlarımızın duygularını ve yaşadıkları anları yansıtacak amatör veya profesyonel kısa film hazırlanması, bu filmlerin sosyal medya aracılığıyla paylaşılarak toplumsal motivasyonun ve direncin artırılmasına katkıda bulunmaktır.

Şartname
Beykoz Evde Kısa Film Yarışması çerçevesinde düzenlenen Kısa Film Yarışması’na katılacak filmler şu koşullarda kabul edilir.

Ads

1. Yarışmaya 5 Nisan 2020’den sonra çekilmiş kurmaca, belgesel, animasyon veya deneysel kısa metrajlı filmler katılabilir. Tür kısıtlaması yoktur.

2. Filmler en fazla 2 dakika uzunluğunda olmalı, filmin sahibinin kişisel sosyal medya hesabından #BeykozEvde etiketiyle Twitter’da yayınlanacak ise twitter.com/beykoz_bld hesabı, instagram’da yayınlanacaksa instagram.com/beykozbelediyesi hesabı etiketlenerek paylaşılan filmler yarışma jürisi tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

3. Kısa film, başlangıcında en az 3 saniye görüntü verecek şekilde filmin sahibinin beyaz bir kağıt üzerine #BeykozEvde yazılı görüntüsü ile başlamalıdır. Bu şekilde başlamayan filmler yarışma dışı bırakılacaktır.

4. Jüri tarafından ödül almaya hak kazanan filmlerin orijinal çözünürlükteki kaydı, filmin sahibinin kimlik ve iletişim bilgileri beykozevde@beykoz.bel.tr mail adresine wetransfer üzerinden gönderilmelidir.

5. Telif ve müziklerle ilgili tüm sorumluluklar filmin sahibine aittir. Filmdeki görüntü, imaj, tasarım, illüstrasyon, fotoğraf veya müziklerle ilgili ortaya çıkabilecek telifler, hukuki itiraz ve sahiplik haklarına ilişkin tüm sorumluluklar filmin sahibine aittir.

6. Beykoz Kısa Film Yarışması jürisi gösterim için gerekli ve yeterli teknik özelliklere ve hukuki niteliklere sahip olmayan filmleri yarışma dışı bırakma hakkına sahiptir.

Jüri
Beykoz Evde Kısa Film Yarışması Jürisinde Nazif Tunç, Sinan Serter ve Murat Pay yer almaktadır.

Yarışma Adı Ve Tarihi
Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen “Korona Günlerinde Evde Hayat” konulu Kısa Film Yarışması 5 -25 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacaktır, yarışmanın adı Beykoz Evde Kısa Film Yarışmasıdır.

Amatör ve profesyonel tüm katılımcılara açık olan yarışma koronovirüsle mücadele sürecinde sanat yoluyla kişisel gelişimi, aile içi iletişimi artırmayı, vatandaşların duygularını sosyal medya aracılığıyla duyurmasını sağlayarak toplumsal motivasyona katkı yapmayı da hedefliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ