<style>.lazy{display:none}</style>KHAS Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvuruları

Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvuruları

Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvurusu

Kadir Has Üniversitesi Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvuruları Nasıl Alınacak, Eğitim Bursu Kimlere Verilecek.

Beyaz Güvercinler Burs Programı, kısıtlı ekonomik şartlara sahip aday öğrencilerin en iyi eğitim imkanlarından faydalanarak kendilerine, alana ve ülkelerine değer katmaları ve nitelikli birer KHAS mezunu olmaları adına ülkemizin başarılı gençlerine sunulmuş değerli bir eğitim fırsatıdır.

Başvuru sırasında lise 12. sınıfta eğitim öğretime devam eden öğrenciler Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurabilirler.

Başvuru Şartları

• T.C Vatandaşı Olmak,
• Eğitim Ücretini Karşılayamayacak Kısıtlı Ekonomik Şartlara Sahip Olmak,
• İkameti İstanbul Dışında Bulunmak (Lise Eğitim Öğretimine İstanbul’da Devam Eden Ancak Ailesi İstanbul Dışı İllerde İkamet Eden Adaylar, Gerekli Koşulları Sağlamaları Halinde Beyaz Güvercinler Bursiyeri Olmak Üzere Başvurabilirler),
• Başvuru Sırasında Lise 12. Sınıf Öğrencisi Olmak,
• Tercih Etmek İstediği Programın İlgili Puan Türündeki Başarı Sıralamasında İlk 30.000 İçinde Olmak,
• Diploma Notu En Az 4.0 / 5.0 (100 Üzerinden En Az 80) Olmak,
• Okulundan 1., 2. Veya 3. Olarak Mezun Olan Öğrencilere Doğrudan Başvuru Hakkı Verilecektir.

Ads

Burs Programının Öğrencilere Sağladığı İmkanlar
Eğitim Öğretim Ücretinden Muaf Tutulan Bu Öğrencilere, Eğitim-Öğretim Yılı İçerisinde 10 Ay Süreyle Aylık 5.000 Türk Lirası Yaşam Destek Bursu Ödenecektir. Ayrıca Üniversitenin Yurtlarındaki 3-4 Kişilik Odalarda Barınma İmkânı Ve Ders Materyallerinin Karşılanmasına Yönelik Yıllık 5.000 Türk Lirası Kitap Destek Bursu Da Beyaz Güvercinler Burs Programı Kapsamındadır.

Burs Programı Ne Kadar Süre İle Devam Eder
Hazırlık eğitimi alacak öğrenciler için: Hazırlık + 4 yıl
Hazırlık sınıfından muaf olan öğrenciler için: Lisans eğitimi süresince (4 yıl)
ÇAP yapan öğrenciler için: Hazırlık + 5 yıl (1 yıl ilave)

Disiplin cezası alması ya da not ortalamasının iki dönem üst üste 1,80’in altında kalması durumunda burs devamlılığı için bursiyer öğrenciye uyarıda bulunulur.

Hangi Bölümler İçin Geçerlidir
Beyaz Güvercinler Burs Programı ile Hukuk Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerine; Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde (Tiyatro bölümü hariç) Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ile Mimarlık bölümlerine; İletişim Fakültesi’nde Görsel İletişim Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Radyo Televizyon ve Sinema, Reklamcılık, Yeni Medya ve Dijital Oyun Tasarımı bölümlerine; İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde ise Ekonomi ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerine öğrenci alınacaktır.

Başvuru Süreci
Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurular 2 Ocak 2024 – 7 Temmuz 2024 tarihleri arasında kabul edilecektir. Tüm başvurular büyük bir hassasiyet ve gizlilikle ayrı ayrı değerlendirilecektir.

Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurularını eksiksiz bir biçimde tamamlayan tüm adaylar, YKS sonuçlarının açıklanmasını takip eden ilk 24 saat içinde, sınav sonuçlarını burs programına başvurdukları sisteme girmelidir.

Beyaz Güvercin Bursiyer Adayı olarak seçilen öğrencilerin Beyaz Güvercin Burs Programı’ndan yararlanabilmesi için ilgili lisans programının % 50 Burslu kontenjanını tercih listesinde yazarak yerleşmesi gerekmektedir.

Beyaz Güvercin Bursiyeri olmak üzere başvuran adaylar çevrim içi gerçekleşecek ilk mülakatın ardından birinci elemeyi geçmeleri durumunda yine tercih döneminde çevrim içi gerçekleşecek ikinci mülakat sonrasında ikinci elemeyi de başarıyla tamamlayarak Beyaz Güvercinler Burs Programından yararlanmaya hak kazanırlar ve Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olurlar.

Web Sitesi: https://beyazguvercinler.khas.edu.tr/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ