<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları

Besni Eğitim Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır, Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Kimlere Verilir.

Başvuru Nasıl Yapılır
Burs Başvurusu Vakfın Resmi İnternet Sitesindeki Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Alınır.

Burslar Orta Okul, Lise Ve Üniversitelerin Lisans Programlarında Okumaya Hak Kazanmış İhtiyaç Sahibi Ve Başarılı Öğrencilere Verilmektedir. Ara Sınıflarda Okuyan Üniversite Öğrencilerinde Burs Verilir. Burslar Karşılıksız Olup Her Yıl Ekim Ayında Vakıf Yönetim Kurulu Tarafından Belirlenir.

Güncel Burs Duyuruları İçin Tıklayın.

Bursu Devam Edecek Öğrenciler
Lise Öğrencilerimizin bir üst sınıfa geçtiğini gösteren karne görüntüsünü Üniversite Öğrencilerimiz için bir üst sınıfa geçtiğini gösteren Öğrenci (e-devlet üzerinden alınabilir.) ve Transkript belgelerinin info@besnivakfi.org.tr. adresimize PDF olarak göndermeleri gerekmektedir. Okuldan onaylanmamış evrakların dikkate alınmayacağını bursların devam etmeyeceğini bildiririz.

Ads

Çelikel Eğitim Vakfı Burs Başvurusu İçin Tıklayın.

Genel Koşullar
Besni Eğitim Vakfı (BEV); Demokratik, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti olarak nitelikleri belirlenmiş bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin devrimlerini yaşam biçimi olarak kabul etmiş bir vakıftır.
Bu nedenle eğitim yardımından yararlanacak öğrencilerin de vakfın bu niteliğine ve amaçlarına uygun düşünce ve yaşam biçimini benimsemiş olmalarını temel koşul olarak arar.

• Eğitim yardımı alacak öğrencilerin vakfın amacını içselleştirmeleri, olabildiğince vakfın çalışmalarına katılmaları gerekmektedir.

• Eğitim yardımı alacak öğrenciler, özel zorunlu durumlar dışında vakfın düzenlediği toplantılara ve etkinliklere katılmak zorundadır.

• Eğitim yardımına hak kazanmış öğrenciler, öğrenim durumlarını belgeleyecek bir belgeyi, her eğitim-öğretim yılı sonunda, fakülte yada yüksekokul müdürlüğünden alarak, bunu vakıf yönetimine, 532 564 75 82 telefondan Whatsappdan iletecektir. Bu belgeyi vakıf yönetimine iletmeyen, başarısız olan yada herhangi bir nedenle öğrencilikle ilişkisi dondurulan/kesilen öğrencinin eğitim yardımı kesilir.

• Eğitim yardımı alan öğrencilerin yasa dışı örgüt, dernek, cemaat ya da tarikat benzeri ilişkileri olmaları eğitim yardımının kesilme nedenidir.

• Burs verilmesinde, anne ve-veya babası olmayan öğrenciler ile kız öğrenciler öncelikle dikkate alınır.

• Temel prensip olarak 4 yıllık üniversite öğrencilerine burs verilir. B grubu burslarda 2 yıllık yüksek okullarda okuyan öğrencilere de burs verilebilir.

• Özel okullar yerine, devlet okullarında okuyan öğrenciler tercih edilir. Bu konuda yetki vakfın burs komitesindedir.

• Öğrencilerin değerlendirilmesinde nesnel ölçütlerin kullanılması esastır.

• İş bu yönergede belirtilen koşulları sonradan kaybeden öğrencilerin bursları kesilir.

Özel Koşullar

• Eğitim yardımından yararlanmak için başvuracak olan lisans öğrencilerinin en fazla 24, yüksek lisans Öğrencilerinin 26, doktora öğrencilerinin 28 yaşından gün almamış olmaları ve eğitim yardımı aldıktan sonra, bulundukları aşamada başarılı olmaları gerekmektedir.
• İlk ve ortaöğretim öğrencilerinde yaş sınırı aranmaz, sadece sınıfta kalmamış olması yeterlidir.

Burs Miktarı
• Eğitim bursu ortaokul ve lise de okuyan öğrencilere aylık 100 – 150 TL, Üniversite Öğrencilerine ise aylık 200.-TL ödeme yapılmaktadır.
• Ekim ayından başlayarak Mayıs ayı dahil toplam 8 ay burs verilmektedir.

Başvuru Tarihleri
2023-2024 Eğitim Öğretim Döneminde Burs Başvuruları 1 Eylül – 20 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Yapılacak.

Online Başvuru Yapmak İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ