20.09.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Başladı

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları 2021-2022

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Vakfın Resmi İnternet Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınmaktadır. Burslar Orta Okul, Lise Ve Üniversitelerin Lisans Programlarında Okumaya Hak Kazanmış İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Öğrencilere Verilmektedir. Ara Sınıflarda Okuyan Üniversite Öğrencilerinde Burs Verilir. Burslar Karşılıksız Olup Her Yıl Ekim Ayında Vakıf Yönetim Kurulu Tarafından Belirlenir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Genel Koşullar;
Besni Eğitim Vakfı (BEV); Demokratik, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti olarak nitelikleri belirlenmiş bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin devrimlerini yaşam biçimi olarak kabul etmiş bir vakıftır.

Bu nedenle eğitim yardımından yararlanacak öğrencilerin de vakfın bu niteliğine ve amaçlarına uygun düşünce ve yaşam biçimini benimsemiş olmalarını temel koşul olarak arar.

• Eğitim yardımı alacak öğrencilerin vakfın amacını içselleştirmeleri, olabildiğince vakfın çalışmalarına katılmaları gerekmektedir.
• Eğitim yardımı alacak öğrenciler, özel zorunlu durumlar dışında vakfın düzenlediği toplantılara ve etkinliklere katılmak zorundadır.
• Eğitim yardımına hak kazanmış öğrenciler, öğrenim durumlarını belgeleyecek bir belgeyi, her eğitim-öğretim yılı sonunda, fakülte yada yüksekokul müdürlüğünden alarak, bunu vakıf yönetimine, 532 564 75 82 telefondan Whatsappdan iletecektir. Bu belgeyi vakıf yönetimine iletmeyen, başarısız olan yada herhangi bir nedenle öğrencilikle ilişkisi dondurulan/kesilen öğrencinin eğitim yardımı kesilir.
• Eğitim yardımı alan öğrencilerin yasa dışı örgüt, dernek, cemaat ya da tarikat benzeri ilişkileri olmaları eğitim yardımının kesilme nedenidir.
• Burs verilmesinde, anne ve-veya babası olmayan öğrenciler ile kız öğrenciler öncelikle dikkate alınır.
• Temel prensip olarak 4 yıllık üniversite öğrencilerine burs verilir. B grubu burslarda 2 yıllık yüksek okullarda okuyan öğrencilere de burs verilebilir.
• Özel okullar yerine, devlet okullarında okuyan öğrenciler tercih edilir. Bu konuda yetki vakfın burs komitesindedir.
• Öğrencilerin değerlendirilmesinde nesnel ölçütlerin kullanılması esastır.
• İş bu yönergede belirtilen koşulları sonradan kaybeden öğrencilerin bursları kesilir.

Sponsorlu

Özel Koşullar;

• Eğitim yardımından yararlanmak için başvuracak olan lisans öğrencilerinin en fazla 24, yüksek lisans Öğrencilerinin 26, doktora öğrencilerinin 28 yaşından gün almamış olmaları ve eğitim yardımı aldıktan sonra, bulundukları aşamada başarılı olmaları gerekmektedir.
• İlk ve ortaöğretim öğrencilerinde yaş sınırı aranmaz, sadece sınıfta kalmamış olması yeterlidir.
Burs Miktarları;
• Eğitim bursu ortaokul ve lise de okuyan öğrencilere aylık 100 – 150 TL, Üniversite Öğrencilerine ise aylık 200.-TL ödeme yapılmaktadır.
• Ekim ayından başlayarak Mayıs ayı dahil toplam 8 ay burs verilmektedir.

Başvurusu Onaylanan Öğrencilerden İstenen Belgeler

Burs almaya hak kazanan öğrencilerin, başvuru formunda beyan ettikleri bilgilerden hatalı olanlar olur ise yani beyan edilen bilgiler ile gerçek arasında önemli farklar oluşursa bu öğrencilere burs verilmez. Burs almaya hak kazanan öğrencilerden alınacak belgeler aşağıdaki şekildedir.

1. Başvuru Formu
2. 3 adet vesikalık fotoğraf
3. Vukuatlı Nüfus Cüzdanı
4. İkamet Belgesi
5. Sabıka Kaydı Belgesi
6. Üniversite Sınav Sonuç Belgesi (Üniversiteye yeni girenler)
7. Halen öğrenci ise okulundan alınacak öğrenci belgesi
8. Öğrencinin Transkript Belgesi
9. Anne-babanın gelir durumunu gösterir belge (maaş bordrosu, emeklilik belgesi, muhtarlıktan alınacak belge vs.)
10. Meslek Sahibi olduğunda burs verme konusunda kendisinden alınacak niyet mektubu

2021 – 2022 Eğitim Yılı Burs Başvuruları 15 Ağustos 2021 İle 20 Eylül 2021 Tarihleri Arasında Web Sayfamızdan Yapılacaktır.

Vakfımıza Burs Başvurusunda Bulunmak İçin Besni’li Olmak Şart Değildir. Ancak, Tüm Koşulların Aynı Olması Halinde Besni’li Olmak Tercih Nedeni Olarak Değerlendirilecektir.

İletişim Bilgileri: Eski Osmanlı Sokak Şahin Apartmanı No: 3 Kat: 3 Daire: 4 Mecidiyeköy Şişli İstanbul (Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Yanı)
Telefon: 0 212 2352 29 33
E-Posta: info@besnivakfi.org.tr

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ