06.12.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Beyaz Güvencinler Burs Programı

Beyaz Güvencinler Burs Programı

Beyaz Güvencinler Burs Programı Başvurusu

Kadir Has Üniversitesi Beyaz Güvencinler Burs Programı Başvuruları Başladı. Beyaz Güvercinler Burs Programı, kısıtlı ekonomik şartlara sahip aday öğrencilerin en iyi eğitim imkanlarından faydalanarak kendilerine, alana ve ülkelerine değer katmaları ve nitelikli birer KHAS mezunu olmaları adına ülkemizin başarılı gençlerine sunulmuş değerli bir eğitim fırsatıdır.

Başvuru sırasında lise 12. sınıfta eğitim öğretime devam eden öğrenciler Beyaz Güvercinler Burs Programına başvurabilirler.

Başvuru Şartları
• TC vatandaşı olmak,
• Eğitim ücretini karşılayamayacak kısıtlı ekonomik şartlara sahip olmak,
• İkameti İstanbul dışında bulunmak. Lise eğitim öğretimine İstanbul’da devam eden ancak ; ailesi, asıl memleketi olan İstanbul dışı illerde ikamet eden adaylar, gerekli koşulları sağlamaları halinde Beyaz Güvercinler Bursiyeri olmak üzere başvuruda bulunabilirler
• Başvuru sırasında lise 12. sınıf olmak,
• Tercih etmek istediği programın ilgili puan türünde ilk 30.000 başarı sıralamasında olmak,
• Diploma notu en az 4.0/ 5.0 (100 üzerinden en az 80) olmak,
• Okul 1-2-3 dereceli öğrencilere direk başvuru hakkı verilecektir.

Burs İmkanları
Eğitim öğretim ücretinden muaf olmanın yanı sıra, öğrencilere eğitim öğretim yılı içerisinde 10 ay süre ile 2.000 TL harçlık bursu ödenecektir.
Ayrıca 3-4 kişilik odalarda üniversitenin yurtlarında barınma imkanı ve kitap giderlerinin karşılanmasına yönelik yıllık 5.000 TL kitap destek bursu da Beyaz Güvercinler Burs Programı kapsamı içinde yer almaktadır.

Burs Kadir Has Üniversitesindeki Hangi Bölümler İçin Geçerlidir

Sponsorlu

Burs Programı ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nden Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleriyle, Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Tiyatro hariç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümleri ve İletişim Fakültesi’nde yer alan Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Görsel İletişim Tasarımı, Yeni Medya, Radyo Televizyon ve Sinema ve Reklamcılık bölümlerine öğrenci alınacaktır.

Başvuru Belgeleri
Adayları aşağıda belirtilen evrakları hazırlayarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir:
• Öncelikle Başvuru formu online olarak doldurulacaktır.
• Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
• 2 adet vesikalık fotoğraf,
• Adli Sicil Belgesi (e-devlet sistem üzerinden alınacaktır.)
• Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (e-devlet sistem üzerinden alınacaktır.)
• Transkript (Ders başarısı gösterir belge, liseden ya da e-okul üzerinden alınacaktır.)
• Lise Diploması (Eğitim öğretim yılı sonunda sisteme yüklenecektir.)
• Sınav Sonuç Belgesi (Sınav Sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların sonuç belgesini ilk 24 saat içinde sisteme yüklemesi gerekmektedir.)
• Aday tarafından yazılmış kompozisyon (Max 400 kelimeden oluşan kompozisyon yazılarak sisteme yüklenecektir.)

Kompozisyon Konusu:
Geçmişte akademik olarak yaşadığınız en önemli ‘keşkeniz’ neydi? Şimdi ve burada şu anki düşünce ve duygu birikiminizle ‘keşkenize’ bakış açınız nasıl olur? Gelecek akademik hayatınızda bu ve benzeri durumları daha iyi yönetebilmek için düşünce ve stratejileriniz neler olurdu?

• Herhangi bir burs alınıyor ise (Lise Eğitim Öğretim Ücreti Bursu, Vakıf – STK Bursu vb. bursluluk durumunu gösteren resmi belge)
• Gelir Durumu ve Mal Beyanına Dair Belgelerin Fotokopisi (Maaş Bordrosu- iş yeri onaylı, Emekliler için emekli maaşını gösterir belge, Geliri olmayanlar için SGK’dan gelirin olmadığına dair belge, Serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesi fotokopisi, kira sözleşmesi, tapu fotokopisi, ruhsat fotokopisi vb.)
• Referans Mektubu (2 adet alınacaktır, bir rehber öğretmen ve bir okul yöneticisinden – Lise Müdürü ya da ilgili kademe Müdür Yardımcısı tarafından yazılmış olmalıdır.)
• Mülakat (Mülakat 2 kez gerçekleşecek, ilki Kurumsal İletişim Direktörlüğü tarafından gerçekleştirilecek, ikincisi Beyaz Güvercin Burs Komisyonu tarafından gerçekleştirilecektir.)

Başvurunuzu internet sayfası üzerinden, eksiksiz şekilde tamamlamanız büyük önem taşımaktadır. Başvuru esnasında gerekli evrakların sisteme online olarak ve eksiksiz bir biçimde yüklenmesi gerekmektedir.

Evrakların asıllarının gönderilmemesini önemle rica eder, evrakların asıllarının gönderilmesi durumunda ise hiçbir koşulda sorumluluk kabul edilmeyeceğini önemle belirtmek isteriz.

Süreç boyunca tüm iletişim e-posta üzerinden kurulacağından güncel bir e-posta adresine sahip olunması büyük önem taşımaktadır.

Son Başvuru Tarihi 30 Nisan 2021.

Başvurusunu eksiksiz bir biçimde tamamlayan tüm adaylar, YKS sonuçları açıklandıktan sonraki ilk 24 saat içinde, sınav sonuçlarını Beyaz Güvercinler Burs Programı başvurularını yapmış oldukları sisteme girişini yapmalıdır.

Beyaz Güvercin Bursiyeri adayı olarak seçilen öğrencilerin, Beyaz Güvercin Burs Programı’ndan yararlanabilmesi için ilgili lisans programının % 50 Burslu kontenjanını tercih listesinde yazarak yerleşmesi gerekmektedir.

İlk elemeyi geçen adaylar tercih döneminde Kadir Has Üniversitesinde (seyahat ve konaklama giderleri üniversitemiz tarafından karşılanmak üzere) gerçekleşecek mülakatın ardından ikinci elemeyi de başarı ile tamamlayarak Beyaz Güvercinler Burs Programından yararlanmaya hak kazanırlar ve Kadir Has Üniversitesi öğrencisi olurlar.

Web Sitesi: https://beyazguvercinler.khas.edu.tr/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ