<style>.lazy{display:none}</style>Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Logo Yarışması
27.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Logo Yarışması

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Logo Yarışması

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Logo Yarışması

BALUMNİ Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Logo Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Değerlendirme Kurulu Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında Herkes Katılabilir.

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, 10. yaşına okulumuzun kimliğini ve mezunlarının okulumuza bağlılığını yansıtan yeni logosuyla girmek istiyor. Bu sebeple herkesin katılımına açık, ödüllü bir logo tasarım yarışması düzenlenmesi kararı alınmıştır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 70 Dolar
İkincilik Ödülü 20 Dolar
Üçüncülük Ödülü 10 Dolar

Yarışmanın Konusu

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği, lisemizden mezun olmuş ve hali hazırda eğitim hayatına devam eden bireylerin birbirleriyle ve çevreyle tanışma, dayanışma ve yardımlaşmasını sağlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu misyona ulaşma yolunda okulumuzun kimliğini ve mezunların okulumuza bağlılığını yansıtan modern bir logo ihtiyacı doğmuştur.

Ads

Katılım Koşulları

• Yarışmaya katılım için bir sınırlama yoktur, yarışmada görevli değerlendirme kurulu üyeleri ve 1. dereceden akrabaları haricinde herkes yarışmaya katılabilir.

• Her yarışmacı en fazla 3 logo ile katılabilir.

• Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı bir form doldurmalı ve dosyaları farklı isimlendirmelidir.

• Yarışmaya katılmak için belirtilen teknik koşullara uygun şekilde hazırlanmış çalışmanın bulunduğu .pdf uzantılı Logo Teslim Formu Başvuru Formu‘ndaki ilgili alana yüklenmelidir.

• Dereceye giren tasarımcılardan logo tasarımının özgünlüğüne müdahale edilmeyecek şekilde revize istenebilir.

• Yarışma sonunda dereceye giren 1., 2., ve 3.’lük ödülü alan logoların tüm hakları BALUMNİ tarafından basit bir ruhsat şeklinde mali hakları devralınmış gibi işlem görür. BALUMNİ dereceye giren ürünlerin görsellerini uzantılı internet sayfalarında, televizyon yayınlarında, internet ve sosyal medya sitelerinde, etkinliklerde ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemeleri olarak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Ürünleri Kanunu’nun ilgili maddelerinde belirtilen şekilde; işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek üzere kullanma ve gösterme hakkı da dahil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin kullanma hakkına sahip olacaktır. Aday bu hususa herhangi bir itirazda bulunmayacağını ve yasal yollara başvurmak hakkından şimdiden haklarında feragat ettiğini beyan, kabul ve taahhüt eder.

Değerlendirme Kriterleri

• Tasarlanan logolarda mutlaka Beşiktaş Anadolu Lisesi Silüeti ve BALUMNİ ibaresi yer almalıdır.

• Logo tasarımının CMYK formatında renkli ve siyah-beyaz kullanıma uygun, vektörel bir şekilde (Adobe Illustrator, Corel Draw, Figma vb.) programlarla hazırlanmış olması gerekmektedir.

• Her logo tasarımının aşağıda yer alan PDF tasarım şablonuna yerleştirilerek teslim edilmesi gerekmektedir.

• Dosyalar 6 haneli rastgele bir sayı ve bir harften oluşacak şekilde isimlendirilmelidir. Örn: 123456A.pdf

• Başvurular https://www.balumni.org.tr/logo-basvuru adresindeki form üzerinden alınacaktır.

• Yarışmacı tasarımını gönderirken başvuru formundaki bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde iletmekle yükümlüdür. Formdaki bilgileri eksiksiz bir şekilde iletmeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

• Başvurular anonimize edilerek isimsiz bir şekilde Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu’nun kuracağı değerlendirme kurulu tarafından değerlendirilecektir.

• Kurul başvuruların yeterliliklerini değerlendirilecek ve ilk aşamayı geçemeyen tasarımlar sıralamaya alınmayacaktır.

• Yarışmaya sunulan eserlerin özgün olup daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmaması gerekmektedir. Teslim edilen eserler Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Seçici kurul tarafından kopya veya çağrıştırıcı olduğu anlaşılan logolar değerlendirmeye alınmayacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir.

• Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan BALUMNİ sorumlu tutulamaz. BALUMNİ aleyhine oluşacak herhangi bir tazminat, ceza vb. ödemeler yarışmacıdan tahsil edilecektir.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 14 Ağustos 2023
Sonuçların Açıklanması: 18 Ağustos 2023
Sonuçların Yayınlanacağı Adres: https://www.balumni.org.tr/
Ödül Töreni: Pilav Günü – İlan Edilecek

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ