25.10.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması

Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması

Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması

Vakıflar Genel Müdürlüğü Benim Objektifimden Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Her Yaş Grubundan Ulusal Fotoğrafçılara Açıktır.

Yarışma Konusu: EZELDEN VAKIFIZ; GELENEKTEN GELECEĞE VAKIF MEDENİYETİ Konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması.

Yarışma Ödülleri
2007−2002 Doğumlular / Bezmialem Valide Sultan 1 Seçici Kurul (Jüri) Özel Ödülü
(Çocuk)
Birincilik Ödülü 3 Ata Lira
İkincilik Ödülü 2 Ata Lira
Üçüncülük Ödülü 1 Ata Lira

2001-1996 Doğumlular / Fatih Sultan Mehmet Han 2 Seçici Kurul (Jüri) Özel Ödülü (Genç)
Birincilik Ödülü 3 Ata Lira
İkincilik Ödülü 2 Ata Lira
Üçüncülük Ödülü 1 Ata Lira

1995 Ve Öncesi Doğumlular / Mimar Sinan 3 Seçici Kurul (Jüri) Özel Ödülü (Yetişkin)
Birincilik Ödülü 3 Ata Lira
İkincilik Ödülü 2 Ata Lira
Üçüncülük Ödülü 1 Ata Lira

Sponsorlu Bağlantılar

Seçici Kurul (Jüri) Özel Ödüllü: Her Kategori İçin Seçici Kurul (Jüri) 1 Özel Ödül Verecektir.
Sergileme En Fazla 100 Adet Olacaktır, Sergilenmeye Layık Görülen Fotoğraflara Katılım Belgesi Verilecektir.

Yarışma Kategorileri
Yarışma, Sayısal (Dijital) Ve Renkli Fotoğraf Olmak Üzere Üç Ayrı Kategoride Düzenlenmektedir.
Benim Objektifimden VAKIF;
2007−2002 Doğumlular (Çocuk) BEZMİALEM VALİDE SULTAN Fotoğraf Ödülü
2001−1996 Doğumlular (Genç) FATİH SULTAN MEHMET HAN Fotoğraf Ödülü
1995 Ve Öncesi Doğumlular (Yetişkin) MİMAR SINAN Fotoğraf Ödülü

Katılım Koşulları
• YARIŞMA KATEGORİ-BÖLÜMLERİ Yarışma; Sayısal (Dijital) kategoride ve renkli fotoğraf olmak üzere üç ayrı bölümde düzenlenmektedir.

• Fotoğraf yarışmasına seçici kurul, TFSF temsilcisi ve birinci derece yakın akrabaları ile TFSF tarafından haklarında verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar dışında fotoğrafa ilgi duyan, son başvuru tarihinde kısıtlama olmaksızın her birey katılabilir.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Her katılımcı, , en fazla 5 (beş) adet sayısal renkli eserle yarışmaya katılabilir.

• Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), yarışmaya kabul edilmez.

• Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

• Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır.

• Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

1. Katılımcı Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Katılımcı bu şartnameyi onaylayarak kabul etmiş sayılır.

2. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan; ödül almış fotoğrafların katılımının kısıtlandığı bu yarışmada böyle bir fotoğraf ile ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

3. Kural ihlali yapan kişilere TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi 13. Madde’ deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, ünvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmiş ise katılımcının ödülü aykırılığın tespit edildiği tarihten 7 (yedi) iş günü içerisinde T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’ne teslim etmesi gerekir.

4. TFSF onaylı/patronajlı bir yarışmaya katılmakla yarışmacı, TFSF üyesi federe dernek üyesi olsun veya olmasın, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların gerek duyulduğu takdirde TFSF kural ve tanımlarına uygunluğunun tespit edilebileceğini önceden kabul etmiş sayılır; TFSF elindeki bütün imkân ve teknikleri kullanarak bu araştırmayı yapabilir. Katılımcının kendisinden istenen gerekli bilgileri sunmaması, fotoğraf makinesi ile çekilen orijinal dosyayı vermemesi veya problemin çözümüne yönelik TFSF ile iş birliğine girmemesi durumunda katılımcı, kural ihlali yaptığı gerekçesi ile TFSF tarafından yasaklanır ve adı her şekilde teşhir edilir. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.

5. Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dâhil her türlü değişikliği yapmaya, TFSF Yarışmalar Birimini Son Katılım Tarihi’nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek ve olurunu almak koşuluyla, yetkilidir.

6. Yarışma sonuçları T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü www.vgm.gov.tr web sitesi ile TFSF – Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun www.tfsf.org.tr ve tfsfonayliyarismalar.org web sitelerinden ilan edilecektir.

7. Düzenlenecek fotoğraf yarışmasına Ulusal katılım sağlanacaktır.

Web Sitesi: https://benimobjektifimdenvakif.com
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ