<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

BESOM Ulusal Araştırma Makale Yarışması

BESOM Ulusal Araştırma Makale Yarışması

BESOM Ulusal Araştırma Makale Yarışması

Besteciler Orkestra Şefleri Ve Müzikologlar Birliği BESOM Ulusal Araştırma Makale Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Her Yaştan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Amaç
Besteciler, Orkestra Şefleri ve Müzikologlar Birliği Derneği (BESOM) tarafından çağdaş Türk müziği besteciliği konusundaki çalışmaları özendirmek amacıyla bir “Ulusal Araştırma-Makale Yarışması” düzenlenmiştir.

Araştırma-Makale’nin Konusu
Makale, şu konu üzerine yazılmalıdır:
“Cumhuriyet dönemi çağdaş Türk besteciliğinin verimi; nicel ve nitel olarak, yurt içinde ve yurt dışında ne denli etkili olabilmiştir? Elde edilen sonuca hangi nedenler yol açmıştır ve bu nedenler nasıl yorumlanabilir?”

Katılma Koşulları

Ads

a) Yarışmaya her yaşta T.C. vatandaşı katılabilir. Ancak, Seçici Kurul üyeleri ile BESOM Yönetim ve Denetleme Kurulları üyeleri yarışmaya katılamazlar.

b) Yarışmaya katılacak yapıt, daha önce yayımlanmamış, telif hakları satılmamış ve kimseye devir edilmemiş olmalıdır.

c) Dereceye girecek makalelerin yayın hakları üç yıl süreyle BESOM’a ait olacaktır.

d) Yazarları, ödül kazanan makalelerini, kaynak olarak başka çalışmalarında kullanmaları durumunda, araştırma-makalenin kazandığı bu yarışma ve ödülü belirtmeyi kabul ederler.

e) Dereceye giren yazarlar, yayın hakları konusunda BESOM’un hazırlayacağı muvafakat-sözleşme belgesini imzalamayı peşinen kabul ederler.

f) Yarışmanın katılımcıları bu şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

Araştırma-Makale’de Aranacak Koşullar:

a) Metinler, Türkçe, Times New Roman karakterinde ,12 punto, 1,5 aralıklı yazılmış ve A4 büyüklüğünde en az 30 en çok 45 sayfa olmalıdır.

b) Metinlerde yer alacak nicel bilgiler ile başka çalışmalardan yapılacak alıntılar ve atıflarla ilgili mutlaka kaynak gösterilmelidir.

c) Metinlerde, kişilikleri zedeleyici ifade ve ithamlardan kaçınılmalıdır.

Makalelerin Teslimi

a) Yarışmaya gönderilen makale dosyası üzerinde, yazarın kimliğini belirten ad, imza ve benzeri işaretler bulunmayacak, her makaleye yazarı tarafından rakam ve büyük harflerden oluşturulacak yedi haneli bir “rumuz” verilecektir.

b) Katılımcılar, makalelerinin PDF dokümanı ve word dokümanı olarak birer kopyasını besommakaleyarismasi@gmail.com adresine, seçmiş oldukları 7 haneli rumuz ile alacakları yeni bir gmail adresi üzerinden e-posta eki olarak gönderirler. Gönderilecek her iki formattaki dokümanda, ilk sayfanın sol üst tarafında katılımcının seçtiği yedi haneli rumuz yer almalıdır.

c) Yarışmaya gönderilecek makaleler, 30 Eylül 2021 günü saat 17.00’den önce besommakaleyarismasi@gmail.com adresine e-posta eki olarak ulaştırılmış olmalıdır.

d) Katılımcı; rumuzu, adı soyadı, doğum yeri ve yılı, özgeçmişi, adresi, TC. Kimlik Numarası, banka hesap IBAN numarası, telefon ve düzenli kullandığı e-posta adresinin ve bir dijital fotoğrafının yer alacağı kimlik beyanını da, aynı e- posta adresinden besommakaleyarismasi@gmail.com adresine göndermelidir.

d) Yapıt teslimiyle ilgili şartnamede belirtilen koşullara uymayan makaleler, yarışma dışı
bırakılırlar.

Makalelerin Değerlendirilmesi:

a) Katılımcının, rumuzuyla aldığı yeni e-mail adresi üzerinden gönderilecek makaleler, Yarışma Sekreteryası tarafından, Seçici Kurul üyelerine aktarılacaktır.

b) Her Seçici Kurul üyesi, en iyi bulduğu dört makaleyi seçer, bunları 100 tam puan sistemine göre verdiği puanlarla rumuzlarına göre sıralayarak, değerlendirme listesini Yarışma Sekreteryası’na gönderir. Sekreteryada Seçici Kurul üyelerinden ayrı ayrı gelen listelerdeki puanlar değerlendirilerek, sonuç bir liste üzerinde rumuzlarla ortaya çıkarılır.

Eşit puan alınması halinde, durum seçili kurulun kendi arasından seçmiş olduğu başkan tarafından tercihan belirlenir.
Yarışma Sekreteryası rumuzlarla gönderilmiş kimlik dokümanlarını eşleştirerek kazananların listesini ortaya çıkartır.

Sonucun Duyurulması:

Yarışmanın sonucu BESOM tarafından Seçici Kurul değerlendirmelerinin tamamlanarak Yarışma Sekretaryasında sıralamanın yapılmasının ardından bir basın bülteniyle açıklanır. Sonuçlar BESOM web sitesine de yerleştirilerek duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ