20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Beyaz Güvercinler Burs Programı 2022

Beyaz Güvercinler Burs Programı 2022

Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvurusu Başladı

Kadir Has Üniversitesi Beyaz Güvercinler Burs Programı Başvuruları Başladı. Beyaz Güvercinler Burs Programı, kısıtlı ekonomik şartlara sahip aday öğrencilerin en iyi eğitim imkanlarından faydalanarak kendilerine, alana ve ülkelerine değer katmaları ve nitelikli birer KHAS mezunu olmaları adına ülkemizin başarılı gençlerine sunulmuş değerli bir eğitim fırsatıdır.

Başvuru sırasında lise 12. sınıfta eğitim öğretime devam eden öğrenciler Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurabilirler.

Başvuru Şartları

• TC vatandaşı olmak,
• Eğitim ücretini karşılayamayacak kısıtlı ekonomik şartlara sahip olmak,
• İkameti İstanbul dışında bulunmak (Lise eğitim-öğretimine İstanbul’da devam eden ancak ailesi İstanbul dışı illerde ikamet eden adaylar, gerekli koşulları sağlamaları halinde Beyaz Güvercinler Bursiyeri olmak üzere başvurabilirler),
• Başvuru sırasında lise 12. sınıf öğrencisi olmak,
• Tercih etmek istediği programın ilgili puan türündeki başarı sıralamasında ilk 30.000 içinde olmak,
• Diploma notu en az 4.0/ 5.0 (100 üzerinden en az 80) olmak,
• Okulundan 1., 2. veya 3. olarak mezun olan öğrencilere doğrudan başvuru hakkı verilecektir.

Burs Programının Öğrencilere Sağladığı İmkanlar
Eğitim-öğretim ücretinden muaf tutulan bu öğrencilere, eğitim-öğretim yılı içerisinde 10 ay süreyle aylık 2.000 TL yaşam destek bursu ödenecektir. Ayrıca üniversitenin yurtlarındaki 3-4 kişilik odalarda barınma imkânı ve ders materyallerinin karşılanmasına yönelik yıllık 5.000 TL kitap destek bursu da Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamındadır.

Sponsorlu

Başvuru Belgeleri
Adayları aşağıda belirtilen evrakları hazırlayarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir:

• Öncelikle Başvuru Formu online olarak doldurulmalıdır.
• Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
• 1 adet vesikalık fotoğraf,
• Adli Sicil Belgesi (e-Devlet sistemi üzerinden alınacaktır),
• Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (e-Devlet sistemi üzerinden alınacaktır)
• Transkript (Ders başarısını gösteren belge, liseden ya da e-Okul üzerinden alınacaktır),
• Sınav Sonuç Belgesi (Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların sonuç belgesini ilk 24 saat içinde sisteme yüklemesi gerekmektedir),
• Aday tarafından aşağıda belirtilen konu çerçevesinde yazılmış bir kompozisyon (En fazla 400 kelimeden oluşacak kompozisyon sisteme yüklenecektir).
Kompozisyon Konusu
Geçmişte akademik olarak yaşadığınız en önemli ‘keşkeniz’ neydi? Şu anki düşünce ve duygu birikiminizle bu ‘keşkenize’ bakış açınız nasıl olur? Gelecek akademik hayatınızda bu ve benzeri durumları daha iyi yönetebilmek için düşünce ve stratejileriniz neler olurdu?
• Herhangi bir burs alınıyor ise (Lise Eğitim-Öğretim Ücreti Bursu, Vakıf-STK Bursu vb.) bursluluk durumunu gösteren resmi belge,
• Gelir Durumu ve Mal Beyanına Dair Belgelerin Fotokopisi (Maaş Bordrosu-iş yeri onaylı, Emekliler için emekli maaşını gösteren belge, Geliri Olmayanlar için SGK’dan gelirin olmadığına dair belge, Serbest Çalışanlar için gelir vergisi beyannamesi fotokopisi, kira sözleşmesi, tapu fotokopisi, ruhsat fotokopisi vb.),
• 2 adet Referans Mektubu (Biri rehber öğretmenden, biri de okul yöneticisinden -Lise Müdürü ya da ilgili kademe Müdür Yardımcısından- alınmalıdır),
• Mülakatlar (Yapılacak 2 mülakatın ilki Kurumsal İletişim Direktörlüğü tarafından, ikincisiyse Beyaz Güvercin Burs Komisyonu tarafından gerçekleştirilecektir).

Başvurunuzu internet sayfası üzerinden, eksiksiz şekilde tamamlamanız büyük önem taşımaktadır. Başvuru esnasında gerekli evrakların sisteme online olarak ve eksiksiz bir biçimde yüklenmesi gerekmektedir.
Evrakların asıllarının gönderilmemesini önemle rica eder, evrakların asıllarının gönderim esnasında kaybolması durumundaysa hiçbir koşulda sorumluluk kabul edemeyeceğimizi önemle belirtmek isteriz.
Süreç boyunca adaylarla tüm iletişimimiz e-posta üzerinden yürütüleceğinden, adayların güncel bir e-posta adresine sahip olması büyük önem taşımaktadır.

Başvuru Süreci
Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurular 10 Ocak 2022-01 Haziran 2022 tarihleri arasında kabul edilecektir. Tüm başvurular büyük bir hassasiyet ve gizlilikle ayrı ayrı değerlendirilecektir.

Beyaz Güvercinler Burs Programı’na başvurularını eksiksiz bir biçimde tamamlayan tüm adaylar, YKS sonuçlarının açıklanmasını takip eden ilk 24 saat içinde, sınav sonuçlarını burs programına başvurdukları sisteme girmelidir.

Beyaz Güvercin Bursiyer Adayı olarak seçilen öğrencilerin Beyaz Güvercin Burs Programı’ndan yararlanabilmesi için ilgili lisans programının %50 Burslu kontenjanını tercih listesinde yazarak yerleşmesi gerekmektedir.

Beyaz Güvercin Bursiyeri olmak üzere başvuran adaylar çevrim içi gerçekleşecek ilk mülakatın ardından birinci elemeyi geçmeleri durumunda yine tercih döneminde çevrim içi gerçekleşecek ikinci mülakat sonrasında ikinci elemeyi de başarıyla tamamlayarak Beyaz Güvercinler Burs Programından yararlanmaya hak kazanırlar ve Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olurlar.

Web Sitesi: https://beyazguvercinler.khas.edu.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ